پاسخ معاون وزیر به چرایی دریافت فوق‌العاده مدیریت ۹ میلیون تومانی

معاون وزارت آموزش‌وپرورش درباره حکم حقوقی ۲۰ میلیون تومانی و چرایی برقراری فوق‌العاده مدیریت هیئت علمی ۹ میلیون تومانی گفت: دریافت فوق‌العاده مدیریت بنده مطابق با ماده ۵۹ آئین‌نامه اعضای هیئت علمی قانونی است.

به گزارش مشرق، مجید قدمی در پاسخ به این پرسش که "برقراری فوق‌العاده مدیریت هیئت علمی آن هم به میزان 9 میلیون تومان برای معاون وزیر آموزش‌وپرورش از این جهت که پست معاون وزیر در آموزش‌وپرورش هیئت علمی نیست، چگونه قابل پذیرش است؟" گفت: مطابق تبصره 5 ماده 59 آیین نامه مربوط به اعضای هیئت علمی وزارت علوم، معیار محاسبه فوق‌العاده مدیریت به این شکل است که معاونین وزیر و نماینده‌های مجلس 130 درصد رئیس دانشگاه تهران، وزرا 160 درصد، معاونین رئیس جمهور 180 درصد و رئیس جمهور 200 درصد رئیس دانشگاه تهران باید حق مدیریت دریافت کنند و به جایی که مأمور می‌شوند مبلغ در حکم آنها می‌آید و مقصد باید پرداخت کند؛ همچنین این افراد نمی‌توانند اضافه کار  دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

پرونده تخلفات معاون وزیر به مجلس رسید

وی افزود: ماده 79 همین آیین‌نامه، تعریف و مشخص کرده است زمانی که مقامات سیاسی که اعضای هیئت علمی هستند، مأمور می‌شوند، مأموریت آنها باید به چه شکلی انجام شود، حقوق آنها را مبدأ پرداخت کند یا مقصد البته حق مأموریت آنها را مبدأ یا مقصد می‌تواند پرداخت کند.

قدمی بیان‌کرد: هم اکنون فوق العاده مدیریت هیئت علمی بنده را چون از پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به سازمان آموزش و پرورش استثنایی مأمور هستم، سازمان پژوهش پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره اینکه چرا فوق‌العاده مدیریت شما 1.5 میلیون تومان بیشتر از رئیس دانشگاه تهران است، عنوان کرد: هر سال 10 درصد به رقم سال قبل اضافه می‌شود یعنی نامه‌ای داده‌اند که عدد تعیین نمی‌کند و هرسال 10 درصد به مبلغ سال قبل اضافه می‌شود.

قدمی درباره بحث بورسیه خود عنوان کرد: بنده بورسیه دستگاهی بودم و سال 68 در آزمون اعزام به خارج پذیرفته شدم براین اساس وزارت آموزش و پرورش موظف به تأمین هزینه‌ها بود، وزارت علوم و دانشگاه با این وزارتخانه هماهنگ کردند و چون کارمند سازمان پژوهش بودم از محل اعتبارات سازمان پول به دانشگاه تربیت معلم پرداخت شده است.

وی گفت: بنده برای رشته علوم تربیتی بورسیه شدم اما در داخل کشور آن را به رشته فلسفه تعلیم و تربیت تبدیل کردم. درباره بورسیه بنده وزارت آموزش و پرورش موظف به تأمین هزینه بود چون به عنوان بورسیه دستگاهی قبول شده بودم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سید مهدی IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  3 0
  الله اکبر خدا رو شکر قانونیه
 • محمد IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  15 1
  مثلا چه شق القمری کردی که بابتش 9 میلیون اضافه بر حقوقت باید بگیری؟ چه مدیریتی کردی که لایق این همه سنوات باشی ؟ در کشوری که فارغ التحصیلی به معنای بیکاری است و دانش آموزی و سربازی در آن شغل به حساب می آیند، تو به چه حقی سهم بیش از 4 جوان بیکار رو میگیری؟
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  9 0
  تعارف نکنید اضافه کارم بگیرید !
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  6 0
  درست ما هممون در یک کشتی نشستیم اما شما مسئولین و پزشکان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و کارکنان شرکت نفت در VIP هستید و مردم عادی در پایین ترین قسمت کشتی
  • مريم IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   0 0
   و بدبختي اينه كه vip نشستن و دستور ميدن بيچاره بدبخت ها چرا كار نمي كنيد؟ چرا دلسوز نيستيد و... خدا لعنت كنه كسايي رو كه از اموزش عالي اومدن و از امكانات اموزش و پرورش استفاده ميكنن و ما را تحقير ميكنن
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  1 0
  خیلی خوب ! قانونیش هم کردند ! دیگه مشکلی نیست !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس