کد خبر 977133
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
قاسم دهقانی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی با اشاره به شیوه و شگرد قاچاقچیان در استفاده از تجهیزات روز برای قاچاق مواد مخدر گفت: استفاده از پهپاد برای جابه جایی مواد مخدر در مرز جلفا صحت ندارد.

به گزارش مشرق، سرهنگ قاسم دهقانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه مواد مخدر، بنیان اقتصادی، اخلاقی و... خانواده را از هم می‌پاشاند و اساس جامعه را متزلزل می‌کند، اظهار داشت: اگر کیفیت روابط فی مابین اعضای خانواده یک رابطه منطقی و سالم باشد دیگر مشکل اعتیاد هم نخواهد بود چرا که وجود فرد معتاد نشان از این دارد که خانواده دچار مشکل بوده که موجب شده تا  از درون دچار گسستگی شود.

بیشتر بخوانید:

عملیات سخت پلیس برای پاکسازی ۶ پاتوق سوداگران مرگ

وی با بیان اینکه به طور میانگین منطبق بر آمار ارائه شده، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر در کل کشور وجود دارد که جای تاسف دارد، افزود: باید در وضعیت کشور در حوزه مواد مخدر تامل کرد و باید بررسی کنیم که چه اقداماتی باید انجام می‌دادیم که انجام ندادیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه نقش خانواده در امر مبارزه با مواد مخدر بسیار موثر است، گفت: با اقدامات همه نهادهای متولی، الحمدالله در استان شاهد توقف رشد سریع میزان پیشرفت شیوع مواد مخدر هستیم.

دهقان، پیشگیری از شیوع مصرف مواد مخدر را مهمتر از اقدامات دیگر دانست و افزود: باید با آموزش، افراد جامعه به نقطه‌ای برسند که بتوانند به تنهایی خود را در مقابل آسیب اجتماعی بیمه کرده و خشم و هیجان خود را کنترل کند و بتواند آسیب‌های اجتماعی را تجزیه و تحلیل کند.

وی با ابراز تعجب از عدم افزایش قیمت مواد در کشور، علی‌رغم تورم شدید، خاطر نشان کرد: با توجه به تورم سال‌های اخیر و بحث افزایش قیمت دلار، انتظار داشتیم تا قیمت مواد مخدر در کشور رو به افزایش باشد در حالی که هیچ فرقی در قیمت مواد مخدر به وجود نیامد و حتی ارزان‌تر هم شد! معلوم نیست  چه دست‌ها و سیاستی پشت این قضیه است؟

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی با تقدیر از همراهی مردم و مسئولان در مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اکنون آذربایجان شرقی استان عاری از معتاد متجاهر است که تمام تلاش بر این است که شهروندان شاهد چهره زشت اعتیاد در داخل شهر نباشند

وی با بیان اینکه شاهد افرایش سه برابری کشفیات مواد مخدر در ۵ ساله اخیر آذربایجان شرقی هستیم، ابراز داشت: در چهار ماهه اخیر ۱۲۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده که بیشترین ماده مخدر کشف شده، یک تن تریاک، ۱۵ کیلوگرم هروئین و ۵۰ کیلوگرم حشیش است.

سرهنگ دهقان، با اشاره به تعداد قاچاقچیان دستگیر شده در استان گفت: ۶۸ نفر قاچاقچی مواد مخدر در آذربایجان‌شرقی شناسایی و دستگیر شده و ۱۷۵۰ توزیع‌کننده خُرد هم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.  

وی استان آذربایجان شرقی را استانی "ناامن برای قاچاقچیان" عنوان کرد و ادامه داد: عدم کشف کارگاه‌های تولید مواد مخدر صنعتی و مزارع مخدر، نشان از برخورد جدی است که علاوه بر آن، ۷۲۹ مرحله عملیات پاکسازی توسط مجموعه همکاران در سطح استان در مناطق آلوده و روستایی انجام شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی، با اشاره به شیوه و شگرد قاچاقچیان در استفاده از تجهیزات روز برای قاچاق مواد مخدر گفت: همه روش‌های قاچاق مواد مخدر برای پلیس شناخته شده است. استفاده از کوادکوپتر و پهپاد در منطقه جلفا و شمال غرب کشور وجود ندارد ولی گزارش‌هایی از استفاده از این دو تجهیزات در مرزهای شمالی  کشور به دستمان رسید که ما آن را بلافاصله به همکاران مرزبانی اطلاعات دادیم ولی تا به امروز چنین اقدامی در مرزهای شمال غرب کشور انجام نگرفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس