جبل الطارق آماده آزادسازی نفتکش ایرانی است

مقام محلی جبل الطارق در جریان رایزنی با مقامات انگلیسی، برای آزادسازی نفتکش ایرانی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «جرمی هانت»، وزیر خارجه انگلیس و «فابیان پیکاردو»، مقام ارشد دولت محلی جبل‌الطارق در ارتباط با آزادی نفتکش ایرانی به صورت تلفنی گفتگو کردند.

گفته شده در این مذاکره دو طرف در ارتباط با لزوم کاهش تنش ها برسر نفتکش توقیف شده گریس ۱ توافق کردند، هرچند مقام انگلیسی بر در نظر گرفتن تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه در جریان بررسی وضعیت نفتکش ایرانی تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

وزارت امور خارجه انگلیس در این ارتباط اعلام کرده که در جریان گفتگوی مقامات لندن و جبل الطارق، پیکاردو آمادگی خود را برای آزادسازی نفتکش ایرانی به شرط عدم حرکت به مقصد سوریه اعلام کرده است.

آمادگی جبل الطارق برای آزادی نفتکش ایرانی پس از آن اعلام شده است که «جرمی هانت»، وزیر خارجه انگلیس نیز در پیامی توئیتری از رایزنی تلفنی خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خبر داد و گفت اگر انگلیس ضمانت‌هایی بدست آورد که نفتکش به سوریه نخواهد رفت، آزادی آن را نیز تسهیل خواهد کرد.

نفتکش ۳۳۰ متری گریس یک متعلق به ایران و قادر است دو میلیون بشکه نفت راحمل کند.

این نفتکش روز پنجشنبه هفته گذشته توسط پلیس و افسران گمرک جبل الطارق و تحت نظارت نیروی دریایی انگلیس توقیف شد.

پیش از این حسن روحانی رئیس جمهور ایران درباره پیامدهای توقیف این نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق هشدار داده و گفته بود: من به انگلیس هشدار می دهم که شما روندی غیر ایمن را آغاز کرده اید و بعدها شاهد پیامدهای این کار خواهید بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ملت ایران IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  31 6
  ضمانت؟؟؟؟ ضمانت گرفتن از صاحب حق برای پس دادن حق قانونی؟؟ این یعنی نهایت گستاخی انگل ستان در مقابل ملت ایران. اگه مقام مسوولی در ایران چنین کاری بکند، جز خائن نام دیگری نخواهد داشت
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  5 0
  اوج حقارت دولت کدخدا پرست.....