جواد کریمی قدوسی

عضو کمیسیون سیاست خارجی با بیان اینکه اروپا ملزم به انجام تعهدات برجام است نه اینستکس، گفت: پایان مهلت 60 روزه غرب را به جایگاهش بازمی‌گرداند.

به گزارش مشرق، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ‌اسلامی درباره پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به غربی‌ها در خصوص برجام گفت: مهلت فرصت‌های اخلاقی مبتنی بر حقوق بین‌الملل برای اروپایی‌ها در حال اتمام و فرصت گرانبهای جمهوری اسلامی ایران برای اثبات حقانیت و منطق اسلامی‌اش در مذاکرات و پیمان‌های بین‌المللی که بر اساس نص صریح دستورات دین اسلام در حال پیاده شدن است، در اختیار جمهوری اسلامی است.

وی افزود: بر اساس حکم خدا و دین که تاکید شده است اگر قراردادی بستید به آن وفادار باشید، ولی اگر طرف شما نقض پیمان کرد از آن پیمان باید خارج شد و این اختیار از آن جمهوری اسلامی است که در این باره تصمیم‌گیری کند.

بیشتر بخوانید:

خواستار اجرای برجام نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر هستیم

عراقچی: ‌صبر ایران به پایان رسیده

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت‌: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر احکام دین است، زیرا در نظام ما رهبری از آنِ کسی است که مجتهد مسلم و مسلط بر مقتضیات زمان است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: ‌ اقدامات لازم از طریق احکام استخراج‌شده از طریق دین توسط رهبر معظم‌ انقلاب‌ اعلام می‌شود.

وی گفت: در اثبات باطل بودن نظام حاکم سیاسی در اروپا و غرب و به ویژه در آمریکا همین بس که این کشورها در طی مذاکرات فشرده تن به توافقی دادند که امروزه در حال شکستن و نابودی آن توافق هستند و در کمال پررویی از طرف مظلوم (ایران) می‌خواهند در این توافق باقی بماند.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت‌: اروپائیان ملزم به انجام تعهدات برجامی هستند، نه تعهدات اینستکس.

کریمی قدوسی تصریح کرد: ‌ اینستکس در قاموس برجام جایی ندارد و شبیه آن است که ما خرما بفروشیم و شکر بخریم آن هم نه با پول بلکه در دفتر حسابداری.

وی ادامه داد: جای تاسف است که ظریف، دولت، آقای لاریجانی و برخی حامیان آنها در اظهاراتشان بیان می‌کنند که باید تعهدات برجامی اروپایی‌ها مطالبه شود که درنهایت منجر به لغو تمام تحریم‌های بانکی و نفتی شود و ملاک تهران خرید نفت، فروش طلا، فروش هواپیمای مسافربری، فروش قطعات، فروش خودرو، فروش فناوری‌های ایمنی هسته‌ای و بسیاری از دیگر مسائل است و نباید جمهوری اسلامی اینستکس را درخواست کند و بر همین اساس انتقاداتم را به آقای لاریجانی اعلام کردم.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مطالبه اینستکس تحقیر مردم ایران است و باید مسئولان مطالبه تعهدات غربی‌ها در خصوص برجام را مدنظر داشته باشند، اظهار داشت‌: نباید مسئولان ایرانی با ادبیات خود تسهیل‌گر بی‌مسئولیتی آنها در قبال برجام بوده و اینستکس را مطالبه کنند.

کریمی قدوسی گفت: اینستکس اصلاً جایی در ادبیات مطالبه‌گری تهران ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ‌ تعهدات غربی‌ها (آمریکا و اروپا) در برجام سنگین است و نباید به تعهدات سبک و جزئی آنها در اینستکس خود را محدود کنیم.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وقتی تعهدات جزئی اروپایی‌ها در اینستکس اجرا نمی‌شود و بنا ندارند به تعهداتشان در برجام جامه عمل بپوشانند، پس اتخاذ روش جمهوری اسلامی ایران با مقاومت، ایستادگی و قاطعیت پیگیری اجرای برخی اقدامات مدنظر در پایان ۶۰ روز مهلت داده‌شده به غربی‌هاست که با این کار آنها را به جایگاه اصلی‌شان بازمی‌گرداند.

کریمی قدوسی در پایان با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا گفت: کجاست آقای جان کری که در برابر این اقدام موضع‌گیری کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
  3 1
  احسنت. دقیقا
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  0 0
  40 الي 50 تا نماينده اين جوري داشته باشيم و حق بگن و واقعا عمل كنن وضع درست ميشه
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  0 0
  شما را به خدا در موقع انتخابات ديگه به ليست و ميست راي نديد