جشن امضای کتاب یادت باشد - ترنجستان سروش

کتاب یادت باشد عاشقانه‌ای درباره زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی است که به روایت همسر شهید و به قلم رسول ملاحسنی به رشته تحریر درآمده.

به گزارش مشرق، براساس آمارهای ثبت شده توسط خانه کتاب، کتاب «یادت باشد» به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب طرح پاییزه ۹۷ با فروش ۱۰۵۶ نسخه معرفی شده است.

طرح «پاییزه ۱۳۹۷» دهمین دوره از طرح «توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها» بود که با شعار «حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به مدت ۹ روز در آبان و آذر۹۷ در تهران و به مدت ۱۱ روز در دیگر استان‌های کشور برگزار شد و ۶۷۶ کتابفروشی و ۵۰۰۰ ناشر فعال در این طرح شرکت داشتند.
آمار و اطلاعات فروش پاییزه دقیق‌ترین و مستندترین و معتبرترین آمار فروش در حوزه کتاب است و برای ارزیابی تحلیل و برنامه‌ریزی در حوزه اقتصاد نشر، مخاطب شناسی، موضوع‌شناسی و جریان‌شناسی نشر کاربرد دارد و خانه کتاب ایران طی کتابچه‌ای دقیق آمار و اطلاعات مربوط به طرح «پاییزه ۹۷» را ارائه داده است.

در این آمار نام برخی کتاب‌ها و ناشران بیشتر از سایر کتب و انتشارات به چشم می‌خورد و برخی ناشران و کتاب‌ها سهم کمتری از فروش و استقبال مخاطبان را دارا بودند. یکی از نام‌هایی که در میان این آمار و اطلاعات بسیار به چشم می‌خورد و جلب توجه می‌کند نام «انتشارات شهید کاظمی» و کتاب‌هایی است که این انتشارات در سطح کشور عرضه کرده است.
بر اساس آمارهای ثبت شده توسط خانه کتاب ایران، کتاب یادت باشد به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب طرح پاییزه ۹۷ با فروش ۱۰۵۶ عدد کتاب معرفی شده است که با رتبه دوم پرفروش‌های کتاب که فروش تعداد ۷۵۴ کتاب است اختلاف قابل توجه و درخوری دارد.

کتاب یادت باشد عاشقانه‌ای درباره زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی است که به روایت همسر شهید و به قلم رسول ملاحسنی به رشته تحریر درآمده و در کمتر از سه ماه به چاپ هجدهم خود رسید و توانست جایگاه خوبی در قلب جامعه باز کرده و عنوان پرفروش‌ترین کتاب طرح پاییزه ۹۷ را از آن خود کند.

کتاب دیگری از نشر شهید کاظمی که بسیار مورد اقبال مخاطبین کتابخوان و عموم مردم قرار گرفت کتاب «سربلند» بود که این کتاب نیز در آمار پرفروش‌ترین کتاب‌های تالیفی پاییزه کتاب ۹۷ در جایگاه سوم قرار گرفت و با اختلاف کمی از کتاب دوم موفق به فروش تعداد ۶۸۶ کتاب در سطح کشور شد.

سربلند روایتی از زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی است که به قلم محمدعلی جعفری نوشته شده و مخاطب را با ابعاد مختلف شخصیتی شهید آشنا می‌کند و از همان آغاز با استقبال کم نظیرعموم مردم رو به رو شد و طی مدت زمان کوتاهی به تیراژ ۵۰۰۰ جلد رسید و در طرح پاییزه کتاب نیز خوش درخشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس