شهرداران برای اجاره ارزان مسکن به اقشارمحروم برنامه ریزی کنند

رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهرها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش مشرق، حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه با مدیران ارشد بخش مسکن کشور گفت: کاهش دغدغه مردم در بخش مسکن، در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است، تمرکز و هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌ها در بخش مسکن ضروری است.

ببینید

عکس/ جلسه مدیران ارشد بخش مسکن با روحانی

آثار و ابنیه تاریخی نشان‌دهنده هویت ملی، تاریخی و هنر ایرانیان است و باید از آنها حفاظت کرد

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش هماهنگی و تمرکز میان دستگاه های مسئول در بخش مسکن، گفت: کمک به مردم در بخش مسکن موجب افزایش رفاه، آسایش و امنیت آنان شده و ضمن ایجاد سرمایه برای مردم، ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنان را تسهیل خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی روز شنبه در نشست با مدیران ارشد بخش مسکن به منظور پیگیری اجرای طرح‌های دولت تدبیر و امید در این بخش، گفت: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است.

روحانی با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف مرتبط با بخش مسکن از جمله مسکن شهری و روستایی، تکمیل پروژه‌های مربوط به طرح مسکن مهر و احیاء بافت فرسوده، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا در ۲ سال باقیمانده از دولت گامی مهم در بخش مسکن به انجام برسانیم که در این راستا دولت باید از سرمایه‌هایی که در اختیار دارد، مانند ارایه خدمات ارزان‌قیمت، تسهیل در ارایه جواز، اعطای زمین و کمک بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری در ساخت مسکن استفاده کند.

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت اهتمام بیشتر مسئولان در احیاء بافت‌های فرسوده، گفت: باید تلاش کنیم تا با تکمیل طرح‌های گذشته در زمینه مسکن و ایجاد و بازسازی خانه‌هایی که در مناطق مختلف کشور به واسطه بلایای طبیعی تخریب و یا دچار آسیب شده، مسکن مورد نیاز مردم را تأمین کنیم.

روحانی با ابراز تأسف از وقوع حادثه آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد تهران، اظهار داشت: آثار و ابنیه تاریخی نشان‌دهنده هویت ملی و تاریخی و هنر ایرانیان بوده و ارزشی ملی، فرهنگی و باستانی دارد که باید از آنها به خوبی حفظ و حراست کرد.

رئیس جمهور روحانی افزود: باید هر آنچه که از گذشته برای ما باقیمانده را پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهرداری‌ها باید برنامه‌ای فوری برای بازسازی و مقاوم‌سازی ابنیه تاریخی و ساماندهی اماکن مجاور آنها که امکان حادثه‌آفرینی دارند، داشته باشند، گفت: براساس قول شهردار تهران میدان حسن‌آباد ظرف مدت ۶ ماه به حالت قبلی بازگشته و اقدامات بعدی برای حفاظت از این اثر تاریخی انجام خواهد شد.

روحانی با اشاره به گزارش‌های ارایه شده در این جلسه از سوی مسئولان دستگاه‌های ذیربط در بخش مسکن، اظهار داشت: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در سال جاری و ۲۰۰ هزار مسکن سال آینده ایجاد و وزارت راه و شهرسازی نیز امسال و سال آینده در مجموع ۴۰۰ هزار مسکن را ایجاد و ۵۰۰ هزار مسکن نیز تکمیل خواهد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود.

روحانی تلاش و سرمایه‌گذاری در زمینه احیاء بافت فرسوده در شهرها را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: کارهایی نظیر احیاء بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی در شهرها موجب رفاه بیشتر و افزایش سرمایه زندگی برای مردم خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به اجرای طرح تأمین مسکن کارمندان توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: اگر بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب ظرف مدت چند سال واحدی مسکونی برای کارمندان ایجاد کرده و در اختیارشان قرار دهیم، اقدامی بسیار خوب برای جوانانی است که تازه مشغول بکار شده و با این کار دغدغه آنها در زمینه تأمین مسکن کاهش خواهد یافت.

روحانی با انتقاد از گزارش‌ها و اعداد و ارقامی که در زمینه افزایش اجاره‌بها از سوی برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: براساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. البته مطلوب نبوده اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روزها منتشر می‌شود، متفاوت است.

رئیس جمهور تصریح کرد: شهرداران کلانشهرها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند.

روحانی با اشاره به اهمیت اجرای طرح احیاء بافت فرسوده در نقاط مختلف کشور، گفت: هر کجا زمین دولتی مناسب برای ساخت و ساز وجود دارد، ضروری است که برای ساخت مسکن در اختیار دستگاه مربوطه قرار گیرد.

تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های بخش‌های مختلف برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث و بلایای طبیعی، بویژه سیل و زلزله، گفت: براساس وعده وزیر کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد و این اقدامی ارزشمند است.

روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع مسکن از نگرانی‌های مردم به شمار می‌رود، گفت: امروز آنهایی که مستأجر بوده و در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و مسکن مستقلی ندارند هر یک به گونه‌ای دچار مشکل هستند که دولت وظیفه دارد در این زمینه به آنها کمک کند.

روحانی افزود: اگر بتوانیم در منطقه‌ای که امکان ارایه خدمات گوناگون در آن وجود داشته باشد، یک شهر متوسط با معماری که یادی از معماری جمهوری اسلامی ایران را زنده کند، ایجاد کنیم، اقدامی حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: این جلسات از این پس به صورت فصلی برای بررسی دقیق و ساماندهی بخش مسکن برگزار می‌شود، چرا که معتقدیم باید تمرکز و هماهنگی میان دستگاه‌ها در بخش مسکن بیش از پیش تقویت شود.

در این جلسه مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شماری از مدیران ارشد بخش مسکن گزارش های جداگانه ای از روند اقدامات انجام شده دردولت یازدهم و دوازدهم در زمینه ساخت مسکن در حوزه‌های مختلف شهری، روستایی، بافت فرسوده، حاشیه شهرها و تکمیل طرح های مسکن بجا مانده از دوره های گذشته مانند مسکن مهر ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • اصغر IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  42 0
  آقای روحانی این سی درصدراازپشت شیشه دودی ماشینت دیدی
  • DE ۰۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   4 0
   روحانی نمونه‌ای آشکار از راستگویان آخرالزمان است او به همراه اسحاق و نوبخت مرزهای کذب را درنوردیده و پدیده‌ی قرن است مشارالیه رکورددار ویرانیست باید به حال مجلسیکه هنوز وی را حفظ کرده خون گریست
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  19 0
  روحانی گفت: براساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. تقدیم به همه اجاره نشین هایی که به دولت بنفش رأی دادند
 • نام IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  19 3
  اتفاقا بسيار نگران كنندست ، اجاره بها بايد حداقل 200 درصد افزايش پيدا كنه ، همين ديروز پنجمين مستاجرمم انداختم تو كوچه تا بفهمه بايد پول بده پووووول ، مگه من با كسي شوخي دارم ؟ ...
  • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   5 0
   خیلی بی دین هستی . نا مسلمون .
  • ایرانی الاصل IR ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   2 0
   ان شالله خدا عوضشو اون دنیا بهت میده زیاد حرص نخور
 • فرزانه US ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  19 0
  من نمیدونم چه کسی این قانون رو که هر سال اجاره خونه باید گرون بشه رو باب کرده تازه گفتن افزایش 30% خوبه بنده خدا ها تو کاخ زندگی میکنن نمیدونن 30% برای قشر کوخ نشین یعنی مصیبت یعنی فلاکت یعنی آوارگی
 • ناشناس IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  11 0
  برای خنده هاهاها ... از بس خندیدیم اشکامون در اومده ول کن هم نیست
 • مجید IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  18 0
  اقای روحانی از شما بخاطر این همه درایت و مدیریت ممنون هستیم خصوصا از زحمت اقای اخوند ی تشکر میگردد !!!!!!!!!
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  7 0
  مالک من 60 درصد اضافه کرده . الان من چکار کنم تا به مبلغ امیدوار کننده برسه ؟
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  9 0
  جناب روحانی این بود تدبیر و امید شما وزیر محترم شما خانه های مسکن مهر را نیمه ساخته رها کرد. و بعد افتخار کرد یک خانه و نه یک متر راه را نساخته است. این تدبیر شما بود. جناب روحانی تاریخ از تو با عنوانی خیلی ... یاد خواهد کرد. وزرای سفارشی تو مسکن را به این روز انداختند. توی 7 سال 6 سال گذشته چکار کردی. واقعا مردم متاسف هستند.
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  2 0
  جالبه سود بانکی بر مبنای تورم ۱۸ درصد افزایش حقوق بر حسب تورم ۱۰ درصد افزایش کرایه خانه ۳۰ درصد تورم اعلامی دولت ۵ درصد و ... میگم چطوره بودجه ریاضی را هم حذف کنید تا مردم فهمند چه خبره بیچاره جمهوری اسلامی ایران که گیر اصلاح طلبا افتاده لعنت بر لیبرالها چه داخلی چه خارجی
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  2 0
  قابل توجه دولت بی لیاقت ، با افزایش اجاره بها مسکونی، باید از مالکین مالیات اجاره گرفته شود تا حساب دست عده ای دلال پست فطرت که با مردم گرفتار و نیازمند همانند دشمن برخورد می کنند، بیاید.
 • بهمنی IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  5 0
  ممنونم ازاینکه موجبات خنده مارا فراهم کردی
 • IR ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 0
  باز آمار نقطه ای گرفتی روحانی ؟ این مغالطه آمار نقطه ای رو دکتر علی اصغر ندان توی کتاب مغالطاتش توضیح داده ملت هم خوندن . اگر آمار ۳۰ درصدت یعنی قیاس هر روز ماه نقل انتقال با ماه قبل همان روز باشه درسته . ۴۰ میلیون ماهی ۲۰ تومن اجاره ، شد ۴۰ میلیون ماهی ۸۰۰ تومن با منت . درصدش رو حساب کن
 • RO ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1 0
  آقای روحانی تا بحال پراید خوابی نکرده ایی. آرزوی یک پا دراز کردن راحت را دارم.
 • حسين IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  0 0
  مهم نيست،مهم اينست كه وضع كمي بهترشده وازاين وضع عبورخواهيم كرد،كي؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس