کره جنوبی و ایران

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار تدارکاتی مقابل کره جنوبی به نتیجه تساوی رسید تا رکورد هشت سال نباختن به کره‌ای ها پابرجا بماند و سرمربی جدید هم راه کی‌روش را ادامه دهد.

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی کره جنوبی و ایران در دیداری دوستانه از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه جام جهانی شهر سئول به مصاف هم رفتند که دو تیم به نتیجه تساوی یک - یک رضایت دادند. در این دیدار هوانگ اوی‌جو (۵۸) برای کره جنوبی و کیم یانگ گون (۶۲ - گل به خودی) برای ایران گلزنی کردند.

نکته مهم این دیدار باز شدن دروازه ایران بعد از ۷ سال مقابل کره جنوبی بود. تیم ملی ایران آخرین بار در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۱ قطر در مقابل کره جنوبی دروازه‌اش باز شد و از آن سال به بعد کره ای ها هیچ گاه موفق به شکست ایران نشده اند.

فیلم / خلاصه دیدار دوستانه کره جنوبی ۱-۱ ایران

ترکیب کره‌جنوبی: جو هیون وو، هانگ چول، کیم یانگ گون، کیم مین جائه، لی یانگ، پائک سئونگهو (۷۸ - چو سه‌جنوگ)، نا سانگهو (۷۶ - لی سئونگ وو)، هوانگ اینبوئم، لی جائسونگ (۶۸ - هوئنگ هی چان)، سون هیونگ مین و هوانگ اوی‌جو (۸۳ - لی جئونگ هیوپ).

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی (۷۷ - سعید عزت‌اللهی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد (۸۰ - علی علیپور)، علیرضا جهانبخش (۴۶ - احمد نورالله‌ی)، مهدی ترابی (۶۰ - وحید امیری)، رامین رضاییان و مهدی طارمی (۱+۹۰ - مسعود شجاعی).

ریوجی ساتو ژاپنی به همراه دو کمک داور هموطنش قضاوت این بازی را بر عهده داشت.

بیشتر بخوانید:
 

وجه تشابه ویژه ویلموتس و کی‌روش مقابل کره جنوبی

نیمه اول
دقیقه ۱۵:
کرنر ارسالی روی دروازه ایران را کیم یانگ با ضربه سر به سمت دروازه زد که علیرضا بیرانوند از روی خط دروازه تن به کرنر داد.

دقیقه ۱۸: یک و دوی مهدی طارمی با کریم انصاری‌فرد در پشت محوطه جریمه به این بازیکن برگشت که شوت او را هیون وو مهار کرد.

دقیقه ۲۰: توپی که در محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید، توسط مدافعان کره‌ای دفع شد که در ادامه مهدی ترابی با ضربه‌ای فنی قصد باز کردن دروازه کره را داشت، اما توپ او با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: هوانگ در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و پس از فریب پورعلی‌گنجی ضربه‌اش را به سمت دروازه شلیک کرد که علیرضا بیرانوند موفق به دفع توپ شد تا کرنر نصیب کره‌ای‌ها شود.

دقیقه ۲۵: ضدحمله برای ایران در میانه میدان با حرکت علیرضا جهانبخش آغاز شد که این بازیکن در حالی که سه مدافع را مقابل خود می‌دید، از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که دروازه‌بان کره جنوبی توپ را برگشت داد.

دقیقه ۳۰: پاسکاری بازیکنان ایران در یک سوم دفاعی کره جنوبی، در نهایت با پاس کریم انصاری‌فرد و در ادامه مهدی ترابی، به مهدی طارمی رسید. طارمی در شرایطی که در موقعیت گلزنی قرار داشت با برخورد به مدافع کره تعادلش را از دست داد که البته داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و ضربه احسان حاج‌صفی نیز در ادامه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۱: این بار هم موقعیت برای تیم ایران ایجاد شد و فشار روی دروازه کره جنوبی با شوت حاج‌صفی ادامه داشت که شوت او این بار به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: علیرضا جهانبخش پشت محوطه جریمه کره جنوبی صاحب موقعیت شوتزنی شد که شلیک او را دروازه‌بان کره مهار کرد.

دقیقه ۳۵: کرنر ارسالی روی دروازه کره جنوبی را کریم انصاری‌فرد سعی کرد با یک اثرگذاری تبدیل به گل کند، اما ضربه او شدت لازم را نداشت تا هیون وو باز هم موفق به مهار توپ شود.

دقیقه ۳۷: پاسکاری طارمی و کریم‌انصاری‌فرد، در نهایت با شوت انصاری‌فرد از پشت محوطه جریمه همراه شد که بازهم دروازه‌بان کره توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۸: کره‌ای‌ها از فضای خالی سمت راست خط دفاعی ایران استفاده کرده و ارسالی به درون محوطه شش قدم انجام شد، اما پیش از رسیدن توپ به سون هیونگ مین این علیرضا بیرانوند بود که به توپ رسید و سپس با کنترل توپ توسط حاج‌صفی، توپ را مهار کرد.

دقیقه ۴۱: سون هیونگ مین پشت محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت شد که شوت خود را به سمت دروازه علیرضا بیرانوند شلیک کرد، اما سنگربان کشورمان بازهم او را ناکام گذاشت.

دقیقه ۴۴: توپ ارسالی از سمت راست روی دروازه ایران با ضربه کره‌ای‌ها همراه شد که توپ پس از برخورد به زیر تیر دروازه توسط مدافعان تبدیل به کرنر شد.

نیمه دوم
دقیقه ۴۹:
احسان حاج‌صفی از پشت محوطه جریمه و از راهی نسبتاً دور اقدام به شوتزنی کرد که مدافعان کره جنوبی تن به کرنر دادند.

دقیقه ۵۱: ارسال رامین رضاییان به محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که این بازیکن در موقعیت خوبی قرار گرفت، اما لیز خوردن طارمی در محوطه جریمه باعث شد نتواند ضربه مناسبی به توپ بزند و در نهایت کره‌ای‌ها توپ را از منطقه خطر دور کردند.

دقیقه ۵۴: حرکت مهدی ترابی در نزدیکی محوطه جریمه کره‌جنوبی و پاس کوتاه او به احمد نورالله‌ی، شوت این بازیکن را به دنبال داشت که توپ پس از برخورد به تیر دروازه کره برگشت داده شد.

دقیقه ۵۷: پاس بلند کره‌ای‌ها از خط دفاعی به یک سوم دفاعی ایران، پس از برخورد مرتضی پورعلی‌گنجی و میلاد محمدی به یکدیگر و از دست رفتن تعادل دو مدافع ایران، به هوانگ اوی‌جو رسید که این بازیکن در موقعیت مناسب توانست دروازه بیرانوند را باز کند. (فیلم)

دقیقه ۵۹: سون هیونگ مین اقدام به شوتزنی کرد که علیرضا بیرانوند موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۶۲: کرنر ارسالی توسط رامین رضاییان به شکلی خطرناک به محوطه جریمه کره‌جنوبی رسید که توپ پس از اثرگذاری پورعلی‌گنجی به کیم یانگ گون، مدافع کره‌جنوبی برخورد کرد و تبدیل به گل شد. (فیلم)

دقیقه ۷۶: هوانگ اینبوئم از تیم کره‌جنوبی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۸: کره‌ای‌ها در یک سوم دفاعی ایران صاحب موقعیتی شده بودند که شوت آنها از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲+۹۰: شوت ناگهانی کره‌ای‌ها به سمت دروازه ایران با واکنش خوب علیرضا بیرانوند همراه شد تا مانع باز شدن دروازه ایران شود.

دقیقه ۴+۹۰: لی سئونگ وو از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

در نهایت بازی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا روند شکست ناپذیری ایران طی هشت سال گذشته ادامه یابد. این دومین دیدار تیم ملی ایران با هدایت مارک ویلموتس محسوب می‌شود. تیم ملی فوتبال کشورمان هفته گذشته در دیدار دوستانه مقابل سوریه در تهران با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسیده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • پری مجرد50ساله IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  36 27
  ویلموتس دوستت داریم بی بهانه
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  31 16
  ملت بزرگ ایران از بازی تهاجمي تیم ملی لذت ببرید و کیف کنید و دست افشانی کنید و پایکوبی کنید.
  • IR ۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   1 9
   مزخرف نگو لنگی.چه بازی تهاجمی ای بوده که یه گل هم نتونستیم بزنیم؟ اون یه گل هم خودشون به خودشون زدن.از این به بعد منتظر باشید تا قطر و چین و ازبکستان و امارات هم برامون شاخ بشن.جام جهانی بشینید تو خوه و از خونه هاتون بازی بقیه تیمها رو تماشا کنید و از بازی های بدون ایران لذت ببرید.
  • سعیده ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   7 5
   بازی هجومی با دفاع ضعیف به چه دردی میخوره؟!!!! اگه دفاعم مثل حمله تقویت کنه اره
 • US ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  45 12
  خداییش تیم ملی بهتر از زمان کی روش بازی کرد. زمان کی روش جلو کره 11 نفره دفاع می کردیم و در نهایت با بخت و شانس می بردیم یا تساوی می کردیم. این سری کره شانس آورد که دو تا دفاع ما بهم دیگه خوردن وگرنه تیم ملی بازی رو خیلی خوب کنترل کرد.
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   0 0
   خب همینه دیگه دفاع که داغون باشه همین میشه یه اتفاق عین این میوفته و بهم میخورن
 • یاشاسین اردبیل IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  24 7
  سعید عزت الهی خیلی ضعیف و مبتدی کار کرد. همش توپ لو می داد. مسعود شجاعی هم با 36 سال سن واقعا فوتبال ملیش تموم شده.
  • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   2 2
   ویلموتس هم خودش گفت تا زمانی که تیم دستش بیاد از با تجربه ها استفاده می کند
 • علیرضا IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  3 0
  انشا الله که این امید بازی های بهتر در آینده است در آینده تیم ملی ایران هم سرعتی تر پیشه وهم کمتر اشتباه میکنیه به امید این که ایران برد های پرگل در مقابل کره جنوبی داشته باشه وبه جام جهانی 2022 هم بهتر و شیرین تر از دوران کیروش سعود کنیم بازی های درخشانی داشته باشینم
 • ناشناس IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  6 1
  ويلموتس انصافا يك سر و گردن از كيروش بالاتره،تازه داريم بازي تهاجمي و جذاب از تيم ملي ايران مي بينيم. اين تازه اول ماجراست بگذاريد يكي دو سال روي تيم كار كنه و بازيكن هاي ايراني بياد دست اش ببينيم اونوقت چه شود.
 • IR ۰۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  6 1
  یادمه زمان کیروش وقتی آمار مالکیت توپ 70 به 30 یا تعداد پاس و..رو پایین تصویر نمایش می دادفردوسی پور می گفت بهتره این آمار رو سانسور کنیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس