کد خبر 977199
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
ادامه جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی؛ مخالفت حزب کار با پیوستن به ایهود باراک

مخالفت حزب کار با پیوستن به ائتلاف با ایهود باراک نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی از ادامه جنگ قدرت میان سران رژیم اشغالگر حکایت می‌کند.

به گزارش مشرق، عمیر پرتز رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با ائتلاف با باراک و میرتز اعلام کرد.

بر اساس گزارش رسانه های رژیم صهیونیستی، عمیر پرتز رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی اخیرا مواضعی را ابراز کرده که گرایش وی به سمت راستگرایان را با تاکید خود بر رد ائتلاف با احزاب یا شخصیت های چپ گرا آشکار می کند.

بیشتر بخوانید:

«وادی‌الحمص» قدس در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی +فیلم

پرتز روز یکشنبه به رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت که هیچ فرصتی برای ائتلاف با (رئیس حزب کار و نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی) باراک یا با جنبش میرتز وجود ندارد.

روز پنجشنبه گذشته(بیست و هفتم تیر) به توافقی برای ائتلاف با اورلی لیوی آباکسیس رئیس حزب موسوم به جیشر دارای گرایش راستگرایی دست یافت، پیش از آنکه توقف گفت وگو با رهبران جنبش میرتز را به اطلاع آنها برساند.

رئیس حزب کار به این نکته اشاره کرد که فقط در صورتی امکان ائتلاف با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل وجود دارد که حکم تبرئه وی از اتهامات فساد وارده به وی صادر شود.

آباکسیس عضو کنست(پارلمان) از حزب یسرائیل بیتنا(اسرائیل خانه ما) حزب راستگرای تندرو به ریاست آویگدور لیبرمن بود، ولی سال گذشته از این حزب جدا شد و خود حزبی با عنوان جیشر را تشکیل داد و در انتخابات اخیر در ماه آوریل هم شرکت کرد، ولی موفقیتی کسب نکرد.

پرتز موضع خود در مخالفت با پیوستن به حزب اسرائیل دموکراتیک به ریاست باراک یا جنبش میرتز و ائتلاف با آنها را اینگونه توجیه کرد که ائتلاف با این دو مانع ائتلاف حزب کار با احزاب دیگر می شود و به همین سبب وی برای ایجاد تغییر تلاش می کند.

رئیس حزب کار در یک موضع گیری غافلگیرکننده، همانطور که به نظر می رسد با گرایش پرتز به سمت راستگراها همسوست، به کانال سیزدهم تلویزیون عبری گفته بود در صورتی که مشاور قضایی دولت، حکم تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد وارده را صادر کند، حزب کار ممکن است در دولتی به ریاست وی مشارکت کند.

وی افزود هرگز در دولتی به ریاست نتانیاهو مادامی که فهرست اتهامات علیه وی پابرجا بماند، شرکت نخواهیم کرد، ولی در صورتی که مشاور دولت، وی را تبرئه کند، ما وارد دولت وی خواهیم شد.

حزب کار، حزب موسس رژیم صهیونیستی است که به مدت 29 سال ریاست آن را طی سال های 1948 تا سال 1977 میلادی که حزب لیکود در آن سال پیروز شد، برعهده داشت.

حزب کار، حزب چپگرای دارای گرایش های اجتماعی است و اوج قدرت آن در کنست به سال 1969 برمی گردد که در آن سال 56 کرسی از 120 کرسی کنست را در اختیار داشت، اما قدرت این حزب به شکل گسترده طی دو دهه اخیر روی به افول و ضعف رفت و رهبرانش از این می ترسیدند که نتوانند چهار کرسی را کسب کنند و خارج از کنست باقی بمانند، همانطور که نظرسنجی ها نشان می داد، ولی آنها توانستند 6 کرسی کسب کنند، هر چند این مسئله در چارچوب ائتلاف اردوگاه صهیونیستی با جنبش حرکت به ریاست زیپی لیونی رخ داد که این ائتلاف، 24 کرسی در انتخابات 2015 کسب کرده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس