حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری - کراپ‌شده

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: تنگه هرمز متعلق به کشور ما است و همواره گورستان متجاوزران بوده و خواهد بود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، با اشاره به اینکه مسئله حجاب و عفاف یک حکم پرحکمت الهی است، گفت: حجاب و عفاف یک حکم مترقی، بدیع و ریشه دار برای تأمین سعادت انسانهاست و در همه ادیان جاری و مورد اقبال همه امت‌ها است و نص صریح و مؤکد قرآن کریم و فرمان الهی است.

وی با بیان اینکه حجاب جسم زن را برای تجلی حقیقت‌های انسانی و زیبایی‌های فکری و اخلاقی او محجوب می‌کند، گفت: زنان مؤمن، با حجاب خود ثابت می‌کنند که طعمه مردان حوس باز نیستند و اجازه نمی‌دهند که به آنان نگاه ابزاری شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر حریم خصوصی وارد محیط عمومی و یا محیط عمومی وارد محیط خصوصی شود آسیب زاست، تصریح کرد: حجاب و عفاف، مرزهای حریم خصوصی و عمومی را در زندگی انسان تعریف می‌کند و ساخت و صیانت خانواده به موضوع عفاف و حجاب گره خورده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: دستگاه استکبار جهانی برای شکستن اراده ملت ما و رخنه در اراده ملی آنان وارد شده است و نمادهای هویتی ما را نشانه رفته است.

بیشتر بخوانید:

حاج‌علی‌اکبری: قاطعانه از امر به معروف مسئولان حمایت می‌کنیم

فیلم / روایت امام جمعه تهران از ادعای مضحک ترامپ

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مردمان جهان، ملت ما را به عنوان ملتی عفیف، نجیب و خانواده دوست می‌شناسند و دشمن می‌داند که اگر حیای ایرانی را هدف قرار دهد، خانواده را مورد هدف قرار داده است و بر این اساس این مسئله را یکی از راهبردهای اصلی خود قرار داده‌اند و آنها که خود سالهاست که با تمام پوست، خون و وجودشان از دست دادن خانواده را به علت ولنگاری تجربه کرده‌اند، بدنبال آن هستند که این رویه را در کشور ما هم پیاده کنند اما راه به جایی نخواهند برد.

وی با اشاره به اینکه دشمن جمع بندی کرده است که برای مهار قدرت ایران باید مردم این کشور آلوده به بی بندو باری شوند، ادامه داد: بنابراین در این میدان خطیر، حجاب و عفاف زنان و دختران و البته حجاب و عفاف پسران و مردان را به عنوان نماد اصلی هویت برافراشته ملت ما در دستور کار خود قرار داده‌اند که جامعه ما باید وارد فضای جدیدی برای مقابله با این مسئله شود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف سنگر هویتی ملی ما است، اظهار داشت: کسانی که حجاب و عفاف را در حد یک مسئله شخصی تقلیل می‌دهند، در مسیر دشمن گام بر می‌دارند و ما نیازمند تعاون ملی برای مقابله با این تصمیم خطرناک استکبار جهانی هستیم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امید اسلام و انقلاب برای گام دوم انقلاب اسلامی، جوانان هستند که باید در این عرصه خطیر وارد شوند و به موضوع حجاب به عنوان میراث مادری خود توجه داشته باشند و اگر در این زمینه سوالی دارند، بپرسند و اگر غافل هستند خود را متنبه کنند.

وی در بخش دوم خطبه نماز جمعه با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید مصطفی چمران گفت: به روح مطهر شهید چمران درود می‌فرستیم که یاد وی دل‌ها را زنده می‌کند چرا که شهید چمران مرد عشق، جهاد، ادب و هنر بود و رسالت دانشگاه‌ها باید پرورش انسان‌هایی در تراز شهید چمران باشد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به فرا رسدین هفته قوه قضائیه گفت: از تلاش خوب مسئولان قوه قضائیه و بویژه آیت الله رئیسی ریاست جدید قوه قضائیه تشکر می‌کنیم که تاکنون اقدامات وی امیدبخش بوده است و امیدواریم که خداوند به آنان در تحقق اهدافشان و رساندن دستگاه قضا به مرتبه‌ای در تراز نظام جمهوری اسلامی توفیق دهد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در هفته حقوق بشر آمریکایی هستیم و لازم است که عزیزان یک لایحه بسیار قوی در افشای عملیات‌های ضد حقوق بشر آمریکا داشته باشند چرا که رفتارهای ضد حقوق بشری آمریکا درباره ملت ایران بسیار طولانی است و این مسئله نسبت به سایر ملت‌ها هم صدق می‌کند.

وی با اشاره به ورود غیر قانونی پهباد آمریکایی در مرزهای کشورمان اظهار داشت: ماجرا از این قرار بود که یک پهباد پیشرفته غیر قابل ردیابی و شناسایی از نوع جاسوسی پیشرفته به صورت دزدی و مخفیانه در محدوده تنگه هرمز وارد خاک سرزمین ما شد و اینجاست که غیرت جوانان رشید و عزیز ما جوشید و با سامانه تمام بومی سوم خرداد نیروی هوافضای سپاه این پهباد ساقط شد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه کاخ سفید به صورت دستپاچه ابتدا این مسئله را تکذیب و سپس تأیید کرد و بعد ادعا کرد که در محدوده منطقه بین المللی بوده است، تصریح کرد: ترامپ هم یک جلسه فوق العاده ای تشکیل داد و در آن جلسه صرفاً هذیان گویی و طنزپردازی کرد و گفت که پهباد آمریکا در محدوده منطقه بین المللی بوده است که معلوم می‌شود آقایان هم عقل و هم جغرافیای شأن ضعیف است و توجه ندارند که تنگه هرمز متعلق به کشور ما است و همواره گورستان متجاوزران بوده و خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران وی با بیان اینکه سپس مقامات آمریکا گفتند که شاید هم ما اشتباه کردیم که باید بگوییم بله شما اشتباه کردید اما این اولین بار نیست که چنین اشتباهی می‌کنید، متذکر شد: سوال ما از آنان این است که مگر ملوانان نبودند که اشتباه کردند و آن فضاحت را به بار آوردند و آیا باز هم اشتباه کردید؟ شما می‌خواستید میزان توانمندی‌های ما را دوباره امتحان کنید.

وی گفت: پس از شکست‌های پی در پی آمریکا در مقابل ایران در عرصه سیاسی و دیپلماتیک و ضربه فنی اخیر مبنی بر اتفاقی که در جریان اعزام نخست وزیر ژاپن به ایران برای تقاضای مذاکره رخ داد، آنان بدنبال آن بودند که توانانیی های ما را امتحان کنند که فرزندان رشید ملت ایران به آنان پاسخ به موقع و شایسته ای دادند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه ما اهل مقاومت و بازدارندگی فعال هستیم، تصریح کرد: ما هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده و نخواهیم بود اما به آنان می‌گوئیم که اگر شروع کنید، شما تمام کننده نیستید و اگر یکی بزنید، حداقل یکی می‌خورید که خوردید و چه بسا سه تا بخورید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ما اهل پنهان کاری نیستند و اقدامات خود را به صورت شفاف اعلام می‌کنند، گفت: در مقابل، آمریکایی‌ها اهل مخفی کاری و دزد دریایی و هوایی هستند و اخیراً هم نفتکش‌ها را زدند و پنهان کاری کردند.

وی بیان کرد: کشورهای مفلوک منطفه که چشم و امیدشان به آمریکاست، پول نفت را صرف خرید سامانه‌های آمریکایی کردند و نتیجه آن را دیدند و بدانند که اگر کنار ما باشند برایشان بهتر است. تا کی می‌خواهند به حماقت خود ادامه دهند؟

حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: جبهه مقاومت اسلامی هم پیام جدید دریافت کرد و روش مقاومت به صورت فعال ادامه خواهد یافت و مردم هم دریافتند که بچه‌های چمران و طهرانی مقدم زنده هستند و دست اقتدار و قدرت ملت هستند و به موقع اقدام و اعلام می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به جای حرف‌های بی ربط خوب است که از ملت ایران بابت این اقدام عذرخواهی کنند و همچنین دولت و وزارت خارجه باید این مسئله را به صورت بین المللی پیگیری قضائی کنند تا آمریکایی‌ها پاسخگو باشند.

وی گفت: بار دیگر لازم است از فرزندان سبزپوش امنیت آفرین نظام یعنی سپاهیان تشکر کرده و برای آنان آرزوی توفیق داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  8 13
  عالی
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  1 15
  گفتن حرف هاي تكراري براي كساني كه رعايت ميكنند
 • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 6
  امتحانشون 220 میلیون دلار هزینه برداشت ولی فهمیدن نباید پا رو دم شیر بزارن.
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  0 7
  گفته حجاب و عفاف هم برای مرد و زن ، هم برای پسر و دختر من هم قبول دارم همه باید رعایت کنیم.
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  0 7
  افرین احسنتم حاجی جان.......
 • فدای رهبر. US ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  3 11
  بنده الان حدود بیست سال هست در امریکا زندگی می کنم ولی هر روز اخبار ایران را دنبال می کنم. با تجربیاتی که دارم مطمئنم که امریکا فقط بر طبل توخالی می کوبد.امیدوارم روزی به کشورم برگردم و دست اقا و سردار سلیمانی عزیز را ببوسم.
 • محمد IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  7 0
  ای کاش چادر آنقدر ارزان در داخل تولید می شد که هر کس می خواست به آسانی در دسترسش بود نه اینکه 500 600 هزار تومان یا بیشتر قیمت داشته باشد
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
  0 0
  در موردگرانی و قیمت مسکن چرا حرف نمیزنی؟