برق نمایه

نقشه مصرف برق درکشور نشانگر آن است که استان‌های هرمزگان، سمنان، مرکزی، کردستان ، زنجان و کلان‌شهر مشهد جزء مناطق پرمصرف کشور و در محدوده قرمز قرار دارند.

به گزارش مشرق، وضعیت مصرف برق در کشور نشان دهنده این است که تعداد شهرهای در مرز هشدار و افزایش یافته است و وقتی در نقشه نگاه می کنیم رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده است.

از این رو ضروریست ساکنان این نواحی با کاهش حداقل ۱۰ درصد از برق مصرفی خود شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخشها امکان پذیر نمایند.

*تهران و ۷ شهر در محدوده افزایش مصرف

در این نقشه که ساعتی پیش بروز شده است، رنگ زرد، نشان دهنده مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است.

هم اکنون خراسان رضوی، شمال کرمان، استان اصفهان، بوشهر، همدان، قزوین، آذربایجان شرقی و تهران در محدوده زرد و هشدار قرار دارند.

مشترکان در این مناطق می توانند با کاهش حداقل ۵ درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت سبز و پایدار قرار گیرند..

نقاط سبز در نقشه استان‌هایی را با مصرف متعادل و عادی نشان می دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

برپایه این گزارش، مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه ۲۴ تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوایل صبح، می‌توانند در کاهش مصرف برق نقش به سزایی داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس