رحمانی فضلی نمایه

وزیر کشور گفت: گرانی مشکل است ولی مردم ما در اینکه گرانی باشد یا ناامنی و خوشحالی دشمن، حتما سختی‌ها را تحمل می‌کنند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جمع مردم بخش قوشخانه شهرستان شیروان با اشاره به نقش مردم در تداوم انقلاب اسلامی، به حضور نمایندگان مردم در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم سازی کشور اشاره کرد و گفت: این انقلاب است که باعث شده همه مردم ایران در هر شرایطی امکان رشد داشته باشند. همینطور همه مسئولان کشور اینگونه هستند درحالی که قبل از انقلاب حتما فرماندهی نیروهای ما با بیگانگان بود، سلاح ها و تجهیزات مال آنها بود و آنها آموزش می دادند. در بقیه زمینه ها نیز همین گونه بود.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: تورم رو به کاهش است

وزیر کشور افزود: مسیر برای همه مهیاست و می توانند در نظام مقدس جمهوری اسلامی، وزیر کشور شوند، همه می توانند در دولت عضو شوند، همه شما می توانید نماینده شوید. همه می توانند مقامات بالای نظامی را و افتخار خدمت در سپاه و ارتش را در رده های بسیار بالا داشته باشند و برای کشور افتخار بیافرینند و این موضوع  از برکات انقلاب است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه همه ما مسیر طی شده را به عنوان مسیر اعتلا و رشد نیروهای انقلاب و در مسیر انقلاب می دانیم، اظهار کرد: باید شاکر باشیم و شکر ما اینگونه  باید باشد که به ولی نعمت های خودمان خدمت کنیم. ولی نعمت ما شهدا هستند. چه آنهایی که قبل، حین و یا بعد از انقلاب شهید شدند و چه آنهایی که اکنون که در قالب های مختلف در منطقه به نیروهای اسلام خدمت می کنند، همه ولی نعمت هستند. ولی نعمت ما امام و رهبری انقلاب هستند که بار سنگین هدایت انقلاب را نه تنها در ایران بلکه در دنیای اسلام به دوش گرفته اند و فرماندهی مقابله با ظلم و ستم و استکبار را در تمام دنیا بر عهده دارند. ولی نعمت ما مردم هستند که همه سختی ها را در همه شرایط تحمل می کنند برای اینکه انقلاب و اسلام اعتلا یابد.

وی با بیان اینکه به عنوان مسلمان و موحد نباید یادمان برود که این دنیا و آنچه در آن است موقت است، عنوان کرد: همه ما رفتنی هستیم. آنچه در آن دنیا از ما خواهند پرسید این است که ما به مردم، اسلام و انقلاب چه خدمتی کرده ایم و آیا خون شهدا را گرامی داشته ایم. به آقا اباعبدالله الحسین و یارانش اقتدا کرده ایم یا نه؟

دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه در هر کجا که هستیم باید به اعتلای اسلام، اعتلای انقلاب و گرامیداشت خون شهدا فکر کنیم، گفت: من افتخار می کنم در شیروان در بین کسانی زندگی کردم و کسانی را سرور خود می دانم که در مسیر انقلاب جانانه فداکاری کردند.

وی ضمن مرور خاطرات خود از دوران قبل و پس از انقلاب اسلامی در این منطقه یادآور شد: جوانان منطقه قوشخانه، سرحد و دیگر مناطق شیروان در آن سالها همه انقلابی بودند. شیروان جز اولین شهرهایی بود که راهپیمایی و تظاهرات قبل از انقلاب را برگزار کرد. افتخار ما این است که پایبند به  اسلام و آقا اباعبدالله الحسین، پایبند به انقلاب و رهبری هستیم. و این هاست که برای ما می ماند.

وزیر کشور اضافه کرد: هیچ یک از ما نمی داند که فردا زنده هستیم یا نه. اما به این معنا نیست که کار نکنیم، تلاش نکنیم و قدر مردم را ندانیم. اتفاقا به همان معنا است که اگر می خواهیم ثوابی جمع کنیم، خیری داشته باشیم و اگر می خواهیم مورد لطف خدا قرار گیریم، باید به خلق خدا، به متدینین و مسلمین و به این مردم خدمت کنیم و این یعنی اعتلای اسلام.

رئیس شورای امنیت کشور با بیان اینکه امروز چشم تمام دنیا به ایران است، گفت: امروز همه شبکه ها و رسانه ها و فضای مجازی درباره ایران حرف می زنند. این موضوع بسیار مهم است. چراکه ایران معیار قضاوت جهانی شده است. عده ای که بینش روشنی دارند، حق گرا و یاور حق در دنیا هستند، طرفدار ایران اند و آمریکا را محکوم می کنند و آنهایی که طرفدار ظلم، نابرابری، ستم و صهیونیست ها و استکبار هستند، طرفدار آمریکا هستند. اما ما می دانیم که «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» . هرکس خدا را یاری کند، او بر حق است و پیروز می شود. این عظمت انقلاب است.

وزیر کشور با بیان اینکه چهل سال از انقلاب گذشته است، یادآور شد: اول انقلاب روزشمار گذاشته بودند که یک ماه دیگر انقلاب سقوط می کند. بعد گفتند سه، چهار ماه بعد، بعد جنگ بر ما تحمیل شد که گفتند امروز و فردا سقوط می کند تا اینکه آخرین بار، این یاوه گویان گفتند ایران نمی تواند چهلمین سالگرد ایران را جشن بگیرد. نظام ساقط می شود. این حرفهای بیهوده چهل سال است در گوش ماست.

رحمانی فضلی در ادامه به دلایل مخالفت و دشمنی  استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: اکنون در دنیا اگر استکبار با ما مخالفت می کند به این دلیل نیست که چرا انقلاب کردیم و جمهوری اسلامی تشکیل دادیم. این ها را قبول کردند و می گویند ما با ساختارهای ایران دیگر کاری نداریم. اکنون می گویند چرا در علم پیشرفت می کنید؟ چرا در تکنولوژی و علوم فضایی پیشروی می کنید؟ چرا موشک های دور برد می سازید یا چرا وارد  تکنولوژی پیشرفته شده اید؟ چرا انرژی هسته ای را به عنوان یک علم پیش گرفته اید؟ دعوای نظام سلطه با ما دعوای پیشرفت ما است و به لطف خداوند متعال در این چهل سال  موفق نبودند و به همت شما و به خصوص جوانان ما بازهم موفق نخواهند شد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دنیا محل مبارزه، مجاهدت و تلاش است و هیچ کس بدون مبارزه، تلاش و مجاهدت به جایی نمی رسد، افزود: آمریکا، از آن طرف دنیا دست طمعش را آورده در این منطقه دخالت می کند و پول خرج می کند. آنها در راه منافع خودشان مبارزه می کنند و ما باید در راه حقمان مبارزه کنیم. ما باید بدانیم تا زمانی که دنیا پر از صلح و عدل نباشد، در اعتقادات دینی ما آرامش معنی ندارد. آرامش ما در مجاهده است. یکبار مجاهده در حوزه اقتصاد، یکبار مجاهده در علم، یکبار مجاهده در حوزه مبارزه با نفس، یک بار مجاهده در کمک به دنیای اسلام و اگر لازم شد مجاهده در نبرد که هشت سال نبرد کردیم. ما اهل مجاهده و مبارزه هستیم. در یک طرف، ملت ایران، ملت مسلمان و عاشق اهل بیت با عقبه تاریخی طولانی مدت قرار دارد و طرف مقابل، کشوری مانند آمریکا که بیش از ۲۵۰سال سابقه ندارد! او از تمدن چند هزار ساله ایران، از غیرت ایرانی مسلمان پیرو اهل بیت چه می داند؟

وی ادامه داد: امروز در همه عرصه ها پیش می رویم. البته سختی های مبارزه را هم تحمل می کنیم. باید شرایط را مهیا کنیم. مقام معظم رهبری به ما دستور داده است که در این مقطع تاریخی، مقاومت و استقامت را تقویت کنیم و مقاومت و استقامت کنونی به ویژه در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد است.

وزیر کشور ضمن اشاره به اهمیت تقویت توان اقتصادی در بخش های تولیدی و کشاورزی کشور، بر ضرورت تلاش تک تک کشاورزان و هموطنان در این مسیر تاکید کرد و گفت:  هر تلاشی در جهت افزایش تولیدات کشاورزی در جبهه مقاومت و استقامت اقتصادی و در راستای تقویت اسلام و انقلاب و در مسیر رهبری است. همه باید تلاش کنیم ایران از نظر اقتصادی روی پای خود بایستد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن مرور خاطرات دوران دفاع مقدس و همکاری مردم در تجهیز و کمک به رزمندگان اسلام گفت: در ابتدای جنگ شرایطی بود که نظامی ها و ارتش ما دچار مشکل شده بودند، سران رفته بودند و سلاح ها بعضاً قابل استفاده نبود. ولی اکنون ببینید کجا ایستاده ایم. دعوای دشمنان با ما این است که چرا موشک های دور برد می سازید که ما نگران باشیم یک روزی از آن استفاده می کنید. خب شما چرا می سازید. چون شما می سازید ما هم می سازیم. چرا نسازیم؟ چرا پهباد نسازیم چرا تانک، خمپاره و خمپاره انداز نسازیم؟ برای اینکه ما به عنوان یک ملت حق حیات داریم، به عنوان یک ملت دشمن داریم و اتفاقا دشمنان ما علنی و مجهز هستند.

وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: ما در زمینه دفاع، سلاح و پیشرفت های تکنولوژیکی واقعاً در دنیا حرف داریم. در زمینه سیاسی در منطقه یا هرجای دیگر مشکلی هست، نظر ایران را می پرسند.

رئیس شورای امنیت کشور با اشاره به طولانی شدن روند جنگ ها در کشورهای منطقه و مستأصل شدن دشمنان گفت: قرار بود ظرف ۴هفته کار یمن تمام شود. سوریه قرار بود ظرف دو ماه کارش تمام شود و عراق همینطور . اگر در این موارد موفق می شدند حتما لبنان و بسیاری از کشورهای منطقه دچار مشکل می شدند. حتما جریان انحرافی و جریان فاسد القاعده و سایر تفکرات منحرف تکفیری خشونت طلب، مسلمانان را قتل عام می کردند. برای اینها شیعه و سنی مطرح نیست. تعداد برادران و خواهران سنی که توسط داعشی ها کشته شده اند، بیش از شیعه هاست. در همه این موارد تنها کشوری که کمک حال و یاور مردم بود و این تفکرات انحرافی را محکوم کرد، ایران بود.

وزیر کشور در همین راستا با تاکید بر اینکه همین اقتدار و قدرت در حوزه های امنیتی و دفاعی را باید در حوزه های دیگر علی الخصوص حوزه اقتصادی تقویت کنیم، گفت: الحمدلله با اقداماتی که دولت با حمایت های رهبر انقلاب وهمراهی مجلس محترم و قوه قضاییه انجام می دهد و همچنین با برگزاری شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، تصمیمات به سرعت گرفته می شود. دشمنان فکر می کردند اگر ما را محاصره اقتصادی کنند، دچار مشکل خواهیم شد اما اینطور نشد چراکه دوستانمان در دنیا بیش از دشمنانمان است. هرچند برخی از دوستان نگران ملاحظات اقتصادی هستند ولی به ما اطمینان می دهند که به شما کمک می کنیم و کمک هم می کنند.

وی افزود: دشمنان ما هرروز پیغام می فرستند که به مذاکرات برگردیم و ما هم به آنها می گوییم مسیر انحرافی که رفته اید را باید برگردید. باید به معاهدات بین المللی پایبند باشید. آمریکا آبرو و اعتبارش را برای این مسئله گذاشت. البته به ترامپ تحلیل غلط داده بودند. به او گفتند دیدی در ۹۶ چه اتفاقی در ایران افتاد، شهرهای ایران آشوب زده شد، اگر تحریم کنیم مردم اغتشاش می کنند و به خیابان ها می آیند و سپس ایران از داخل دچار فروپاشی می شود . اما این مردم وقتی دیدند آمریکا و رژیم صهیونیستی به اینها فشار می آورند محکم تر و قوی تر شدند و بیشتر به صحنه آمدند.

وزیر کشور اضافه کرد: به عنوان مسئول امنیت داخلی می گویم، در سه ماهه امسال اعتراضات، تحصن ها، اعتصابات نسبت به سه ماه سال ۹۷، ۳۸ درصد کاهش داشته است. درحالی که دشمنان تصور می کردند با افزایش گرانی ها نارضایتی ها زیاد می شود و مردم به خیابان ها می آیند. بله گرانی مشکل است ولی مردم ما در اینکه گرانی باشد یا ناامنی و یا شورش و یا سوءاستفاده و خوشحالی دشمن حتما مثل چهل سال قبل سختی ها را تحمل می کنند، چون می دانند فرج بعد از شدت خواهد رسید و چون می دانند مسیر انقلاب در این چهل سال رو به تعالی و رشد بوده است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه همه مسئولان به فکر کار هستند خاطرنشان کرد: اما بدانید همه ما هرکاری کنیم باز کار اصلی را مردم باید انجام دهند. انقلاب بر پایه و بر دوش مردم است. پایه اصلی این انقلاب مردم هستند.

وی افزود: همه باید تلاش کنند. اکنون امکانات بسیار خوبی وجود دارد. دولت و نظام پای کار آمده تا تولید داخلی و سرمایه گذاری را افزایش دهد، شما هرجایی بخواهید در راه تولید سرمایه گذاری کنید محدودیتی نداریم. استاندار تلاش می کند در کوتاه ترین زمان مجوزهای لازم را به شما بدهد. فرماندار موظف شده است ستاد ویژه ای در شهرستان در جهت کمک به تولید و رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشکیل دهد. وزارت کشور نیز با اینکه وظیفه سیاست و امنیت داخلی برعهده دارد با این حال اکنون بیش از ۵۰ درصد کار  این وزارتخانه در حوزه اقتصادی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس