غلامحسین اسماعیلی

سخنگوی قوه قضاییه با تشریح جزئیات مضروب و به قتل رسیدن مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی،از دستور رئیس قوه قضاییه به سازمان زندان‌ها و دادستانی کل کشور برای بررسی قصور احتمالی ماموران خبرداد.

به گزارش مشرق، در پی انتشار اطلاعیه روابط عمومی سازمان زندانها در مورد علت کشته شدن یک زندانی در زندان تهران بزرگ، غلامحسین اسماعیلی در مورد حادثه زندان تهران بزرگ و قتل مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی به بیان توضیحاتی پرداخت و اظهار کرد: پرونده قتل مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی با حساسیت و جدیت تمام توسط دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی و همانند برخی پرونده‌های ویژه دیگر با گذشت ۴۸ ساعت از وقوع قتل، تحقیقات دادسرایی آن انجام و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع و در دادگاه نیز به صورت ویژه و در حداقل زمان قانونی رسیدگی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فضای مجازی حیاط خلوت مرتکبان جرایم سازمان یافته نشود

توضیحات سازمان زندان‌ها در خصوص فوت علیرضا شیرمحمدعلی

وی اضافه کرد: این پرونده دو متهم دارد که متهم ردیف اول متهم به قتل عمدی و نیز متهم ردیف دوم، متهم به معاونت در قتل عمد است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: زندان تهران بزرگ، بزرگترین مجموعه ندامتگاهی کشور است که اکنون افزون بر ۱۲ هزار زندانی در آن نگهداری می‌شود و زندانیان این مجموعه در گروه‌های مختلف و با لحاظ تعداد زیاد اندرزگاه‌ها، طبقه‌بندی می‌شود. هم اکنون حدود ۱۳۰ زندانی امنیتی در اندرزگاه‌های ویژه زندانیان امنیتی این زندان نگهداری می‌شوند که ۱۷ نفر از آن‌ها در یک اندرزگاه اختصاصی اقامت دارند که مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی یکی از آن‌ها بوده و در مجاورت آن‌ها و به صورت مجزا دو زندانی دیگر که حدود یک سال و نیم قبل از زندان رجایی شهر به زندان تهران بزرگ منتقل شده، اقامت داشته‌اند که به صورت نوبه‌ای و مجزا از هواخوری مشترک استفاده می‌کردند.

رییس کل دادگستری استان تهران همچنین با بیان اینکه مقتول در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ به بند امنیتی زندان تهران بزرگ منتقل و قاتل و همدست او از آبان ۱۳۹۶ در این زندان بوده‌اند، گفت: در روز حادثه قاتل و همدست وی به جهت لزوم تعمیر سرویس بهداشتی محل اقامت آنان در هواخوری بوده و متهمان و محکومان امنیتی در اتاق‌های محل اقامت خویش بوده‌اند. همزمان با توزیع غذای زندانیان و باز شدن درب محل نگهداری قاتل و همدستش، آن‌ها به سمت اتاق زندانیان هجوم برده و با استفاده از تیزی دست‌ساز و قطعه‌ای از سرامیک سرویس بهداشتی در حال تعمیر، صدماتی را به مقتول وارد و وی را مضروب می‌کنند که پس از انتقال به بیمارستان مقتول فوت می‌کند.

سخنگوی قوه قضائیه در پایان تاکید کرد: علاوه بر رسیدگی ویژه به پرونده قتل، حسب دستور رئیس قوه‌قضائیه، مقرر شد هم از ناحیه سازمان زندان‌ها و هم از سوی دادستانی کل کشور دو تیم مجزا در مورد سهل‌انگاری یا قصور احتمالی مامورین مربوط، بررسی دقیق انجام داده و نتیجه به حجت‌الاسلام رئیسی گزارش و در صورت محرز شدن تخلف یا جرم، برخورد قاطع و مناسب انجام پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  30 1
  چرا زندانیان خطرناک را در غل و زنجیر نمیکنید؟!! مسئولان زندان پاسخگو باشن لطفا
 • US ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  12 23
  قوه قضاییه ثابت کرده در این موارد قابل اعتماد نیست و باید گروه بیطرف برای پایان دادن به این اتفاقات نظارت کافی داشته باشد.
  • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   1 1
   حتما لازم است یکی با پرچم امریکا یا انگلیس بیایند یا با پرچه سازمان ملل ولی جاسوسان فرقه بهاییت تشریف بیاورند؟ منافقین مستقر در امریکا اجازه اظهار نظر ندارند
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  10 0
  زندان ها شدن آموزشگاه دزدی و قاچاق و ساقی گری و مواد فروشی
 • IR ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  1 1
  هالو گیرآوردید، این آقایک ماشین آدم کشی نیست که هر وقت ولش کنید آدم بکشه ، آنهم یک شخص بخصوص را ، چه انگیزه ای برای اینکارداشته مگر اینکه از او خواسته شده بوداینکار را بکند .
 • IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  0 0
  بزارید همدیگه رو بکشن و ناقص کنن جامعه از شرشون پاک بشه
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  0 0
  هیچ اتفاق خاصی نمی‌افته.
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  0 0
  قصور احتمالي؟؟خجالت بكشيد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس