کد خبر 974470
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
مصطفی کارخانه

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال گفت: در مرحله فینال لیگ ملت ها نمایش خوبی داشتیم اما دستمان رو شده بود.

به گزارش مشرق، مصطفی کارخانه درباره حذف تیم ملی والیبال از مسابقات لیگ ملت ها اظهار کرد: ورزش حرفه ای بالا و پایین هایی دارد. ما کارنامه درخشانی داشتیم و در بین 16 تیم به عنوان تیم دوم وارد مرحله دوم شدیم. البته ما هر دو بازی را در مرحله دوم باختیم ولی یادمان نرود این 6 تیم، برترین های دنیا هستند و بالاتر از ما اوت شدند.

 

وی تاکید کرد: ما در مرحله اول مسابقات بسیار عالی بودیم، در مرحله دوم ست اول مسابقه مقابل لهستان عالی بودیم و بی نقص بازی کردیم اما استراتژی مان در ست دوم به بعد باید تغییر می کرد. بیشتر بازی دست امیر غفور و فیاضی بود و کمتر سرعتی عمل کردیم. در ست دوم باید بیشتر به کار سرعت می دادیم.

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال تصریح کرد: وقتی قرار است ما با تیم های بزرگ دنیا طرف باشیم باید از همه ظرفیت ها و قابلیت ها استفاده کنیم. کادر فنی ما باید از همه تجربیات استفاده می کرد. رییس فدراسیون آقای داورزنی قرار بود به این مسابقات برود و حضور او به عنوان رییس می توانست تاثیرگذار باشد اما نبود او یک خلا بود.

بیشتر بخوانید:

اعتراف کولاکوویچ پس از باخت ایران به برزیل

کارخانه که در برنامه در «سلام صبح بخیر» حضور یافته بود، یادآور شد: وقتی در اتوبان با سرعت بالا می روی و احساس خطر می کنی، باید پایت را از روی گاز برداری و سرعت را کم کنی. وقتی می بینیم حریف دارد 7 امتیاز پشت سر هم می گیرد باید جلوی او را بگیریم نه اینکه با همان شیوه قبلی جلو برویم.

وی با اشاره به اینکه ما پس از یک باخت مقابل برزیل قرار گرفتیم، ادامه داد: البته خود برزیلی ها هم بازی اولشان را به لهستان باخته بودند. به هر حال باید فکر آینده کرد و چیزی که برای آینده اهمیت دارد، این است که همه ظرفیت های والیبال ما این نیست و بالاتر از این است.

این مربی والیبال گفت: اگر می خواهیم بمانیم و به جایگاه بالاتر برویم باید کارهای سخت انجام بدهیم. ما در سرویس های پرشی و با شتاب بالا نسبت به تیم های دیگر ضعیف هستیم. اگر بتوانیم قابلیت های بازیکنانمان را به این سرعت و شدت برسانیم، موفق تر خواهیم بود.

کارخانه با بیان اینکه این بازی ها تمام شد و حالا برای آینده باید تلاش بیشتری کرد، افزود: اگر روزی 1 درصد پیشرفت کنیم  در سال 365 درصد پیشرفت می  کنیم. ما 16 بازی را با یک شیوه جلو بردیم و دستمان رو شده بود. معروف و موسوی و غفور و فیاضی و حضرت پور سرمایه های والیبال ما هستند و 50 سال زمان می برد که دوباره کسانی مثل سعید معروف و محمد موسوی شکل بگیرد، این همه هزینه شده تا این ها به تکامل رسیده اند و نمی شود به راحتی کنارشان گذاشت. البته اگر پشتوانه ما قوی تر بود اوضاع فرق می کرد.

وی یادآور شد: ایتالیا که 8 سال قهرمان بوده امسال با تیم جوانش آمده بود. ما هم اگر تیم ششم شویم مبلغی یورو به ما می دهند و این پشتوانه تیم خواهد بود.

این والیبالیست پیشکسوت با تاکید بر اینکه مسابقات بعدی به فاصله یک ماهه پشت سر هم برگزار می شوند، تاکید کرد: تیم ملی باید اهم و اخر کنند تا به المپیک برسیم و انتخابی المپیک سخت تر از خود المپیک است. البته ما همواره با تیم های قدرتی راحت تر هستیم و دفاعمان بهتر می شود.

کارخانه ادامه داد: مردم ما آنقدر فهیم هستند و خاطره خوب از والیبال دارند که با بینش خوب تحلیل می کنند و می فهمند. ما مسابقات قهرمانی آسیا را در تهران با تیم جوانانمان هم می توانیم قهرمان شویم اگر نشویم هم که کسی ایراد نمی گیرد. بنابراین بهتر است انرژی بازیکنانمان را برای بازی های حساس تر و مسابقات مهم تر نگه داریم. قهرمانی آسیا یک امتیاز دارد و المپیک 10 امتیاز دارد. ما تیم جوانان و امید و نوجوانان خوب داریم. چرخه خوبی است و امیدوارم آینده والیبال تضمین شده باشد.

وی همچنین با اشاره به علاقمندی اش به فوتبال گفت: من خودم فوتبالی بودم و از ورامین که اهل آنجا هستم فوتبال را شروع کردم، همچنین بسکتبالیست هم بودم. من 190 قدم بود و 85 سانت هم می پریدم و در فوتبال موفق بودم.

این مربی والیبال با بیان اینکه پرسپولیسی هستم، خاطره ای از آموزش والیبال به استقلالی ها را اینطور بیان کرد: فرهاد و فرزاد مجیدی پیش من تمرین والیبال می آمدند و من آنها را به سمت فوتبال هل دادم و الحمدالله موفق شده اند. فرهاد مجیدی یکی از محبوب ترین فوتبالیست های ایران است.

کارخانه همچنین به پرسپولیسی بودن موسوی، محمودی، شفیع و قائمی و استقلالی بودن معروف اشاره کرد و در پایان گفت: برنامه تان واقعا خوب است و من با اینکه دو شب اخیر نخوابیده بودم  به عشق برنامه شما و به عشق والیبال به اینجا آمدم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس