مجلس نمایندگان آمریکا

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد اضافه شدن طرحی در قالب یک متمم به لایحه بودجه دفاعی ۷۲۵ داده‌اند که خواستار محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ برای آغاز درگیری نظامی با ایران است.

به گزارش مشرق، شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد اضافه شدن طرحی در قالب یک متمم به لایحه بودجه دفاعی 725 میلیارد دلاری آمریکا را داده‌اند که خواستار محدود کردن اختیارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای آغاز درگیری نظامی با ایران است. 

نسخه مجلس سنای آمریکا از این لایحه بودجه ماه گذشته به تصویب رسید، اما اعضای سنا نتوانستند طرح مشابهی که خواستار جلوگیری از درگیری نظامی با ایران بود را به طرح خود اضافه کنند.

بیشتر بخوانید:

کاهش بودجه دفاعی در دستور کار مجلس آمریکا

رسانه‌ها گزارش داده‌اند انتظار می‌رود اعضای مجلس نمایندگان طرح ممنوعیت اقدام نظامی علیه ایران را به تصویب برسانند. در این حالت، این طرح به نسخه مجلس نمایندگان از لایحه بودجه دفاعی اضافه خواهد شد، اما احتمالاً نخواهد توانست به قانون تبدیل شود و در نسخه نهایی لایحه بودجه دفاعی آمریکا گنجانده شود.

در صورتی که طرحی در یکی از مجلسین کنگره (مثلاً سنا) به تصویب برسد، بایستی طرح متناظر آن در دیگر شاخه کنگره (مثلا مجلس نمایندگان) نیز معرفی شده و در صحن عمومی آن مجلس هم به تصویب برسد.

اگر طرحی در یکی از این دو مجلس به تصویب برسد و در دیگری به تصویب نرسد قرار گرفتن آن متن نهایی قانون منوط به اعلام نظر کمیته‌ای موسوم به «کمیته مصالحه» خواهد بود که متشکل از نمایندگان هر دو مجلس است و برای یکسان‌سازی طرح و رفع موارد اختلاف تشکیل می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس