اختصاصی| کشف سرنخ‌های ترویج اباحه‌گری‌، فساد و فحشا در کشور/ هنجارشکنان به ‌بیرون کشور متصل‌ بودند

جانشین فرمانده ناجا با هشدار به هنجارشکنان و با بیان اینکه پلیس در خدمت آحاد مردم است گفت: اجازه نمی‌دهیم ارزش‌های کشور به سخره گرفته شود.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ ایوب سلیمانی درباره موج حملات به پلیس در فضای مجازی و رسانه های معاند اظهار داشت: متأسفانه در روزهای اخیر برخی از افراد از روی بی‌اطلاعی، کم‌اطلاعی و بی‌توجهی و یا بستن چشم بر روی حقایق نکاتی را در مورد عملکرد پلیس گفتند که شایسته نبود.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه این افراد به اقتدار پلیس تعرض کردند افزود: قدرت، مشروعیت و قانونی بودن و مقبولیت و رضایت‌مندی مردم از اعمال قدرت سه عنصر مهم اقتدار پلیس است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه برخی‌ها قصد دارند اقتدار پلیس را زیر سؤال ببرند اظهار داشت: پلیس به یمن مجاهدت‌های چهار دهه گذشته و تقدیم بیش از ۱۴ هزار شهید که بیش از ۴ هزار نفر از آن‌ها مربوط به پس از دوران دفاع مقدس است؛ و به یمن و برکت دفاع جانانه از مرزهای جمهوری اسلامی ایران برخوردی قاطع با اراذل و اوباشی که با خشونت امنیت جامعه را مورد هدف قرار می‌دهند؛ دارد.

سردار سلیمانی گفت: پلیس از برخورد قاطع با سارقان حرفه‌ای و قاچاقچیان و کسانی که در حمل و نگهداری و ترانزیت مواد مخدر کار می‌کنند تا خدمتگزاری بی‌منت به مردم و تأمین امنیت مردم در مسافرت‌ها و مناسبت‌ها مقتدر و باصلابت است.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات و برخورداری از نیروهای ورزیده و آموزش‌دیده و با دانش و استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز در مجموعه پلیس خاطرنشان کرد: امروز نیروی انتظامی در حوزه دولت الکترونیک در بین سازمان‌های کشور سرآمد است؛ پس پلیس و نیروی انتظامی سازمانی مقتدر است و از همه مؤلفه‌های قدرت در حد خوب برخوردار است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: همه اقدامات پلیس در چارچوب قانون و موردحمایت متولیان قانون در کشور است؛ بنابراین پلیس جز در چارچوب قانون عمل نمی‌کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه اقدامات پلیس از مشروعیت برخوردار است گفت: پلیس برخوردار از ۷۷ درصد رضایتمندی عمومی و مردمی است.

وی با تأکید بر اینکه مردم قاطعیت و مقابله با هنجارشکنان در هر سطح را از پلیس در اجرای قانون می‌خواهند افزود: پلیس امروز پلیس مقتدر است و دوستان پلیس این را می‌دانند و دشمنان نیز بدانند که با یک حرکت جزئی اقتدار پلیس مورد خدشه قرار نمی‌گیرد.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب پلیس در جمهوری اسلامی ایران باید مقتدر و مهربان باشد؛ یعنی در زمانی که با مردم مواجه می‌شود و در خدمت مردم است؛ بایستی با مودت و صمیمیت با مردم برخورد کند و حتی در زمان اعمال قانون.

سردار سلیمانی گفت: پلیس با مردمی که خطا کردند پلیس خدمتگزار و صدیق است و هم در زمان اعمال قانون نیز شئون، حریم و حرمت آنان را نگه می‌دارد.

وی اضافه کرد: البته پلیس باکسانی که عامدانه و با علم به اینکه کاری که انجام می‌دهند؛ جرم مخل امنیت عمومی است ولی با جسارت و هتاکی اقدام به نقض نظم و امنیت جامعه می‌کنند؛ رفتار پلیس نیز متفاوت است و در برخورد با مجرمان سابقه‌دار و کسانی که جرائم خشن انجام داده و امنیت مردم را زیر سؤال می‌برند؛ بااقتدار وارد عمل می‌شود و هیچ مماشاتی در این زمینه با احدی ندارد.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: پلیس با آن دسته از افرادی که جرم‌های هست مرتکب می‌شوند و منافع مردم و امنیت و آرامش مردم را موردحمله قرار می‌دهند؛ مقتدرانه برخورد می‌کند.

سردار سلیمانی از امنیت اخلاقی به‌عنوان جرائمی نام برد که به آسایش مردم خدشه وارد می‌کند و گفت: پلیس با افرادی که از روی تعمدی ارزش‌های ملی و دینی را مورد هجمه قرار می‌دهند؛ بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع داشته و خواهد داشت.

وی افزود: در برخی موارد افرادی از روی غفلت و توجهی و ناآگاهی جرم می‌کنند که در این موارد پلیس با مدارا و تأمل عمل می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که بر هیچ‌کس پوشیده نیست که حمله به ارزش‌های دینی، انقلابی و ملی مردم و ترویج اباحه‌گری و فساد و فحشا در کشور و جلوه گری و نشان دادن این‌ها در معرض دید عموم و جهانیان، از نقشه‌های شوم دشمنان انقلاب برای تخریب و تضعیف ارزش‌های دینی نظام است، ازقضا در بررسی‌های بعدی مشخص شد که تمام افرادی که به‌صورت مشخص و با برنامه‌های قبلی درصحنه‌های حاضر برای تعرض به ارزش‌های کشور میدان‌داری کردند؛ به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به سرنخ‌هایی در بیرون کشور متصل‌اند و در چرخه برنامه‌ریزی دشمن برای هتک ارزش‌های دینی و ملی کشور قرارگرفته‌اند.

وی گفت: لذا امروز حجت تمام‌شده، ابهام برطرف شده و اگر کسانی از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرائم و تخلف شوند و قانون را نقض کنند پلیس کماکان با مدارا و ملاطفت و به‌صورت ایجاب و انتقال آموزش و آگاهی و تنبه برخورد می‌کند، ولی کسانی که در این گروه نباشند اجازه نمی‌دهیم که ارزش‌های دینی و انقلابی این نظام مقدس که با ریخته شدن خون هزاران شهید شکل‌گرفته است و جزئی از آرمان‌ها و باورها و عقاید این مردم شده است، از سوی گروه محدودی به سخره گرفته شود.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم خواستار حفظ ارزش‌ها هستند اظهار داشت: ما در حوزه مبارزه با مفاسد اخلاقی به دنبال حفظ حریم امن و آرام برای مردم هستیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  38 15
  از خودتون شروع کنید بعد آحاد مردم
 • حميد IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  20 20
  نبايد با مخلان امنيت ، علي الخصوص كساني علني به كشف حجاب مبادرت مي ورزند بشدن برخورد كرد، جريمه هاي نقدي سنگين و حبس هاي طولاني و شلاق در ملا عام
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   7 11
   بی حجابی رو زنان انجام میدن و نمی شه در ملا عام شلاق بزنن
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
   13 0
   دست دزدان و غارتگران بیت المال هزاران میلیارد تومانی را هم در ملا عام قطع کرده یا اعدام کنند.
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  26 12
  قانون شکنی علنی اهانت به قانون یک کشور ، و بعمنی اهانت به آن کشور به تک تک افراد آن جامعه است .
  • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
   15 0
   بخصوص اختلاسهایی نظیر اختلاس صد هزار میلیارد تومانی
 • موسوی IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  27 9
  ما هم همین را می کوییم. ولی چرا این به اصطلاح سلبریتی ها را ملزم به رعایت حجاب ننی کنید. با آن لباسهای جلف رنگی با آن آرایش غلیظ و موهای رنگ شده بیرون ریخته. اینها خودشان مسبب فساد رواج بی حجابی در جامعه هستند. چون دختران از آنها الگو می گیرند
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  14 15
  از اونایی که در فضای مجازی و رسانه ها به پلیس حمله می‌کنند می پرسم اگه شب خوابیدید و یک وقت دیدید که نصفه‌های شب عده ای ارازل دارند قفل خونه تون رو میشکنن تا داخل بشند، به کی زنگ میزنید؟؟؟!!! کمی وجدانتان را به کار بندازید، تضعیف پلیس یعنی تضعیف و نابود کردن خودتان!
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  30 24
  کسی نیست بگه تو سال۲۰۱۹اخه شمارو چه به طرز پوشش مردم شما وضعه اقتصادیه جامعرو اصلاح کنین و جلوی رانت خاریو بگیرین هرکسی رو تو قبر خودش میزارن پس به شماچه طرز پوشش بقیه شما اگه کار بلدین وضعه مملکتو درست کنین که جوونا از بیکاری به هر کاری دست میزنن
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   13 13
   هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . هر چیزی در جای خودش خوبه. هیچ چیزی نباید مانع از قرار گرفتن امور در جای خودش بشه. هر چیزی بجای خودش
  • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   3 2
   عیبی نداره فساد ایجاد کردن فساد فقط مالیه و اخلاق ، خانواده و ... هر چی شد بشه ... ! سطح غیرتتون خیلی ... !
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  21 1
  تو جامعه ای که به انسانیت ارزش قائل نشن و فقط یه عده بفکر جیب خودشون باشن و سر ملتو شیره بمالن وضعه مملکت میشه این و هر کی هر طوری خاست رفتار میکنه یکی دونفرم نیست که بشه جمش کرد باید از پایه اصلاح بشه و اول باید مسوولین بی لیاقت کار نبلد از کار اخراج بشن تا مردم اعتماد و ایمان بیارن به مسولین جامعه
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  10 1
  تو جلسه ی اخیر اجلاس در مسکو پرچم ایران درست پشت پرچم رژیم صهیونیست بود و دیده نمیشد ولی مسوول با لیاقت و‌باعرزهذی مملکت پرچمو رفت جابجا کرد و درست ردیف اول قرار کرفت اگه تو مملکت چن تا مسوول بالیاقت و وطن دوست داشتیم الان وضعه مملکت این نبود که بیکاری و فساد و بیحجابی بیداد کنه دست مریضات به مسوول با لیاقت و‌وطن پرست یاعلی
 • SE ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  6 1
  خوبه، أز مافيا شروع كنيد!!
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  19 5
  حفظ ظاهر ....اختلاس و رانت و آقازادگی را بچسب که حجاب گناه و نظر یک نفره و درد ملت چیز دگر است
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   2 2
   درد یک نفره! حداقل چند نفر در این قسمت پیام گذاشتن! که...!
 • اتلتا IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  9 4
  سخت گیری در تعلیم و تربیت فایده ای نداره
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   5 16
   تعلیم و تربیت کدومه ؟! با کسی که جز زور نمی فهمه چه باید کرد ؟ چند سال کار تربیتی ؟ طرف هر کاره هست ولی حق تضعیف عفت عمومی نداره
  • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   0 2
   کلا پلیس را بردارید تا خود مردم تعلیم ببنند دزدی نکنند و بیمه پرداخت کنند و کمربند ایمنی ببندند و...
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  12 0
  باید ریشه های فساد رو نابود کرد و گر نه گیر دادن به چند تا دختر ساده دل و عصبی پرخاشگر که با پیرهن خودشون هم سر دعوا دارن و خوب و بد زندگی رو نمی دونند و اسیر احساسات و تبلیغاتن و تجربه ندارن خیلی کار مهمی نیست!
 • GB ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  2 7
  باید از سلبریتیهایی که حجاب کامل را رعایت نمیکنند از ظاهر شدن در صدا و سیما و سینمای عمومی منع کرد. ظاهر نشوند سلبریتی بودنشون هم میرود در سطل آشغال
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  1 0
  گناه کنید ولی ظاهرالصلاح باشید. به خودتون مهرنزنید، درون پستوها و دالان ها هنوز جا هست به آنجا روید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس