ارتش لبنان

ارتش لبنان از دستگیری دو نفر در ارتباط با حادثه تیراندازی به کاروان حامل وزیر مشاور دولت در امور آوارگان خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از المنار، سازمان اطلاعات ارتش لبنان امروز سه شنبه دو نفر را به اتهام دست داشتن در تیراندازی به کاروان حامل وزیر مشاور دولت لبنان در امور آوارگان در منطقه الجبل دستگیر کرد.

در این زمینه:

فیلم / تلاش افراد ناشناس برای ترور وزیر!

فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد که بازجویی از دستگیر شدگان زیر نظر دستگاه قضایی آغاز شده است.

بر اساس اعلام فرماندهی ارتش لبنان مقادیری سلاح و مهمات از این افراد کشف و ضبط شده است.

عصر یکشنبه کاروان «صالح الغریب» وزیر مشاور دولت لبنان در امور آوارگان در شرق این کشور هدف تیراندازی قرار گرفت. در این تیراندازی که در روستای قبرشمون در استان جبل لبنان رخ داد، دو نفر از محافظان وزیر لبنانی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

صالح الغریب وابسته به حزب دموکراتیک لبنان (از احزاب دروزی) و شخص «طلال ارسلان» است؛ فردی که به سوریه نزدیک و از مخالفان «ولید جنبلاط» رئیس دیگر حزب دروزی لبنان به نام «التقدمی الاشتراکی» است.

به گزارش رسانه‌های لبنانی، حمله به کاروان صالح الغریب در شهر دروز نشین کفر متی و در نزدیکی خانه این وزیر، در حالی صورت گرفت که قرار بود در همان ساعت جبران باسیل وزیر امور خارجه وارد این شهر دروزی نشین شود. از آن جهت که جریان وابسته به جنبلاط به صورت آشکار موافق این دیدار نبود، ظن غالب تحلیلگران بر این است که هواداران او تحرکاتی را برای قدرت نمایی و ابراز حضور در این منطقه سازماندهی کرده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس