وزارت بهداشت

اعتراف وزیر بهداشت به توزیع داروی تقلبی در بازار دارویی کشور آنچنان تکان‌دهنده است که اعتماد عمومی مردمی را که ناگزیر از مصرف دارو هستند، خدشه‌دار کرده است.

به گزارش مشرق، «زهرا چیذری» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت:

افشاگری‌های میلیاردی وزیر بهداشت به جلسه‌اش با فراکسیون ولایی مجلس محدود نشده و به شکل‌های مختلف ادامه دارد. این روزها هرکس رشته توییت‌های وزیر بهداشت را دنبال کند و اظهارات وی را از رسانه‌ها بشنود، وحشت و تأسف را تجربه خواهد کرد. نمکی از شبکه رانت، فساد و انحصاری می‌گوید که به هزار و یک رنگ از جیب ملت ارتزاق کرده‌اند و داروی مورد نیاز مردم را در بازار سیاه عرضه می‌کنند، در انبارهای پیدا و پنهان احتکار و از همه بدتر داروی تقلبی در بازار توزیع می‌کنند. اعتراف وزیر بهداشت به توزیع داروی تقلبی در بازار دارویی کشور آنچنان تکان‌دهنده است که اعتماد عمومی مردمی را که ناگزیر از مصرف دارو هستند، خدشه‌دار کرده و آن‌ها را دچار یأس و ناامیدی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هزینه‌های میلیاردی شبکه فساد در فضای مجازی

وزیر بهداشت از گم شدن یک‌میلیارد و ۳۰۰‌میلیون‌دلار ارز تجهیزات پزشکی صحبت می‌کند و می‌گوید هنوز معلوم نیست چه کسی برده؟ کجا برده؟ و با این پول چه کار کرده‌است؟ برای درک بهتر از یک‌میلیارد و ۳۰۰‌میلیون تومان بهتر است تا آن را به تومان تبدیل کنیم.

این عدد به ارز ۱۳‌هزار تومانی حدود ۱۷‌هزار میلیارد تومان است. بودجه آغاز طرح تحول سلامت در سال‌۹۳ دقیقاً ۴۸‌هزار میلیارد تومان بود و در سال‌۹۷ به قولی به ۳۱‌هزار میلیارد تومان رسید و در سال‌۹۸ صحبت از ۱۲‌هزار یا ۳۶ هزار میلیارد تومان بودجه طرح تحول سلامت است.

به عبارتی پولی که نمکی از گم شدنش در نظام سلامت خبر می‌دهد، چیزی حدود نیمی از بودجه طرح تحول در سال‌۹۷ است. اظهارات مبهم وزیر بهداشت و استفاده از ضمیر سوم شخص غایب برای ارتکاب به این تخلفات و دزدی‌های گسترده و با مبالغ چند ده‌هزار میلیارددلاری در عین حال که نمایش پاکدستی و مطالبه‌گری نمکی را هیجان انگیزتر می‌کند بر اعتماد عمومی میان مردم و دولت بیش از پیش خدشه وارد می‌سازد.

حداقل انتظار از وزیر بهداشت این است که اگر به پشت پرده و منشأ این تخلفات دسترسی دارد که ریز آمار و ارقام ارائه شده از سوی وی بیانگر این دسترسی است، برای احقاق حقوق مردم این تخلفات را پیگیری قضایی کند تا در کنار روشن شدن ریشه‌ها و نقش‌آفرینان این باندهای فساد و رانت، از ادامه فعالیت آن‌ها و بازی با جان و سلامت مردم جلوگیری شود. در غیر این صورت صرف بیان این اعداد درشت از تریبون‌های مختلف و رشته توییت‌هایی که کشور را مأمن باندهای فساد و مافیایی نشان می‌دهد، دردی از دردهای مردم دوا نمی‌کند و بیشتر برای آقای وزیر مصرف رسانه‌ای و تبلیغاتی دارد.

بعد تبلیغاتی اظهارات نمکی وقتی بیشتر جلوه نمایی می‌کند که با رفتارهای متناقض وی در حوزه برخورد با کانون‌های فسادی که خودش معرفی کرده‌است، مواجه می‌شویم. نمکی که همواره هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی و سازمان غذا و دارو را دو کانون فساد در وزارتخانه‌اش معرفی می‌کرد و نخستین اقدامش عزل غلامرضا اصغری از سازمان غذا و دارو بود، چندی بعد اصغری را به عضویت هیئت امنای ارزی برگزید تا فردی را از ریاست بر یکی از کانون‌های فساد به عضویت در کانون فساد دیگر در آورد!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • حسن ازساوجبلاغ IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  7 0
  آقای رئیسی کجایی،،،برس به داد مردم............
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  2 3
  دولت بهار تو اون ۸ سال فقط درگیر ایجاد این شبکه های مافیایی بود هدفشون از تغییر وزیر اطلاعات هم همین بود
 • IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  5 0
  ایجاد یاس و ناامیدی بین ملت ایران برای تضعیف انقلاب و خارج کردن قدرت از دست ولی فقیه، در پوشش دیپلمات و وزیر و نماینده مجلس یکی از توطئه های قرن حاضر خواهد شد که پنجاه سال دیگه شبکه های امریکایی و انگکلیسی ازش رونمایی میکنند. صدا سیما باید این دوسال باقی مونده را گاندو بسازه وگرنه نظام رودست میخوره.اگه بتونیم خسارتهای این شش سال را به مردم تفهیم کنیم سود خوبی برای اسلام و تجربه گرانبهایی برای نظام و ملت حاصل میشه وگرنه سیلی را میخوریم
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  1 0
  همایون هاشمی نماینده مجلس یکی از انها است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس