علی ربیعی

سخنگوی دولت با بیان اینکه قرار شده با اهرم مالیات بر فعالیت های اختلال زا نظارت شود، گفت: ما مالیات بر سرمایه را در دستور کار داریم که مسکن هم بخشی از آن است اما شتاب زده عمل نمی‌کنیم.

به گزارش مشرق، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز(یکشنبه) در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه، اظهار داشت: از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان اجرا شده است.

وی افزود: هفته جاری هفته تامین اجتماعی است و امیدواریم نظام تامین اجتماعی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که ریسک زندگی سالمندی کاهش یابد.

ربیعی ادامه داد: امروز ما لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق های قرض الحسنه را تصویب کردیم تا این صندوق ها بدرستی کار خود را ادامه دهند، رسیدگی به سیل زدگان را هر دو هفته یکبار داریم دنبال و یک مصوبه در مورد آن داریم.

بیشتر بخوانید:

ربیعی: دولت ۸ هزار میلیارد برای کالاهای اساسی پرداخت کرد

سخنگوی دولت تاکید کرد: من از همه رسانه‌ها میخواهم در مورد مدیریت تعارض منافع بنویسند، ما حتما باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.

وی با بیان اینکه بطور کلی یک ضعفی در پایگاه های اطلاعاتی شصت هفتاد ساله داریم، خاطرنشان کرد: سامانه مالیاتی و پایگاه رفاهی ایرانیان بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته و کلیه دستگاه ها موظف به همکاری شدند، الان هم قرار شده با اهرم مالیات بر فعالیت های اختلال زا نظارت شود، ما مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور کار داریم که مسکن هم بخشی از آن است اما شتاب زده عمل نمی‌کنیم تا سرمایه از این بخش خارج نشود.

ربیعی در خصوص وجود مشکل زیر ساخت در  شهرک‌های صنعتی، گفت: ما از محل مالیات بر عوارض بخشی را به شهرک ها اختصاص می دهیم، در لایحه مالیات بر ارزش افزوده سهمی را برای شهرک های صنعتی اختصاص داده ایم، الان هم اغلب شهرک های صنعتی از زیر ساخت خوبی برخوردار است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که دولت برای عدم ایجاد کاسبان تحریم چه خواهد کرد، گفت: تحریم ها شرایطی را ایجاد کرده اند که عوامل غیر اقتصادی در تورم و نرخ ارز داشته و ما هم بنا نداشتیم بیانات بیشتری در این باره داشته باشیم، شدت تحریم ها از تحریم دولت قبل بیشتر است.

وی گفت: ما نرخ تولید رشد کشاورزی و صنعتی رو به بهبودی داشته ایم، ۱۸ ماه سخت را داشتیم اما ۲۴ ماه رو به بهبود را خواهیم داشت، با تلاش آقای زنگنه دیگر شرایط باندهایی که در تحریم ها سوءاستفاده می کردند ایجاد نمی‌شود.

ربیعی در مورد فشار دستگاه اجرایی در خصوص پرونده نجفی که از سوی قاضی پرونده اعلام شد، اظهار داشت: ما به اصل تفکیک قوا معتقدیم، هیچ یک از ارکان دولت در این زمینه فعالیتی نداشته؛ اگر دستگاهی بوده اعلام کنند و من این مساله را تکذیب میکنم.

سخنگوی دولت گفت: ما امسال ۸۴۰۰ میلیارد تومان برای اقشار خاص و گروه‌های هدف در نظر گرفته ایم. یارانه آرد برای نان حذف نخواهد شد، آنچه در آیین نامه آمده آرد صنعتی بوده که به سمت آرد مورد استفاده خواهد رفت، حذف سه دهک به هر اندازه ای که مقدور باشد اجرایی می شود.

وی در مورد سهمیه بندی بنزین در ساختار بودجه، اظهار داشت: حدود چهار ماه است که کمیته‌های تخصصی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صمت، مجلس و مرکز بررسی های استراتژیک کار می کنند، نتایج آن در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا مطرح شد، این تغییر ساختار شامل درآمد زایی پایدار، هزینه کرد کارا، ارتقا ثبات توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی آمده است، هنوز عدالت منطقه‌ای مطلوب نیست، سهم یک نفر در خاش با یک تهرانی و اصفهانی یکی نیست.

ربیعی با تاکید بر اینکه جایگاه آقای جهانگیری در دولت محکم است، گفت: سندیکاها و گروه‌های اجتماعی از اهداف دولت بودند که در این کار موفق بودیم، خیریه‌های ایجاد شده در این دولت از تمام خیریه ها ایجاد شده در کشور در طول سالیان قبل بیشتر شده است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اصلاح ساختار بودجه به منزله تنگ تر کردن بودجه نیست، بلکه دارای دو هدف فوری و دراز مدت است که برای ثبات اقتصاد پایدار خواهد بود.

وی در مورد اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی، گفت: ما اقدام حقوقی لازم را در خصوص پرسنل این نفتکش که به اسارت نیروهای انگلیسی در آمده دنبال می کنیم، خود دادگاه جبل الطارق چیز مهمی پیدا نکردند و خدمه را آزاد کردند و پیش بینی می کنم انگلیسی ها بزودی این نفتکش را رها می کند، ما توصیه مان این است که بجای فرستادن ناو به منطقه اجازه دهند منطقه بدست کشورهای منطقه اداره شود.

ربیعی در مورد انتشار خبر دستگیری فریبا عادل خواه، گفت: من خبر ندارم که چه کسی ایشان را دستگیر کرده و از این موضوع خبری ندارم.

وی در مورد سریال گاندو بیان داشت: اصلا زمانی که مسئله زندانیان از سوی آمریکا مطرح شد، رضاییان دستگیر نشده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • یکی سالم IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  14 4
  قهرمان قهرمان روحانی و ربیعی حمایتت میکنیم
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
   3 5
   پاچه خواری مجازی هم داریم !!! لااقل آدرس و مسئولیت شغلی را هم می نوشتی تا حساب شه
 • یکی سالم IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  6 5
  ما مردم ایران دولت ارشد قوی و بزرگ را دوست داریم
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  3 7
  خدا وکیلی این یکی را راست می گوئید 4800 میلیارد تومان برای اقشار خاص !!! رانت خوران ، مدیران نجومی بگیر ریخت و پاش های آقا زاده ها و...............
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  0 4
  تاکی این دولت خون ما مردم بی گناه را می خورد و به همسایگان تزریق می کند، فقط بلد هستند مالیات از ما مردم به زور بگیرند وگرنه برای رانت خواری و گرانی که دستشون بسته هست بیچاره ها، یعنی دستشون به خود اختلاس گران بسته هست!
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  0 0
  احتمالا نزدیک انتخابات توزیع میشود تابستان که تمام شد مثل پرداخت سه مرحله سبد کالای پارسال نباشد که براب اقشار زیر یه میلیون فقط بکبار پرداخت شد
 • علی IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  0 0
  عایدی سرمایه از پول دار یا فردی که از شکمش زده و سرمایه ای جور کرده و از ان را امرار معاش می کند
 • محمد هندو IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  0 5
  اره ربیعی جان کاملا حرفت درسته .اگه صبر داری و شتا ب زده عمل نمی کنی مسلما از اقوام و خویشانتون در این جرگه قرار می گیرند صبر کنین تا می تونن مدارک فرار ماالیاتی درست کنند وخر خودتی ربیعی جان .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس