بیانیه | روز قدس امسال سلاح کارآمد علیه «معامله قرن» شود

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد که روز قدس امسال می‌تواند و باید به‌عنوان سلاح کارآمد امّت اسلامی برعلیه معامله قرن متجلی شود.

به گزارش مشرق، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

بیشتر بخوانید:

متن بیانیه این شورا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چهل سال پیش و در هنگامه آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و در زمانی که استکبار جهانی و عوامل پیدا و پنهان داخلی آن در صدد محصور کردن بزرگترین انقلاب قرن در حصار مرزهای ایران بودند، صلای بیداری بیدارگر و مصلح بزرگ و انقلابی قرن حضرت امام خمینی، جهان را به لرزه درآورد و تازیانه بیداری آن بزرگمرد، پیامبرگونه جان های خفته و روح‌های پژمرده مسلمانان را زنده کرد و به حرکت واداشت.

چهل سال قبل، که صهیونیسم جهانی با پیمان ننگین «کمپ دیوید» می رفت تا آخرین شعله های مقاومت را در فلسطین مظلوم خاموش کند و رویای پوشالی حاکمیت صهیونیزم «از نهر تا بحر» را تحقق بخشد، اعلام روز قدس از خاستگاه انقلاب اسلامی، شروع رستاخیز بیداری امت اسلام شد و مساله فلسطین را که با تلاش استکبار جهانی در حصار شعار رنگ باخته ی ملی گرایی فلسطینی محدود شده بود، به شعار بین الملل اسلامی و مساله جهانی تبدیل کرد.

از آن پس، روز قدس، یوم القدر نهضت جهانی اسلام شد و مساله فلسطین در صدر خواسته های ملت های اسلامی و آزادی خواهان جهان قرار گرفت. مقاومت چهل ساله ملت انقلابی ایران در فراز و نشیب های تاریخی آن، موجب شد شجره طیبه انقلاب اسلامی درجلوه گروه ها و ملت ها و دولت های مقاومت برگ و بار دهد و به ثمر بنشیند و طوبای مقاومت جهانی اسلام، تا کنار گوش صهیونیسم جهانی در اروپا و آمریکا قامت بگستراند.

اکنون و در چهلمین سال برگزاری روز قدس، تلاش مذبوحانه بنیانگذاران و طراحان انگلیسی و حامیان آمریکایی و اروپایی و پیاده نظام مفلوک آنان در برخی دولت های عقب مانده عربی و ائتلافهای پی در پی و گسترده و رنگارنگ عبری عربی غربی؛ فرجامی جز شکست و ناکامی نداشته است و رژیم جعلی که روزی سودای تصرف حرمین شریفین را داشت، به استحکام بخشی دیوار حائل در اطراف خود واداشته است.

این روزها که روزهای شیرین پیروزی مقاومت اسلامی و ایام تلخ و سخت و دشوار برای آمریکا و صهیونیستها و عوامل منطقه ای ایشان است، دشمن در صدد است تا پس از هشت سال جنگ فراگیر نیابتی علیه کشورهای محوری مقاومت و چشیدن طعم تلخ شکست بزرگش در جلوگیری از بیداری اسلامی و مقاومت جهانی اسلام، پرده دیگری از نمایش های سلسله ای خود را ارائه نماید. رونمایی از پروژه ی «معامله قرن» که در حقیقت «خیانت قرن» است، با مشارکت برخی دولت های مزدور عربی به قصد مشروعیت بخشی به رژیم رو به افول صهیونیستی، از جمله این حرکت های مذبوحانه است و برگزاری اجلاس هایی در مکه و منامه، با محوریت دست نشاندگان منطقه ای استکبار، به منظور انسجام بخشی و تقویت این حرکت شیطانی، برای جلوگیری از شکست زود هنگام این معامله نکبت بار و خیانت آلود است.

اکنون سرزمین مبارکِ فلسطین عزیز که پایتخت آرزوها و آرمان های امت اسلام و محور توطئه ها و خصومت های تاریخی صهیونیسم علیه اسلام انقلابی است، در پیچ تاریخی نهضت و قیام خود قرار گرفته است و بیش از هر زمانی نیازمند پشتیبانی و حمایت جهان اسلام و آزادی خواهان است.

روز قدسِ چهلم، نقطه بلوغ و عطف و مقطع اوج گیری حمایت از انتفاضه بازگشت و مقاومت شصت ساله ملت فلسطین و ملتهای اسلامی است.
به یاری خداوند توانا، روز جهانی قدس امسال، تبدیل به روز رویارویی جهانی با صهیونیست های پلید و غاصب خواهد شد.

روز قدس امسال می تواند و باید به عنوان سلاح کار آمد امت اسلامی برعلیه خیانت قرن متجلی گردد و از فردای حماسه حضور ملت های اسلامی در تظاهرات روز قدس، خورشید پیروزی مقاومت فلسطین طلوع خواهد کرد و بخت سیاه و تاریک رژیم غاصب صهیونیستی به زوال خود نزدیکتر خواهد شد.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، از آحاد امت اسلامی، به خصوص جوانان آینده ساز امت، درخواست می کند در راستای تجدید میثاق با دعوت جاودانه امام راحل و برای تحقق سریعتر پیش بینی تاریخ ساز رهبر حکیم انقلاب اسلامی در محو اسرائیل غاصب، با شرکت گسترده و فعال در راهپیمایی بزرگ روز قدس و نمازهای جمعه امت اسلام و ام القرای آن، از مقاومت مومنانه و جانانه مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و آرمان نابودی اسرائیل غاصب و جهان بدون آمریکا و صهیونیزم را صلا دهند.

اَلا انّ نصرَالله قریب.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس