دستان خاتمی

در روزنامه معتبری همچون نیویورک تایمز نمی‌شود مطلب بدون پشتوانه و تاییدیه نوشت. یعنی سابقه‌ای بوده است که محمدرضا خاتمی و دوستانش به امید تأثیرگذاری نوشته‌اند ما مطلوب شما آمریکایی‌ها هستیم.

به گزارش مشرق، مهدی جهان تیغی طی یادداشتی نوشت: برای همراهی برخی از چهره‌های اصلاح طلب با بدترین طراحی‌های دشمن نیازی به ارائه سند نیست. چهره‌های که خود روزگاری از مسئولین امنیتی و سیاسی این مملکت بودند، وقتی دقیقاً با خواست دشمن همراهی می‌کنند، این افراد دیگر در زمره ناآگاهان و فریب خوردگان معمولی محسوب نمی شودند و بلکه در درون خود دقیقاً از عمق اقداماتشان مطلع هستند. آنها به خاطر سوابق و تجارب اجرایی‌شان دقیقاً می‌دانند که همکار و همراه دشمن شده‌اند.

اما با این وجود هستند افرادی در جریان اصلاح‌طلب که سندهای آشکارتری از همراهی خود با دشمن به جای می‌گذارند! محمدرضا خاتمی نایب‌رئیس مجلس ششم، مصطفی تاجزاده معاون وزیر کشور وقت دولت اصلاحات، محسن امین‌زاده معاون وزیر امور خارجه در دولت اصلاحات، و عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی کابینه اصلاحات چند روز قبل سندی از همکار و همراه بودن با آمریکا را آن‌هم به صورت آشکار در یک رسانه آمریکایی منتشر کردند.

آنها در آن یادداشت از قریب الوقوع بودن جنگ آمریکا با ایران سخن گفته و همچنین به صراحت گفته‌اند که حمله آمریکا سبب نابودی اصلاحات! شده و تذکر داده‌اند که اگر دولت ترامپ با آن‌ها همکاری نکند در انتخابات آتی شکست خواهند خورد!

اما در اینباره بیشتر بخوانید:
یک: در مقاطع بسیاری از تاریخ همواره یکی از بزنگاه‌های که بزرگترین و بیشترین جاسوسان فعال و یا دستگیر شده‌اند، مقاطعی بوده است که القای جنگ، القای برتری نظامی دشمن در جنگ و نهایتاً زمینه سازی تسلیم شدن یک کشور در برابر دشمن، اتفاق افتاده است. اساساً در این مقاطع فعالیت جاسوسان و همکاران دشمن چندین برابر می‌شود و کسانی که این جاسوسان و همکاران را استخدام می‌کنند، بیشتر از هر موقعی از آنها می‌خواهند که در چنین مقاطعی فعال باشند.

دو: طی چند ماه اخیر متعدد سخنرانی‌ها، نامه‌ها، نوشته‌ها از طرف چهره‌های اصلی و تصمیم گیر اصلاح‌طلب مشاهده می‌شود که چه رسانه‌ای و چه غیر رسانه‌ای هم القای جنگ با آمریکا را کرده‌اند و هم نابودی و شکست ایران در صورت حمله آمریکا به ایران را جار زده‌اند. اما یک جاسوس حرفه‌ای و یک همکار و اجیر شده مستقیم آمریکا در ایران، غیر از این چه مأموریت تمام عیار دیگری می‌تواند در این شرایط داشته باشد؟ مگر معتبر سازی حمله آمریکا به ایران و القای نابودی و شکست سنگین ایران در صورت حمله آمریکا، در تمام این سال‌ها بخش اصلی طراحی عملیات روانی اتاق فکرها و دولتمردان آمریکایی و عوامل آنها نبوده است؟!

سه: بالاتر از جاسوسی و یا عامل دشمن بودن، مسئولین و یا چهره‌های سرشناس سیاسی و فرهنگی هستند که رفتارشان مطلوب دشمن باشد و خود نیز به این مطلوب بودن اشاره کنند. زیرا اساساً جاسوس‌ها با صرف هزینه‌های گزاف به دنبال این هستند که زمینه‌ای را ایجاد کند تا افرادی مطلوب نقشه و منافع دشمن عمل کنند. بنابراین یادداشت برادر خاتمی و دیگر لیدرهای اصلاح طلب را یکبار دیگر در نیویورک تایمز مرور کنید. این چهار اصلاح‌طلب ذر نامه خود تاکید کرده‌اند که بحران میان ایران و آمریکا طی سال‌های گذشته، جریان اصلاح‌طلب در ایران را نحیف کرده و اگر دولت ترامپ با آن‌ها همکاری نکند در انتخابات آتی شکست خواهند خورد. این غیر از این است که خود اعتراف می‌کنند که آرمان اصلاح طلبی و مشخصاً خودشان، مطلوب آمریکایی‌ها است؟!

چهار: در روزنامه معتبری همچون نیویورک تایمز نمی‌شود مطلب بدون پشتوانه و تاییدیه نوشت. یعنی سابقه‌ای بوده است که محمدرضا خاتمی و دوستانش به امید تأثیرگذاری نوشته‌اند ما مطلوب شما آمریکایی‌ها هستیم و گرنه نوشتن این نکات به صورت علنی در آمریکا چه فایده‌ای داشته است!؟ باید از قبل تأیید مطلوب بودنشان برای آمریکا موجود بوده باشد که اینک آن را دوباره به دولتمردان آمریکا یادآوری کنند.

پنج: حال این نوع یاداشت نوشتن چه تفاوتی با عملکرد و اهداف یک یک عامل دشمن و اساساً جاسوس بودن دارد؟! هر دو نه تنها در هدف بلکه در برخی اعمال نیز یک طور رفتار می‌کنند. فقط جاسوس اولی در ازای این کار پول و یا وعده‌های دیگر دریافت می‌کند ولی برادر خاتمی و دیگر دوستانش معلوم نیست و یا حداقل برای مردم شفاف نیست. که چه نوع خدماتی از آمریکا دریافت می‌کنند. اگر فرض بگیریم سند ارتباط وعده سیاسی و یا پول و هر نوع پاداش دیگر در ازای این خدمات به آمریکایی‌ها درباره این افراد وجود ندارد، این نوع خدمات شبه جاسوسی، آن‌هم بدون جیره و مواجب تأسف آورتر از جاسوس رسمی بودن است.

شش: یک نکته بسیار ترحم انگیز در درون این یادداشت وجود دارد و آن اینکه این لیدرهای اصلاح‌طلب که منزوی بودن خود در جامعه ایران را قطعی می‌دانند، ادامه حیات سیاسی خود را از آمریکایی‌ها گدایی می‌کنند. آنها در یادداشت منتشر شده خود نگرانند که با حمله آمریکا اصلاحات و اصلاح‌طلبان یکجا در ایران، بساطشان جمع شود! اما چه خوش خیالند به آمریکای که به مراتب دوستان قوی‌تر از تاج زاده و خاتمی‌ها را در خاورمیانه در بزنگاه با لگد یا از خود دور کرده و یا تنها گذاشته تا دیگران آنقدر لگد بزنند، تا نابود شوند.

منبع: جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ملائی IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  123 5
  به جای اصلاح طلبان بگوئیم خائنان وجاسوسان وغربگرایان ودلباختگان امریکا ودشمنان ملت
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  40 2
  فتنه گران بهترین اسم برای عده ای است که به دشمن درجه یک انقلاب یعنی آمریکا دست داده اند تا این نظام را به عقب برگرداننداما شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لف لف خورد گه دانه دانه.
 • FR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  54 1
  اصلاح طلبان نفسهای آخر خودرا میکشند....
  • سید IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   44 0
   به حق آقایان جواد منصوری و حسن عباسی اعتقاد دارند که قطعاً در بین اصلاح طلبان تهوع آور نفوذی و جاسوس آمریکا و انگلیس وجود دارد!!!! این هم آفتاب دلیل بر آفتاب!!!
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  28 0
  واداده ها
 • سید رضا IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  11 0
  بجای اصلاح طلب ؛ بگویید افساد طلب ! مثل کچل ؛ بجای زلفعلی و انتفاعی بجای ؛ غیر انتفاعی !!
 • DE ۰۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
  6 0
  این اقایان بی رگ و ریشه بدونن دوره دست نشاندگی رو مردم انقلابی ایران برنمی تابند.این دوره تموم با شاه مخلوع خاک شد و بیخود خودشون رو خسته نکنن که سرنوشتی مثل بنی صدر خواهند داشت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس