وزنه برداری

در روزهایی که شنیده می‌شد یکی از مدیران بلند پایه ورزشی در حال رقم زدن اتفاقاتی عجیب در آستانه انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری است، اقدام عجیب دیگری به نام رأی‌گیری الکترونیکی رقم خورده است.

به گزارش مشرق، انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری قرار است روز ۱۶ تیر ماه برگزار شود. در روزهای اخیر، هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم تحرکات عجیب و غریب بیشتری نیز در حال رخ دادن است که مورد اخیر سلامت این اتفاق را نشانه گرفته است.

بیشتر بخوانید:

لزوم ورود نهادهای نظارتی به تخلفات کاندیدای انتخابات وزنه برداری

ارتباط کاندیدای انتخابات وزنه‌برداری با قاچاق؟

در چند روز اخیر شایعه‌ای پیرامون وزنه‌برداری به گوش می‌رسد که از آن دست اتفاقاتی است که باورش سخت است. باور اینکه قرار است انتخابات وزنه‌برداری برای اولین بار به صورت الکترونیکی برگزار شود؛ آن هم به صورت ناگهانی و خودجوش!

این درحالی است که پیش از این در هیچ‌کدام از انتخابات ورزشی کشورمان شاهد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نبوده‌ایم و در این خصوص اصل سلامت انتخابات با توجه به آزمایش نشدن این سیستم در گذشته در ابهام است.

در این خصوص این سوال نیز وجود دارد که آیا زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را داریم؟ در صورت داشتن، کدام نهاد بی‌طرفی به راستی آزمایی آن پرداخته است؟ چگونه می‌توان به این سیستم که تاکنون امتحان نشده است، اعتماد کرد؟ و ده‌ها سؤال دیگر که به نظر می‌رسد هر ناظر بی‌طرفی را نگران می‌کند.

اینکه یکی از مدیران وزارت ورزش به دنبال این باشد که انتخابات حساسِ وزنه‌برداری با این حجم از اتفاقات عجیب و رقابت نزدیک بین کاندیداها، برای اولین بار به صورت الکترونیکی برگزار شود، قطعاً نه تنها تجربه خوبی خواهد شد بلکه بر حاشیه‌های این انتخابات به میزان قابل توجهی می‌افزاید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس