کد خبر 974966
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
صدور مجوز یک ساختمان بلندمرتبه درمنطقه۲۲/درخواست برخورد بامتخلفان

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به صدور پروانه ساختمان بلندمرتبه ای در منطقه ۲۲ تذکر داد.

به گزارش مشرق، علی اعطا در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به صدور پروانه ساختمانی بلندمرتبه در حریم دریاچه خلیج فارس در زمانی که بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی هر گونه ساخت بلندمرتبه ممنوع بود، اشاره کرد و گفت: این مجوز در سال‌های ۹۵ تا ۹۶ صادر شده است.

بیشتر بخوانید:

شهرداری تهران با شهرفروشی پایتخت را اداره می‌کند

اعطا در خصوص جزئیات این پروانه ساخت گفت: دریاچه خلیج فارس یکی از جاذبه‌های گردشگری منطقه ۲۲ است که با ساخت و سازهای بی رویه و بی ضابطه و بلندمرتبه صدمات جدی به دید و منظر این دریاچه زده است. در تاریخ ۵ بهمن ۹۵ و ۱۱ مرداد ۹۶ اقدام به صدور پروانه ساختمان و تغییر نقشه کلی در ضلع شمال شرق شهدای خلیج فارس شده است و مجتمع تجاری- اداری با ۳۱ طبقه (۲۱ طبقه روی همکف، ۹ طبقه زیر زمین) در زمانی که بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی صدور مجوز بلندمرتبه سازی (ساختمان بالای ۱۲ طبقه) ممنوع بوده، برخلاف مصوبه شورای عالی شهرسازی که در تاریخ ۲۸ مهر ۹۳ صادر شده، ساخته شده است. شهرداری تهران این پروانه را به قراردادی در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۲ ارجاع داده است که بر اساس آن قرارداد، این ملک بیش از ۷ هزار مترمربع زمین خود را به شهرداری داده و برای باقی زمین مجوز ساخت گرفته است.

وی تأکید کرد: پروانه ساختمانی با تراکم ۱۰۶۵ درصدی در بهمن سال ۹۵ صادر شده و در شورای معماری مناطق نیز این موضوع به تصویب رسیده، بدون در نظر گرفتن ضوابط بلندمرتبه سازی و طرح تفصیلی که حداکثر تراکم مجاز در این زمین را ۷۵۰ درصد تشخیص داده است، یعنی ۳۱۵ درصد اضافه بر تراکم مجاز.

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: محل قرارگیری این زمین ۹۰ متری پیاده راه اطراف دریاچه قرار دارد و در مرحله گودبرداری است و اگر این ساختمان احداث شود نزدیکترین ساختمان به دریاچه خواهد بود و دید و منظر دریاچه دچار آسیب می‌شود.

وی به شهرداری تهران تذکر داد جلوی این ساخت و ساز قانونی گرفته شود و با متخلفان برخورد کرده و درخواست لغو ساخت و ساز را داد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس