کد خبر 979367
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
داورزنی

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: عده‌ای گفتند در زمان کنونی انجام فرآیند ثبت‌نام ریاست فدراسیون والیبال نوعی حس بی‌ثباتی در آن رشته را می‌آورد.

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران درباره تعویق زمان ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال اظهار داشت: قرار بود از امروز کار ثبت نام آغاز شود اما وقتی تیم جوانان قهرمان شد و تیم نوجوانان نیز آماده مسابقات قهرمانی جهان می‌شود و همینطور تیم بزرگسالان سه‌شنبه به رقابت‌های انتخابی المپیک اعزام می‌شود بر همین اساس عده‌ای گفتند در زمان کنونی انجام فرآیند ثبت‌نام نوعی حس بی‌ثباتی در آن رشته را می‌آورد که روی کادر فنی و اعضای تیم تاثیر منفی می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

احضاری که ممکن است به استعفای داورزنی ختم شود

وی افزود: هیچ کاری در والیبال متوقف نشده و برنامه‌ها همگی اجرا شده است و ما نیز گفتیم که اشکالی ندارد و ثبت نام نامزدها را یک ماه عقب انداختیم. در زمان کنونی مسئله مهم مسابقات انتخابی المپیک و همچنین نوجوانان جهان است و بعد از آن کار ثبت‌نام و برگزاری مجمع انتخاباتی انجام می‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: یک زمانی می‌بینیم که در برگزاری انتخابات عجله هست و یک زمانی هم برگزاری انتخابات باعث بر هم زدن شرایط آن فدراسیون می‌شود. افشین داوری در حال حاضر کارها را انجام می‌دهد و اگر تصمیم بگیرد که در انتخابات فدراسیون والیبال شرکت کند آن وقت یک سرپرست جدید منصوب می‌کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد نوعی مهندسی انتخابات در والیبال در حال انجام است گفت: مهندسی معنا ندارد. یکسری فعالیت‌های منظم در حال انجام است و برنامه‌ها و سفرها به درستی اجرایی می‌شود و بانوان هم آماده مسابقات می‌شوند؛ بنابراین این تصمیم گرفته شد.

وی عنوان کرد: یک زمانی نیاز است که سرپرست در دراز مدت حضور داشته باشد و یک وقتی هم سرپرستی باید کوتاه مدت باشد. در واقع بستگی به شرایط فدراسیون این اتفاق رقم می‌خورد. ثبت‌نام از نامزدهای فدراسیون ورزش‌های رزمی هفته آینده شروع می‌شود. این فدراسیون مسابقه خاصی پیش رو ندارد که نگران بی‌ثباتی و برهم خوردن برنامه‌ها باشیم. والیبال همه برنامه‌هایش در حال اجرا است و مسائل پیگیری می‌شود تا در نهایت به انتخابات برسیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در واکنش به سوال خبرنگار تسنیم که عنوان کرد در گذشته مسئولان وزارت ورزش بارها و بارها از آفت دوران سرپرستی صحبت کرده‌اند اما حالا این موضوع را قبول ندارند گفت: سرپرستی در آن زمان باعث می‌شد که در برنامه‌ها و هزینه‌ها اختلال بوجود بیاید و تجربه چند فدراسیون به ما نشان داد که دوران سرپرستی خوب نیست در این میان تعدادی به ما گفتند که چرا انتخابات باید با رئیس وقت فدراسیون برگزار شود در واقع باید یک نفر بیاید و امور را در دست بگیرد و بی‌طرف باشد تا انتخابات نیز بی‌طرفانه برگزار شود. به همین دلیل از اسفندماه تصمیم گرفته شد که سرپرست منصوب شده تا فرآیند انتخابات را برگزار کند.

داورزنی با اشاره به اینکه شرایط فدراسیون تنیس در این موضوع فرق می‌کند، تصریح کرد: شرایط یک فدراسیون را نمی‌توانیم به همه تعمیم بدهیم. انشاءالله کار مربوط به فدراسیون تنیس نیز انجام می‌شود و ما از همه برای مشخص شدن تکلیف این فدراسیون مشتاق‌تر هستیم. همچنین برای فدراسیون دوومیدانی که دوره ریاست 40 روز دیگر تمام می‌شود سرپرست خواهیم گذاشت.

وی درباره شرایط نابسامان فدراسیون تنیس که روی نتایج تیم ملی نیز تاثیر منفی گذاشته افزود: شهریور امسال یک سال از زمانی که سرپرست منصوب شده می‌گذرد در حال حاضر سرپرست نمی‌تواند نامزد انتخابات شود و اگر بخواهد خودش وارد شود باید باز هم سرپرست جدید بگذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که قراراست در انتخابات فدراسیون والیبال حضور داشته باشد، تاکید کرد: اختلاف نظرهایی در این باره وجود دارد که هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درپایان درباره تغییرات در اساسنامه فدراسیون‌ها و اینکه گفته شده قرار است ریاست فدراسیون‌ها جزو مشاغل محسوب نشوند گفت: اساسنامه در حال اصلاح است در حال حاضر ریاست هیئت‌های استانی شغل محسوب نمی‌شود و رئیس آنها حتی می‌توانند بازنشسته نیز باشند اما این وضعیت برای فدراسیون‌ها امکان‌پذیر نیست. موضوع در این باره باید به تصویب برسد و این امکان وجود دارد که از ظرفیت افراد باتجربه و توانمند در این بخش استفاده کنیم. در حال حاضر رئیس، دبیر و خزانه‌دار فدراسیون شغل محسوب می‌شوند و نمی‌توانند دوشغله یا بازنشسته باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس