سرلشکر سلامی نمایه

فرمانده کل سپاه با اشاره به سرنگون کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا، گفت: مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان، اظهار داشت: شهیدان ما در هر نقطه‌ای از این کشور بزرگ نشانه‌های عزت و سمبل‌های افتخار ما هستند. شهیدان بیان کننده استحکام ایمان و درخشش روح مقاومت در پیکره ملت ایران هستند.

وی افزود: امروز ملت ایران در عالم با صفت اقتدار، افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت، امنیت و رفاه شناخته می‌شود و همه این معانی و تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین بزرگ است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: می‌توان واژه کرد را الهام بخشیده از کرامت، رشادت و دلاوری دانست. کردستان و مردمانش اصیل‌ترین مردمان ایران هستند، بنابراین کردها در شکل دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده‌ای دارند و به این دلیل است که این سرزمین سال‌ها مورد طمع دشمنان بوده است.

بیشتر بخوانید:

سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» آمریکا در سواحل هرمزگان توسط سپاه +واکنش آمریکا

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در هر دوره‌ای آمریکا یک سرزمین را عرصه تاخت خود قرار داده است، گفت: آنها می‌خواستند کردستان را پایگاه و سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند، اما شعور، آگاهی، ایمان و روح حماسه آفرینی مردمان کرد در پیوند با همه ملت ایران اجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد. آنها می‌خواستند سرزمین کردستان ما را میدان جنگ کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان برومند کردستان و ایران و پیشمرگان مسلمان ایستادند و قتلگاهی برای سیاست‌های استعماری آمریکا و غرب ساختند.

وی تصریح کرد: کردستان نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شده است و امروز کردستان در حال پیشرفت می‌درخشد و در آن جلوه‌های پیشرفت نمایان است. ما از تاریخ سختی عبور کرده‌ایم و با دشمنان بزرگی درگیر بوده‌ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما هرکجا مقاومت کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم. در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به عزت اقتصادی و بریدن پیوند به هیچ بیگانه‌ای است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی عمل و نگران هستند و نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند، اظهار داشت: آنها در لبنان با شکست از حزب الله، برای همیشه سیاست‌های تجاوز کارانه شأن خاموش شد. فلسطینی‌ها سنگ‌ها را کنار گذاشته‌اند و به موشک رسیده‌اند، پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش وجود دارد. آنها می‌خواستند نظام سوریه را سرنگون کنند، اما امروز مجبور به فرار از آن سرزمین شده‌اند. می‌خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز عراق را فتح کنند، اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست‌های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که خاستگاه مردم این سرزمین است.

وی گفت: می‌خواستند در یمن سرپل سیاسی- جغرافیایی جدیدی بسازند، اما آمریکا، سعودی و شرکایشان در باتلاق گیر کرده‌اند و موازنه به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آنها می‌خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم کند و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن تسلیم وادار کنند، اما ملت ایران آگاهانه، قهرمانانه و مومنانه برای حفظ عزت و کرامت خود ایستاد.

سرلشکر سلامی با اشاره به سناریوهای دشمنان، خاطرنشان کرد: آنها می‌خواستند اینگونه ترسیم کنند که راه حل عبور از مشکلات اقتصادی ایران مذاکره است، درحالی که ما تجربیات درس آموز و عبرت‌هایی از تاریخ نزدیکمان داریم. می‌دانیم که نمی‌توان به دولت غیر قابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد. تا به امروز در مقاومت رشد کرده‌ایم و با منطق مقاومت قد برافراشته‌ایم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما در اثر مقاومت دشمنان مان را فرسوده کرده‌ایم و به دلیل مقاومت، به استقلال، آزادی و اقتدار رسیده‌ایم. اگر مقاومت نمی‌کردیم در همان سال‌های اولیه انقلاب، میدان نبرد را به دشمنان واگذار می‌کردیم. اما پیشوایان بزرگ انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت‌های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به قدرت‌های بزرگ احتیاج نداریم و همه ظرفیت‌های لازم برای رشد در جامعه ایرانی وجود دارد، تصریح کرد: این ظرفیت‌ها برای پیروزی در یک جنگ جهانی کافی است. مذاکره بازی در میدان دشمن و بازی در این زمین، فشار دشمن را تشدید خواهد کرد چراکه احساس می‌کند از منطق مقاومت پا پس کشیده‌ایم و به میدان مذاکره آمده‌ایم.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: دشمن در مذاکره می‌خواهد ملت ایران را از سلاح دفاعی خود خلع کند، ملتی که خلع سلاح می‌شود، تهاجم به آن آسان است. ملتی که ایستادگی می‌کند، دشمن جرأت تعدی به حریم آن را ندارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: این دیدار ما را به یاد خاطره ملاقات وزیر خارجه شوروی با امام (ره) انداخت و آن غرور انقلابی و اسلامی و ملی را در اوج قرار داد. شکوه و عظمت و وقار کلام رهبرمان را دیدیم که چگونه قاطعانه و شجاعانه برای همه جهان پیام مقاومت ملت ایران را بیان کردند.

وی با اشاره به ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا، اظهار داشت: در سحرگاهان امروز نیروی هوافضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی دشمن را که از مرزهای ما عبور کرده و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود، شجاعانه سرنگون کرد. این منش و روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا، حامل یک پیام آشکار، واضح، قاطع، سریع، صریح و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه ای به این سرزمین عکس العمل های قاطع، تمام کننده و قطعی خواهند داشت. مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد. تنها راه دشمنان احترام به تمامیت ارضی و منافع ملی ایران است.

فرمانده کل سپاه، گفت: اعلام می‌کنیم، بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملاً آماده‌ایم و حادثه امروز نشانه روشنی از این پیام دقیق بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • کار تمام است IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  من دارم وصیتمو مینویسم .
  • محمد IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   تو زود باش خودکشی کن نکنه یه وقت آمریکا حمله کنه
  • علی راشدی IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   بزدلایی مثل شما این مملکت و به این روز در آوردند.و اما بدون اربابتون از شما بردگانی مطیع میخواهد.نه بیشتر پس بقای شما هم مرهون حزب الله است.ولی ما 40 ساله با عزت مقابله دشمنان خدا ایستاده ایم و آنها را خار و خفیف کرده ایم.
  • ناشناس آذری IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   7 84
   معلومه که اگر کسی از دیوار خونه ت بپره داخل منزلت ، اولین اقدامت نوشتن وصیت نامه س. نترس مرد، دیوار خونه ی ایران خیلی بلنده و هر کی بخواد بپره اینور دیوار دست و پاش میشکنه . من و بروبچه ها مواظب دیوار خونه هستیم.
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   8 146
   اگر منظورت اینه که کار سرباز آمریکایی تمومه که بله میفرستیمشون جهنم، اگر هم که خودتو میگی بدون که یه ترسو هستی ما هواپیمای اونا رو زدیم نه اونا هواپیمای ما رو
 • در راه شهادت IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  17 85
  به به امروز چقدر حال من خوبه . خیلی احساس دلنشینی دارم . جنگ بزرگترین توفیق الهیست .
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  15 58
  افرین
 • مهدی IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  احتمالا گوشِ ترامپ از نهیب این مرگ بر آمریکای امروز سپاه کر شده!!!
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  16 17
  این یعنی وقتی سردار سلامی چند سال پیش گفتند که هیچ پروازی سالم باز نخواهد گشت بلوف نبوده
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  16 83
  سردار قبلأ هم هشدار داده بود اگر دشمن به سرزمین ما واردشود آمدن باخودشان است اما برگشت نه چون برگشتی درکار نخواهد بود. امروزسخنان سردار که بعضی ها بلف تلقی می کردند. به واقعیت. پیوست
 • DE ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  18 85
  سردار سلامی یعنی اقتدار . خدا پشت و پناه تمامی مدافعان کشور .
  • سرباز ولایت IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   6 91
   ارادت سردار . ارسال صدای رسای ملت ایران ( شعار مرگ بر آمریکا ) با ساقط کردن پهباد جاسوسی ، حتما ترامپ را از خواب غفلت بیدار و در مقابل تحریکات ضد ایرانی گروه b بیدار خواهد کرد و اگر نکند غرش موشکها او را بیدار خواهد کرد اما سراسیمه و سرگردان . ایران مقتدر و ایرانی هوشیار است .
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  36 11
  مرزها مگه وظیفه ارتش نیست؟ به شما چه ربطی داشت سردار؟
  • IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   4 61
   خیر. مطاق تقسیم کار انجام شده کنترل خلیج فارس و تنگه هرمز با سپاه و کنترل دریای عمان و آبهای اقیانوسی با ارتش است.
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  10 70
  درود بر سلام اقای سلامی حاضرم جانم را فدای شما پاسداران کنم . اشاره کنید برای جنگ با امریکایی ها همه خانواده ام را می اورم
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  3 71
  چرا کامنت تفرقه آمیز میزاری سپاه وارتش ندارد همه مدافعان این مرز وبوم هستند. مهم اینه پوزه. دشمن به خاک مالیده شد
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  2 51
  حضور شما سردار عزیز مایه قوت قلب و عزت ایران شده . انشاءالله به شکل در خوری از فرماندهان و کادر مرتبط تشکر بشود.
 • بهرام IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 79
  درود خدا بر شهدا و بر مرزبانان کشور عزیزمان ایران .
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 58
  پهپادجاسوسی تروریستهای آمریکایی صحیح تر است!!!!!
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 65
  همه چی آرومه....من چقدرخوشحالم.....ازسقوط پهپادجاسوسی تروریستهای آمریکایی!!!! خداروشکر،دم سپاه گرم،دست مریزاد،خسته نباشی دلاور...خداقوت پهلوان...
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 45
  همه چی آرومه....من چقدرخوشحالم.....ازسقوط پهپادجاسوسی تروریستهای آمریکایی!!!! خداروشکر،دم سپاه گرم،دست مریزاد،خسته نباشی دلاور...خداقوت پهلوان...
 • ب س IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  2 21
  چه خبره مگه منافقین کنترل بله خیرهارو به دست گرفتن که خیلی معنی دار جو مثبت منفی ها متفاوته یعنی بدون استثنا جو رو برعکس کردن درحالی که جاهای دیگه 99 درصد برعکسه
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  1 131
  درود سردار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس