مرز عراق و سوریه

فرمانده عملیات مشترک عراق امروز پنجشنبه بیانیه‌ای درباره آخرین نتایج به دست آمده در عملیات موسوم به اراده پیروزی منتشر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از السومریه، در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک  عراق آمده است نیروهای شرکت کننده در عملیات اراده پیروزی توانستند اهداف ترسیم شده را محقق کنند به طوری که به جست‌وجو و پاکسازی مناطق واقع بین استان های صلاح الدین، نینوا و الانبار به سمت مرزهای بین  المللی عراق و سوریه به مساحت ۲۷۰ هزار و ۹۸۵ کیلومتر مربع پردختند و استحکامات و توانمندی‌های دشمن در این عملیات منهدم شد.

بیشتر بخوانید:

هشدار حشدالشعبی در مورد تحرکات آمریکایی‌ها در مرز عراق

خروج یک کاروان نظامی آمریکا از رقه سوریه به سمت مرزهای عراق

این بیانیه آورده است نیروی هوایی و هواپیمایی ارتش و جنگنده‌های ائتلاف بین المللی به پشتیبانی مستقیم عملیات اراده پیروزی پرداختند به طوری که نیروی هوایی چهار سورتی پرواز، جنگنده های ارتش ۳۷ سورتی پرواز و ائتلاف بین  المللی ۷۷ سورتی پرواز انجام دادند،‌همچنین دو نفر از رزمندگان حشد شعبی از نیروهای شجاع تیپ ۴۲ در خلال عملیات اراده پیروزی زخمی شدند.

نتایج کلی عملیات اراده پیروزی بر اساس بیانیه عملیات مشترک به این شرح است : کشف ۳۱ بمب دست ساز، دستگیری هشت تروریست داعشی، انهدام ۵۴ بمب، انهدام ۱۰۱ مقر دشمن، کشف ۷۸ قبضه خمپاره، کشف ۱۸ قبضه گلوله توپ، کشف پنج کارگاه، کشف یک مکان آماده سازی خودروهای بمبگذاری شده، کشف دو کمربند انفجاری، انهدام تجهیزات لجستیکی دشمن،‌ به دست آمدن پنج موتورسیکلت، کشف چهار گلوله تانک،‌ هلاکت ۱۱ تروریست داعشی،‌انهدام ۲ خندق و ۳ خودروی بمب‌گذاری شده و هفت تونل دشمن و ...

وعده عبدالمهدی برای گرفتن تصمیمات مهم درباره  عملیات اراده پیروزی

نایف  الشمری عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز پنجشنبه جزئیات نشست اعضای این کمیسیون با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح را تشریح کرد و گفت عبدالمهدی وعده داده است تصمیمات مهمی درباره  عملیات اراده پیروزی(اراده النصر) اتخاذ کند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در محل پارلمان عراق اظهار داشت امروز کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان نشستی با عادل عبدالمهدی نخست وزیر داشت.

الشمری افزود در این دیدار به عملیات اراده پیروزی در الجزیره پرداخته و بر ضرورت تقویت و حضور نیروهای کافی برای کنترل اوضاع و ضرورت تشکیل تیپ الجزیره برای کنترل مناطق دوردست تاکید شد.

وی افزود عبدالمهدی وعده پیگیری این موضوع و صدور تصمیمات مهمی در این زمینه را به اعضای کمیسیون داد.

الشمری اظهار داشت همچنین بر ضرورت کنترل مرزهای عراق و سوریه از طریق  استقرار دو تیپ مرزی تاکید شد و عبدالمهدی تصمیمات مهمی برای کنترل مرزها با دو تیپ از نیروهای مرزی خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اظهار داشت برخی تروریست‌های داعشی توانستند از صحنه نبرد به سمت سوریه فرار کنند و ما می خواهیم مرزها را با مشت آهنین در کنترل خود داشته باشیم.

خاطر نشان می شود فرمانده عملیات مشترک عراق، روز یکشنبه ۱۶ تیر از آغاز عملیات موسوم به اراده پیروزی برای پاکسازی مناطق واقع بین استان‌های صلاح الدین، نینوا و  الانبار تا مرزهای بین المللی عراق و سوریه خبر داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس