لاریجانی

رییس مجلس با اشاره به اجلاس مکه گفت: این کشورها با تصور دستیابی به موفقیت اقدام به برگزاری جلسه و صدور بیانیه می‌کنند.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار "عدنان محمود" سفیر سوریه در ایران، گفت: خوشحالیم کشور و حکومت سوریه میان شیطنت‌های صورت‌گرفته در سال‌های گذشته با درایت عمل کرد و با مقاومت خود پیروز شد.

وی ادامه داد: مایه تأسف است که در سال‌های گذشته برخی از کشورهای عربی منطقه علیه سوریه گرد هم جمع شده‌اند و ضد این کشور عمل می‌کنند و البته با مقاومت سوریه این کشورها شکست خوردند.

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: اشغال فلسطین ناشی از روحیه دلال مآبانه آمریکاست

رئیس مجلس با اشاره به اینکه اجلاس‌های اخیر و اجلاس مکه نشان داد که برخی از کشورهای عربی تجربه شکست‌های گذشته خود را تکرار می‌کنند، ادامه داد: این کشورها با تصور دستیابی به موفقیت اقدام به برگزاری جلسه و صدور بیانیه می‌کنند، البته در اینجا باید از دولت سوریه و رئیس‌جمهور عراق تشکر کنم که نشان دادند که این اظهارات را قبول ندارند؛ رفتارهای سعودی‌ها و اماراتی‌ها در درازمدت به‌زیان آنها است.

لاریجانی با تأکید بر اینکه در روز قدس مردم منطقه از مظلومیت مردم فلسطین دفاع و طرح ترامپ با عنوان معامله قرن را تقبیح کردند، اظهار داشت: ما دولت سوریه را دولت دوست و برادر خود می‌دانیم.

همچنین در ادامه این دیدار "عدنان محمود" سفیر سوریه در ایران، گفت: در همه زمینه‌ها و جبهه‌ها جنگ ادامه دارد، اما در زمینه منطقه‌ای جنگ آشکارتر است، رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ در سوریه با گروه‌های تروریستی همکاری کرده و سعی در آسیب‌رسانی دارد.

وی با ابراز اینکه کشور سوریه درباره اجلاس مکه بیانیه‌ای را صادر و مواضع آن را رد کرده است، تأکید کرد: حضور ایران در سوریه مشمول قوانین و به‌درخواست خود کشور سوریه و در راستای مبارزه با تروریسم است.

سفیر سوریه در ایران با تأکید بر اینکه اجلاس مکه دستاوردی نداشته است، گفت: کشورهایی که این‌گونه اجلاس‌ها را برگزار می‌کنند، بهای جنگ در منطقه را می‌دانند، جنگ امروز جنگ تجهیزات نیست، بلکه جنگ تفکرات علیه جبهه مقاومت است.

"عدنان محمود"با اشاره به اینکه حاشیه مانور ترامپ سیر نزولی دارد و به‌دنبال کسب سود است، تصریح کرد: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در صورت وقوع جنگ این اتفاق به‌زیان ترامپ و انتخابات آنها رقم می‌خورد، جمهوری اسلامی ایران اساس استراتژیک منطقه است و آن را مدیریت می‌کند، امروز بسیار مهم است که دستاوردهای جبهه مقاومت در سوریه را تثبیت کنیم و طرح‌های ترامپ و آمریکا را شکست دهیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس