والیبال ایران و برزیل

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ مقابل برزیل شکست خورد و از صعود به جمع تیم پایانی بازماند.

به گزارش مشرق، ملی پوشان ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی و قرار گرفتن روی سکو بامداد امروز شنبه به مصاف تیم قدرتمند و عنوان دار برزیل رفتند و در یک بازی سخت و نزدیک ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۵ - ۲۰، ۲۵ - ۲۳، ۲۴ - ۲۶، ۲۰ - ۲۵ و ۱۵ - ۱۰ نتیجه را به حریف خود واگذار و از لیگ ملت‌ها خداحافظی کردند.

فیلم/ خلاصه لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران ۲-۳ برزیل

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، علی‌اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود برزیل

با توجه به اینکه هر دو تیم برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی نیاز به پیروزی در این مسابقه داشتند بازی بسیار نزدیک آغاز شد، اما ۲ امتیاز سرویس‌ لوکارلی موجب شد تا نتیجه مسابقه ۸ بر ۵ به سود طلایی‌پوشان شود تا هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول بروند. در ادامه دو سرویس خوب دیگر از این بازیکن نتیجه بازی را به ۱۰ بر ۵ به سود برزیل تغییر داد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند و شاید مانع ادامه روند سرویس‌زنی لوکارلی شود. در امتیاز ۱۳ بر ۸ به سود برزیل و زمانی که ملی‌پوشان ایران در حال کم کردن اختلاف بودند دال‌زاتو درخواست وقت استراحت فنی کرد. تیم‌ها در شرایطی به وقت استراحت فنی دوم رفتند که نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۱ به سود برزیل بود. زمانی که نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل شد بازهم دال‌زاتو شاگردانش را فراخواند تا نکاتی را به آنها گوشزد کند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود برزیل

در شروع این ست هم بازی پایاپایی آغاز شد، اما بازهم لوکارلی با سرویس‌های خود چند امتیاز برای برزیل کسب کرد تا نتیجه بازی ۷ بر ۴ به سود طلایی‌پوشان شود. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود شاگردان دال‌زاتو تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۱ بر ۸ به سود برزیل علی اصغر مجرد هنگام فرود پس از دفاع از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد و جای خود را به علی شفیعی داد.  بازی در امتیاز ۱۴ به تساوی کشیده شد و در ادامه سرویس خوب موسوی موجب شد تا نتیجه بازی ۱۵ بر ۱۴ به سود ایران شود تا دال‌زاتو درخواست وقت استراحت فنی کند. اختلاف ۳ امتیازی به سود ایران و نتیجه ۲۱ بر ۱۸ دال‌زاتو را مجبور کرد تا درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود برزیل تمام شد.

ست سوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران

تیم ایران ست سوم را بهتر از برزیل شروع کرد. سرویس‌های خوب علی شفیعی دریافت کننده‌های برزیل را دچار مشکل کرد تا در امتیاز ۴ بر یک به سود ایران دال‌زاتو درخواست وقت استراحت فنی کند. تک دفاع محمد موسوی امتیاز ۸ را به ایران داد تا تیم‌ها در امتیاز ۸ بر ۵ به وقت استراحت فنی اول بروند. تیم ایران در ست سوم بازی هماهنگ‌تری را انجام داد و امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود شاگردان کولاکوویچ موجب شد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. دال‌زاتو در امتیاز ۲۱ بر ۱۷ به سود ایران بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد.  بازی در امتیاز ۲۲ به تساوی کشیده شد که این امتیاز حاصل عملکرد خوب رزنده، پاسور برزیلی‌ها بود. این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

در این ست هر دو تیم با کمترین ریسک کار را آغاز کردند. نبرد ایران و برزیل بسیار نزدیک پیش رفت تا اینکه در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. رزنده، پاسور اصلی برزیلی‌ها از ابتدای این ست در ترکیب تیمش قرار گرفت. از دست دادن سرویس توسط شفیعی و در ادامه دفاع ساتکمپ نتیجه بازی را ۹ بر ۸ به سود برزیل کرد. در امتیاز ۱۱ بر ۸ به سود شاگردان دال‌زاتو، ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کرده و نکاتی را به شاگردانش گوشزد کند. ۲ امتیاز سرویس توسط محمد موسوی نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۳ به سود برزیل کرد تا دال‌زاتو احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت فنی کند. سرویس‌های خوب سعید معروف و عملکرد مناسب میلاد عبادی‌پور نتیجه بازی را ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران کرد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. برزیلی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما دفاع روی تور ایران در این ست عملکرد خیلی خوبی داشت و نتیجه بازی ۲۱ بر ۱۸ کرد تا کادر فنی برزیل یک بار دیگر درخواست وقت استراحت کند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا کار به ست حساس پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۰ به سود برزیل

دال‌زاتو که در جریان ست چهارم  به برخی از بازیکنان اصلی خود همچون رزنده و لوکارلی استراحت داده بود با شروع ست پنجم آنها را در ترکیب تیمش قرار داد. روند بازی در این ست به گونه‌ای بود که گویا موتور ایران تازه روشن شده بود؛ در امتیاز ۸ بر ۵ به سود شاگردان کولاکوویچ تیم‌ها جای خود را در زمین تعویض کردند. در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. داور مسابقه با یک تصمیم جنجالی شرایط را برای ایران سخت کرد و نتیجه بازی ۹ بر ۸ به سود برزیلی‌ها شد. ملی پوشان ایران در این لحظات کمی عصبانی بودند و به خاطر قضاوت داور اعتراض‌هایی به وی داشتند که منجر به دریافت کارت زرد توسط سعید معروف شد. داور در ست پنجم قضاوت عجیبی داشت و کولاکوویچ هم بیشتر نظاره گر بود تا اینکه از حق تیمش دفاع کند. این ست در نهایت با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ به سود شاگردان دال‌زاتو خاتمه پیدا کرد.

با این نتیجه تیم ملی والیبال برزیل به عنوان تیم دوم راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و برای مشخص شدن حریفش در مرحله نیمه‌نهایی باید منتظر دیدار تیم‌های ملی آمریکا و روسیه باشد. پرونده تیم ملی ایران هم با این نتیجه در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ بسته شد.

تیم ملی والیبال برزیل در نخستین مسابقه خود در فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب لهستان شده بود. شاگردان کولاکوویچ هم در اولین مسابقه خود در این مرحله از رقابت‌ها با نتیجه ۳ بر یک نتیجه را به لهستان واگذار کرد.

پیش از این تیم‌های ملی والیبال لهستان، آمریکا و روسیه صعود خود به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  46 2
  تلاششون رو کردند. کوتاهی نکردند. خدا قوت
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  29 1
  بچه ها خسته نباشن ولی اینو باید بدونیم که برای قرار داشتن در بین ابرقدرت های جهان و کسب نتیجه خوب در المپیک باید تیم ایران یک تحول اساسی داشته باشه
 • FR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  24 29
  همیشه همین بوده.اول هیاهو و بعدش نتیجه هیچی.تمام تیمهای حاضر تیم دومشون فرستاده بودن
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
   0 9
   تو زیاد حرف نزن عالی بودند .راستی انقد نباید از تیم ملی توقع داشت چون برزیل ابر قدرته .لهستان قهرمان جهانه.خدا قوت ایرانی های قوی ایران عالی بود
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  19 3
  خودشونو در حد قهرمانی نمیدونستن
  • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
   14 1
   به سرویس های فیاضی و غفور باختن.فیاضی 16 سرویس زد 14 تا به تور خورد..وضع غفور هم بهتر نبود...
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  13 0
  اصرار به انجام یک اشتباه کار دست تیم داد...زدن سرویسهای پرشی که 80 درصد به تور خورد..برتری برزیل فقط روی سرویس بود..
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  16 2
  نسبت به بازی قبلی خیلی خیلی بهتر بودند. دستشون درد نکنه و خدا قوت. اما باید چند نکته را توجه کرد. از سه دستی که باختیم در دو دست جلو بودیم اما باز عقب افتادیم و بازی را واگذار کردیم و این یعنی اینکه اعتماد بنفس تیم ما در حد حرفه ای های دنیا نیست و در این مورد هنوز کار داریم. در دست پنجم ما سه امتیاز جلو بودیم و در همه بازی های حساس معروف هست که در این مرحله اگر شما یک اممتایز هم جلو باشید احتمال بر شما بیشتره چون در عدد 15 بازی تمام میشه. پس حتما مشکل عدم اعتماد به نفس کافی مشکل ساز شده! باز هم مانند گذشته جا خلی دادن های بی نتیجه داشتیم که به ضرر ما شد. شدت ضرب سرعتی زن های ما آنچنان زیاد نبوده که تو زمین حریف بخابه و تو پ برگشتی را برزیلی ها استفاده می کردند. شفیعی بازیکن خیلی خوبی هست اما شدت ضرب عادل غلامی به عنوان یه سرعتی زن خیلی بیشتر بود و وقتی پاس سرعتی را می زد احتمال اینکه توپ در زمین حریف بخوابه خیلی زیادتر بود تا شفیعی! داور هم رو اعصاب بود و دو مورد به نفع برزیلی ها گرفت. اما باید قبول کنیم خیلی تاثیر گذار نبود و بخصوص دست پنجم را با سه اختلاف امتیازِ تعیین کننده جلو بودیم اما در نهایت واگذار کردیم و این جای خیلی افسوس داشت. اما بچه ها خدا قوت انشا الله در المپیک جبران کنند.
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
   9 1
   ظاهرا عبادی پور هم دست درد داره ،چون مثل سابق آبشارها را محکم و سرعتی نمیزنه...توپ رو نوازش میکنه..
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  10 1
  باید روی سرویسهای پرشی زیاد کار کنند
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  9 1
  خیلی عالی بودند خسته نباشید خدا قوت یک مقدار سطح توقعات از تیم ملی بالا هست
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  10 1
  زحمت کشیدن ،افرین ،ولی اقای مربی تو ست پنجم میتونست روند امتیازگیری برزیل رو متوقف کنه، درست خیلی ناراحت شدیم ولی وجدانا حق ازیکنان توهین و بی حرمتی نیست ، اشتباه داورهم بی تاثیر نبود ولی کلا مربی ما خلاقیت نداشت ، اطرافیانش هم چیزیبهش نمیگفتن، مربی لهستان یادتون میاد چه جنگ روانی راه انداخته بود ، تمرکز بازیکنان ما بهم میزد ،در هر صورت بازیکنان الحق زحمت کشیدند جنگیدند ولی حیف شد براشون ناراحت شدم
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  11 15
  گفتم که خارج خونه سوسک هستن، الان تازه ایرانی بودن خودشون نشون دادن
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
  8 2
  خدا قوت فرزندان ایران عالی بودید...
 • NL ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
  0 0
  پول و شهرت تو توهم خودبزرگ بینی بردشون، و توی خیال خودشون زیادی بزرگ و دیگران کوچک، اون بردهایی ک داشتن ب خاطر تماشاگران ک خیلی سر و صداهای وحشتناک با بوق های آزار دهنده، ک از نظر حیله و ناجونامردانه، تیم حریف رو میترسوند و عصبی میکرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس