شیخ دیاباته

مهاجمی که استقلالی ها مدنظر دارند تا به جای منشا و ایسما به کادر نفرات خط حمله اضافه کنند فورواردی گلزن با قد و قامت بلند است که توانایی زیادی در سرزنی دارد.

سرویس ورزش مشرق - شیخ دیاباته اسم مهاجم مالیایی است که گفته می شود برای پیوستن به استقلال مدنظر باشگاه قرار دارد. با بررسی وضعیت این بازیکن مشخص شد فوروارد مورد نظر استقلال نسبت به گزینه های قبلی که کاندیدای پیوستن به این تیم بودند شرایطی به مراتب بهتر دارد.

*مهاجم آفریقایی!

شیخ دیاباته متولد کشور مالی و فوتبالیستی ۳۱ ساله است که تا همین یک ماه قبل مشغول فوتبال بازی کردن بود.

*بلند قامت و سرزن!

مهاجم مدنظر باشگاه استقلال با ۱۹۴ سانتی متر قد اگر به این تیم بپیوندد بلندقامت ترین بازیکن استقلال لقب خواهد گرفت. فوتبالیستی که بیشتر گلهایش را هم با ضربه سر به ثمر رسلانده است.

*مهاجرت به فرانسه!

دیاباته در دوران کودکی به اتفاق خانواده اش راهی فرانسه شده و با ثبت نام در مدارس فوتبال این کشور زندگی ورزشی اش را استارت زد.

*درخشش در آژاکسیو!

دیاباته که متولد سال ۱۹۸۸ است در سال ۲۰۰۸ در سن ۲۰ سالگی به عضویت تیم آژاکسیو در لیگ سری ۲ فرانسه درآمد و در همان فصل توانست در ۳۰ بازی برای این تیم ۱۴ گل به ثمر برساند تا شم بالای گلزنی اش را به رخ بکشد.

*انتقال به لیگ حرفه ای!

او با این گلزنی و آمار تقریبا هر دو بازی یک گل برای آژاکسیو تیم نانسی در لیگ یک را خواهان خود دید و فصل ۱۰-۲۰۰۹ را در این تیم سپری کرد ولی به دلیل مصدومیت تنها ۲ بار برای این تیم به میدان رفت و هیچ گلی به ثمر نرساند.

*۵۰ گل برای بوردو!

پس از درخشش در تیم لیگ دویی (آژاکسیو) و به رغم یک فصل دوری از فوتبال، باشگاه بوردو فرانسه در لیگ یک (حرفه ای) آن کشور با این بازیکن قراردادی ۵ ساله بسته و او را به خدمت گرفت. گرچه او یک سال بیشتر هم در این تیم ماند.

*کمک به بوردو ب!

شیخ که قراردادش را برای فصل ۱۶-۲۰۱۵ هم تمدید کرده بود در نیم فصل به تیم ب این باشگاه رفت و تنها یک بازی برای این تیم انجام داد.

*حضور در ترکیه!

این بازیکن بلندقامت در فصل ۱۷-۲۰۱۶ راهی ترکیه و تیم "عثمان لی اسپور" شد گرچه در همان فصل به صورت قرضی راهی تیم متس فرانسه شد.

*۸ گل در  ۱۴ بازی برای متس!

دیاباته در نیم فصل دوم فصل ۱۷-۲۰۱۶ در ۱۴ بازی که برای متس به زمین رفت موفق شد ۸ بار گلزنی کند و آمار بیش از نیم گل در هر بازی را به نام خود ثبت کرد.

*حضور در سری A!

او در فصل ۱۸-۲۰۱۷ بار دیگر به عثمان لی برگشت ولی باز هم به شکل قرضی راهی تیمی دیگر شد. او این بار به بِنِوِنتو ایتالیا رفت و در یک نیم فصل در ۱۱ بازی توانست ۸ گل به ثمر برساند. گرچه در پایان فصل تیمش آخر شده و سری B سقوط کرد.

*دبل مقابل یوونتوس!

در هفته سی و یکم سری A ایتالیا تیم بنونتو در زمین خودش میزبان یوونتوس بود. در این دیدار ووژیچ ژسنی، درون دروازه تیم یووه بود. یووه ای ها ابتدا در دقیقه ۱۶ با گلزنی دیبالا از تیم شیخ پیش افتادند ولی در دقیقه ۲۴ دیاباته دروازه حریف قدرتمند خود را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند. دیبالا در سومین دقیقه وقتهای تلف شده نیمه اول گل دوم تیمش را هم زد ولی این دیاباته بود که دردقیقه ۵۱ دبل کرده باز هم مسابقه را به تساوی کشاند. گرچه در نهایت مصاف دو تیم با نتیجه ۲-۴ به سود یوونتوس به پایان رسید! دیبالا هت تریک کرد و داگلاس کاستا برزیلی گل چهارم را زد!

*مهاجرت به خاورمیانه!

او فصل قبل ۱۹-۲۰۱۸ به تیم الامارات، امارات پیوست و در ۱۹ بازی که برای این تیم به زمین رفت ۱۰ گل زد تا ثابت کند انگیزه بالای برای گلزنی دارد. 

*۹۱ گل در ۱۱ سال!

مهاجم سیه چرده مدنظر استقلال در همه این سالها جمعا ۲۱۲ بار برای تیم های مختلف در رده های یک و دو بازی کرده و توانسته ۹۱ گل هم به ثمر برساند.

*گلزنی در یورو لیگ!

دیاباته در سالهای بازی برای تیم بوردو و عثمان لی اسپور تجربه بازی در لیگ اروپا را نیز به تجربیات دیگرش اضافه کرده و البته در ۱۹ بازی در این سطح ۶ گل هم زده است.

*دروازه بنفیکا و دینامو کی‌یف را باز کرد!

این بازیکن در فصل ۱۳-۲۰۱۲ همراه تیم بوردو فرانسه در یورولیگ مقابل تیم بنفیکا به میدان رفت و به رغم شکست تیمش با نتیجه ۲-۳ گل اول تیمش را وارد دروازه این تیم پرتغالی کرد. او در همان فصل یک گل ۳ امتیازی نیز به دیناموکی‌یف زد. گلی که در نهایت باعث برد ۰-۱ تیمش شد.

*گلزن جام حذفی!

این بازیکن سابقه خوبی هم در گلزنی در جام های حذفی کشورهای فرانسه، ترکیه و امارات در کارنامه اش دارد. او در مجموع ۱۸ بازی که در جام حذفی برای تیم های متعلقه اش به میدان رفته ۲۰ بار گلزنی کرده است.

*۱۳ گل ملی دارد!

دیاباته که در رده های پایه برای تیم ملی بازی های زیادی کرده است از سال ۲۰۰۵ به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و اولین گل ملی اش را در سال ۲۰۰۸ در سن ۲۰ سالگی و در یک دیدار دوستانه به تیم الجزایز زد! شیخ از آن سال تا امروز در ۲۱ بازی ملی به میدان رفته و توانسته ۱۳ گل هم برای کشورش در دیدارهای رسمی و دوستانه به ثمر برساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس