کد خبر 967449
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
میوه

در حالی که به گفته نایب رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت هندوانه در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران کیلویی 500 تا هزار تومان است در فاصله 2 کیلومتری شمال این میدان، قیمت هندوانه کیلویی 2500 تومان است.

به گزارش مشرق، علی حاج‌فتحعلی، گفت: افزایش قیمت میوه در بازار طی چند هفته گذشته متأثر از ورود نوبرانه‌ها به بازار بود که با ورود حجم انبوه میوه‌های تابستانه تا ۱۰ روز دیگر قیمت‌ها کاهش زیادی خواهد داشت.

ورود نوبرانه‌ها به بازار قیمت‌ها را آن چنان بالا برده که تنها قشر خاصی از مردم توان خرید داشتند، قیمت‌هایی از کیلویی ۵۰ هزار تومان به بالا برای این نوبرانه‌ها برچسب خورده بود.

بیشتر بخوانید:

میزان تفاوت قیمت میوه در میادین تره‌بار با سطح شهر

نایب رئیس اتحادیه بارفروشان همچنین گفت: در حال حاضر قیمت بسیاری از میوه‌ها روند کاهشی را آغاز کرده به طوری که هندوانه از کیلویی ۵۰۰ تا ۱,۰۰۰ تومان در میدان میوه و تره‌بار مرکزی به فروش می‌رسد. قیمت سیب‌زمینی هم به کیلویی ۳ هزار تومان رسیده است.

قیمت هندوانه در بازار تهران کیلویی ۲,۵۰۰ تومان است یعنی تفاوت قیمت میدان مرکزی و بازار از ۲.۵ تا ۵ برابر یعنی ۲۵۰ تا ۵۰۰ درصد است.

عدم نظارت بر بازار میوه باعث شده علی‌رغم کاهش قیمت در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران که محل عرضه مستقیم کشاورزان است همچنان قیمت‌های نجومی را در بازار شاهد باشیم.

فاصله میدان مرکزی میوه و تره‌بار تا نزدیک‌ترین بازار خرده‌فروشی که به ۲ کیلومتر هم نمی‌رسد اما افزایش‌های چند برابری قیمت وجود دارد.

تنها در فاصله کمتر از ۲ کیلومتر از ضلع شمالی میدان مرکزی میوه و تره‌بار قیمت هندوانه ۲,۵۰۰ تومان به فروش می‌رود در حالی که هزینه حمل این فاصله برای هر کیلو ۵۰ تومان هم نمی‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس