ایران و اسرائیل

پروژه قبح‌زدایی از رابطه ایران و اسرائیل توسط هنرمندان، چهره‌های سرشناس و مدیران وزارت ارشاد در سطوح مختلف دارای یک نظم و هارمونی است. آیا این پروژه در چهل سالگی انقلاب وارد فاز جدیدی شده است؟

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - پروژه قبح زدایی از اسرائیل و تطهیر صهیونیست‌ها، در محافل هنری به صورت مستمر پی‌گیری و در سال‌های اخیر به صورت مداوم توسط سلبریتی‌ها دنبال می‌شود. در واقع سلبریتی‌ها و چهره‌های هنری همزمان دو روش خاص را برای اجرای این راهبرد در پیش گرفته‌اند. برخی از آنان در فضای مجازی به دنبال تطهیر رژیم صهیونیستی هستند که حمله به جواد ظریف وزیر امور خارجه از سوی دو چهره سرشناس فوتبالی، رویدادی بود که بخشی از این پروژه به شمار می‌رود و از سوی دیگر تعاملات هنری، پروتکل دوم این جریان را در برمی‌گیرد. برای اینکه از توهم توطئه فاصله بگیریم، در این متن مصداق‌ها را به ترتیب مرور کنیم.

۱- معاون هنری پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمینه حضور گروه ارکستر «آلیانس» از گروههای مشهور کاملاً وابسته به «سازمان جهانی آلیانس رژیم صهیونیستی» را با هماهنگی سفارت فرانسه و حمایت «سارکوزی» به تهران آورد. ارکستری که هزینه‌های آنرا لرد بارون آلیانس (حاج داود کاشی) عضو مجلس اعیان انگلیس تامین می‌کند و یک خیابان مهم در تلاویو به نام اوست. او در ایران قبل از انقلاب مسئول شاخه آموزش یهودیان و توسعه مدارس بود. این گروه موسیقی با هواپیمای اختصاصی تحت عنایات ویژه و شاخه حوزه موسیقی وزارت ارشاد به تهران آمد و رسانه‌های بسیاری تلاش کردند که این حضور را کاملاً طبیعی جلوه دهند و هر گونه ارتباط آنرا با رژیم صهیونیستی انکار کنند.

بیشتر بخوانید:

پشت‌پرده حضور گروه اُپرای سوئیسی در تهران چیست؟ / سفارت‌خانه‌های اروپایی کمر به قتل موسیقی ایرانی بسته‌اند +اسناد

کتاب زندگی بازاری حاج داود کاشی قبل از انقلاب و بعد لرد آلیانس عضو مجلس اعیان انگلستان
Daniel Barenboim
 

۲- در سال ۱۳۹۵ گروه «دیوان شرقی – غربی» را به ایران دعوت کردند. گروه موسیقی بسیار بزرگی که شعارشان صلح و دوستی با رژیم اسرائیل است و توسط «بارن بویم» از یهودی‌های ساکن آرژانتین و مورد تایید و حمایت رژیم صهیونیستی هدایت می‌شود. هدف آن‌ها در این سفر قبح زدایی از روابط ایران با رژیم اشغالگر است. البته اسرائیلی‌های یک مجادله تصنعی مطبوعاتی با بارن بویم ساختند تا طرف ایرانی مشتاقانه‌تر این برنامه را اجرا کند.

دانیل بارن بویم

۳ - الکساندر (علی) رهبری به همراه همسرش سالیان متمادی به همراه ارکستر سمفونیک اسرائیل، لوح‌های فشرده فراوانی را تولید کرده و به بازار جهانی ارائه کردند که سایت آمازون هم اکنون این آثار را عرضه می‌کند. او به همراه این ارکستر برنامه‌های فراوانی را در اقصی نقاط جهان برگزار کرده است.علی مرادخانی معاون هنری سابق وزارت ارشاد، بسیار تلاش می‌کرد که رهبری ارکستر سمفونیک ایران را شهداد روحانی یا الکساندر رهبری بر عهده داشته باشند. همسر اول او از وابستگان دربار پهلوی است و همسر سومش پائولا رهبری پاسپورت کشور اسرائیل را دارد و بواسطه این ازدواج الکساندر رهبری توانست، با ارکستر این کشور اجرا داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

نوازنده «پنجاه سال برای اسراییل» در تهران به روی صحنه می‌رود +عکس

۴- ریچارد کلایدرمن نوازنده فرانسوی پیانو که قطعه «۵۰ سال برای اسرائیل» را در تلاویو اجرا کرده بود و با گروه آلیانس چندین برنامه مشترک داشته، در تیرماه ۱۳۹۷ به تهران آمد. او نیز بخشی از پروژه مافیای موسیقی بود و قرار بود که در سال ۱۳۹۰ به تهران بیاید، نواختن قطعه «ای ایران» نیز نمی‌تواند موجب تطهیر این برنامه و حضور این نوازنده شود.

ریچادر کلایدرمن نوازنده مشهور پیانو

۵- دی ماه سال ۱۳۹۷ نمایشگاه بین‌المللی پوستر آب با عنوان به رنگ حیات در باغ موزه قصر آغاز به کار کرد و در میان کشورهای دعوت شده به این نمایشگاه، یوسی لمل با عنوان هنرمند فلسطینی در این مراسم حضور پیدا کرد تا اینکه ملیت هنرمند به ظاهر فلسطینی افشا شد و جنجال آفرید. مدیر عامل فرهنگسرای ارسباران و باغ موزه قصر شبانه تغییر کردند و در مراسم تودیع و معارفه آنان موضوع عزل آنان به روشنی توسط خودشان بیان شد.

یوسی لمل

***هنرمندان ایرانی آثار هنرمند رژیم صهیونیستی را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند؟!

«یوسی لمل» هنرمند عرصه نقاشی و تجسمی رژیم اشغالگر که دارای شهرت فراوانی است در مصاحبه‌ای با تایمز اسرائیل می‌گوید: " به خاطر کارهایم در بیناله های جهانی متعددی شرکت می کردم و در یکی از آنها درسال ۲۰۰۲ دو گرافیست دیگر ایرانی هم شرکت داشتند. گویی فضا آکنده از جرقه بود. وضعیت کشیدن و پس زدن را داشتیم. از یک طرف مشتاق آشنایی و گفتمان با یکدیگر بودیم و از طرف دیگر می دانستیم که حق صحبت با یکدیگر را نداریم. سالها بعد که صفحه ای در فیس بوک باز کردم با موجی از هنرمندان ایرانی برخورد کردم که تقاضای دوستی می دادند و من در بهت فرو رفته بودم که این دیگر از کجا آمده؟ خیلی هایشان کارهای من را دیده بودند و حتی می گفتند که کارهایت را در دانشگاه نشان می دهند و تدریس می کنند.

در سال ۲۰۰۳ در جشنواره دو سالانه ونیز با چندین هنرمند ایرانی آشنا شدم. آنها تا متوجه شدند من اهل کجا هستم از من فاصله گرفتند اما پس از مدتی همه چیز بین ما عادی شد و به من پیوستند. این گروه بارها در تماس‌های مختلفی به من گفتند که آثار او را در دانشگاه‌های سراسر ایران تدریس می‌کنند. من هم در طول این سال‌ها موزه هنرهای اسلامی شهر قدس (اورشلیم) را تاسیس کردم و آثار بسیاری از هنرمندان را در این نمایشگاه ارائه کردم تا اینکه در سال ۲۰۱۶ نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی را به صورت اختصاصی در اورشلیم برگزار کردم.

وی در ادامه اشاره می‌کند: "رابطه با هنرمندان ایرانی رابطه آنقدر عمیق شد تا اینکه در سال ۱۳۸۸ شمسی همزمان با اعتراضات مدنی، پس از انتخابات با من تماس گرفتند که به تظاهرات جنبش سبز در میلان بپیوندم. جنبش سبز را دنبال می کرده و سرکوبی اش را نیز دیده و حتی به میلان رفتم تا در کنار دوستان ایرانی ام در تظاهرات به نفع مبارزان جنبش سبز شرکت کنم.

بیشتر بخوانید:

پشت‌پرده حضور دوباره «الیاس یالچینتاش» خواننده ترکیه‌ای در ایران / آیا پروژه استانبول‌سازی جزیره کیش آغاز شده است؟ +تصاویر

*لازم به ذکر است که بر اساس اخبار تایید شده لمل با افرادی که در حراج آثار هنری نقش دارند، «ح. ن» از مدیران صنفی فعال در عرصه موسیقی و «م. ش» از مسئولان صنفی سینمایی در خارج از کشور بارها دیدار کرده است. لمل برای گسترش این رابطه میان هنرمندان ایرانی و اسرائیلی به همراه ندیم شیبان، با حمایت مستقیم دولت اشغالگر، موزه هنرهای اسلامی در اورشلیم را تاسیس و ۶۰ پوستر از ۲۷ گرافیست ایرانی را نمایش می‌دهند.

۶- در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجرفیلمی با عنوان سونامی نمایش داده شد که قهرمان فیلم ورزشکار رشته تکواندو با ایفای بهرام رادان است که به دلیل عدم پرهیز از مسابقه با ورزشکار رژیم صهیونیستی به فلاکت و مصیبت دچار می‌شود و زندگی خانوادگی‌اش هم می‌پاشد و مجبور می‌شود در مسابقات شرط‌بندی زیرزمینی شرکت کند و حالا این امکان نیز وجود دارد که هم‌رزم که او برای مسابقات می‌رود و با همین احتمال نتواند در مسابقات جهانی حضور پیدا کند.

فردین خلعتبری و یلدا جبلی سر صحنه فیلم جمشیدیه

۷- در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، فیلمی با نام جمشیدیهنمایش داده شد که «یلداجبلی» آنرا کارگردانی کرد. فیلم مسئله قصاص را برای چندمین بار در سینمای ایران به چالش می‌کشد اما در سراسر فیلم در بخش‌هایی مهمی از این اثر صدای یاسمین لوی (Yasmin Levy ) شنیده می‌شود. خواننده‌ای که ماموریتش برگزاری مراسم و کنسرت‌های مشترک میان فارسی زبانان خارج از کشور و یهودیان است.

یاسمین لوی

او نیز با عنوان خواننده صلح میان دو ملت شناخته می‌شود. خواننده‌ای که ترانه‌هایش را با هر دو زبان فارسی و عبری می‌خواند. یلدا جبلی نویسنده همسر موسیقی‌دان معروف فردین خلعتبری است که خلعتبری به عنوان آهنگساز سینما شناخته می‌شود و تسلط کافی به موسیقی دارد و خودش از نویسندگان فیلمنامه این فیلم به همراه همسرش یلدا جبلی است.وقتی این فیلم پخش می‌شود یک خبرنگار باهوش در مراسم پرسش و پاسخ به تکرار صدای خواننده دوزبانه اعتراض می‌کند و ناگهان خلعتبری با فریاد پاسخ می‌دهد: "شما با این قضیه چه مشکلی داری؟ " و قبل از هر جنجالی موضوع فیصله پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید:

فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

فیلم سینمایی ضد ایرانی «مامور مخفی» (The Operative) که به راحتی در تهران فیلمبرداری شد

۸- پس از اتمام جشنواره فیلم فجردر سال گذشته، جشنواره فیلم برلین برگزار شد. در این جشنواره فیلم سینمایی «مامور مخفی» (The Operative) به کارگردانی «یوآل آدلر» اسرائیلی نمایش داده می‌شود. دایان کروگر بازیگر متولد آلمان، در این فیلم نقش زنی بااستعداد و مسلط به چند زبان را بازی می‌کند که به خدمت سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد درمی‌آید و برای انجام مأموریت، در قالب یک معلم انگلیسی به تهران فرستاده می‌شود. بر اساس قصه این فیلم، موساد برای نفوذ در یکی از شرکت‌های الکترونیک ایرانی اقدام می‌کند، این شرکت در زمینه ساخت تراشه های الکترونیکی استفاده شده که در پروژه هسته‌ای ایران فعالیت می‌کند و تیم اعزام شده از سوی موساد وظیفه اعمال برخی تغییرات در این تراشه ها را با هدف خسارت وارد کردن به برنامه هسته ای ایران بر عهده دارد. در سال‌های اخیر فیلم‌های آمریکایی فراوانی علیه ایران ساخته شده، اما هیچکدام از این آثار در قلب تهران فیلمبرداری نشده است. در جشنواره فیلم برلین در میان بهت و حیرت همگان، هنرپیشه سرشناس آلمانی که در فیلم های هالیوودی ایفای نقش می‌کند بدون حجاب در خیابان‌های تهران در مقابل دوربین دیده می‌شود. کارگردان فیلم در کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید زمانی که او صحنه‌های مربوط به نیویورک را فیلمبرداری می‌کرد، گروه و دستیارانش مشغول گرفتن صحنه‌های تهران بودند.

نفردوم سمت چپ مهرزاد دانش یکی از مدیران وزارت ارشاد در حوزه کتاب

۹- در جشنواره جهانی فجر که در اردیبشهت امسال در پردیس چهارسو برگزار شد، ۵ فیلم با موضوع حمایت از یهودیان در این جشنواره پخش شد. فیلم گرگ‌نما از سوی حلقۀ منتقدان جشنواره، به عنوان فیلم برگزیدۀ سینمای سعادت انتخاب شد. اعضای حلقۀ منقّدان جشنواره عبارتند از: مجید اسلامی، مهرزاد دانش، سعید عقیقی، کامیار محسنین، محسن آزرم، امیر پوریا، شادمهر راستین و هما توسلی. این تقدیرنامه، عصر چهارشنبه چهارم اردیبهشت در گذر اجتماعات پردیس چارسو به رایزن فرهنگی کشور لهستان اهدا شد. از این جمع تکلیف اغلب اعضا مشخص است به غیر از مهرزاد دانش. او یکی از مدیران وزارت ارشاد در حوزه کتاب و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق (ع) است.

بیشتر بخوانید:

چرا از فیلم‌‎هایی با موضوع حمایت از صهیونیست‌ها در جشنواره جهانی فجر تقدیر می‌شود؟

جشنوارۀ جهانی فجر با فیلم‌های حرامزاده محور جهانی شد؟! +تصاویر

۱۰- یووال نوح هراری تاریخ‌دان اسرائیلی و استاد تاریخ دانشگاه عبری اورشلیم است که دو کتاب پرفروش بین‌المللی انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر و انسان خداگونه: تاریخ مختصر فردا را به رشته تحریر درآورده است. بیشتر آثار او جنبه الحادی دارند و در ایران به فروش بالایی دست پیدا کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای مجوز کتاب‌های نویسنده اسرائیلی چیست؟

۲۵ اردیبهشت بود که خبری به نقل از ایوب دهقان‌کار، مشاور معاون فرهنگی ارشاد مبنی بر لغو مجوز نشر کتاب‌های انسان خردمند و انسان خداگونه، نوشته یووال نوح هراری، نویسنده اسرائیلی منتشر شد.

انتشار این خبر بعد از گذشت کمتر از یک‌سال از انتشار کتاب‌های این نویسنده اسرائیلی در ایران و البته فروش عجیب و فوق‌العاده این دو کتاب کمی عجیب به نظر می‌رسید؛ البته یک روز بعد آقای مرادی‌نیا، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی اعلام کرد که «خبر لغو مجوز دو کتاب انسان خردمند و انسان خداگونه، نوشته یووال نوح هراری، نویسنده اسرائیلی صحت ندارد، کتاب‌های این نویسنده اسرائیلی در ایران از چهاپ دوازدهم و چهاردهم عبور کرده است و مشخص است که مسئولان ارشاد مجوزنشر کتاب این متفکر اهل اراضی اشغالی را لغو نخواهند کرد. هراری در کتاب انسان خردمند می‌نویسد: انسان گرایی درواقع نوعی مذهب است که بجای خدا انسان مورد پرستش قرار خواهد گرفت.

وقتی ۱۰ مورد توصیف شده را کنار یکدیگر قرار می‌دهیم پروژه قبح‌زدایی از رابطه ایران و اسرائیل توسط هنرمندان، چهره‌های سرشناس و مدیران وزارت ارشاد در سطوح مختلف دارای یک نظم و هارمونی است. آیا این پروژه در چهل سالگی انقلاب وارد فاز جدیدی شده است که حلقه منتقدان جشنواره جهانی فجر به فیلم مدافع صهیونیست‌ها جایزه ویژه‌اش را به رایزن فرهنگی لهستان اعطا می‌کند که به فاصله کمتر از یک ماه قبل در این کشور، یک کنفرانس ضد ایرانی با حضور پمپئو تشکیل شده است. آیا در قالب چنین همایش‌هایی به خارج از کشور پیام‌هایی در حال ارسال است؟!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 53
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  اسرائیل چقدر به ما ضربه زده عراق چقدر؟ شرف داشته باش چاپ کن.
  • RO ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   اگه یه کوچولو شعور داشتی میفهمیدی اونی که باعث شد عراق به ایران حمله کنه صهیونیستها ودوستای امریکایی واروپاییشون بودن وگرنه صدام که جرات این غلطها را نداشت.
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   اینا شرف داشتن نظر احمقانه تو رو منتشر کردن، کاش تو هم یه جو نه، یه ارزن هم نه یه مولکول سواد داشتی. تو رو خدا پلاستیک دور مغزت رو باز کن، ازش استفاده کن. حیفه آکبند نگهش داشتی
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   هر وقت خواستی این مزخرفات را بلغور کنی به عکس های آرمیتا رضایی نژاد و فرزند شهید احمدی روشن نگاه کن. آن وقت می فهمی که چه کسی به ما ضربه زده
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   63 36
   اسرائیل خیلی بیشتر ضربه زده بی شرف
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   70 17
   تمام ملت های مسلمان از حضور یهودیان مخفی وبعضا ظاهراً مسلمان که حتی در رده‌های بالای حکومتی نفوذ کرده اند ضربه هاخورده اند و همانها باعث ایجاد و تشدید اختلافات بین آن کشورها شدند بقای رژیم کودک کش اسرائیل در تفرقه بین کشورهای اسلامی است
  • من IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   74 59
   اگه منظورت جنگ با صدام است صدام ربطی به عراق ندارد... هر کشوری با همه کشورها جنگ داشته میخواهی با هند و یونان و انگلیس و پرتغال و روسیه و خلاصه با هر کشو ی که قبلا جنگ داشتیم قطع رابطه کنیم...
  • حمزه IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   60 28
   مشرق شرف داشت چاپ کرد. اما تو هم شرف داشته باش و بگو اسراییل چقدر به بشریت ضربه زد عراق چقدر؟
  • علی IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   21 44
   تو شرف نداری این حرف رو میزنی...
  • LB ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   65 38
   نادان! عراق اگر حمله کرد، صدام بود نه مردم عراق امروز، ضمن اینکه همون صهیونیستها هلش دادن
  • SY ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   69 34
   همه مشکلات و فساد ها ی اخلاقی و مانکنهای خیابانی تهران و بهاییت کثیف از تل اویو نشئت می گیره
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   48 17
   در فهمیدن سطح شرف تو همین بس که رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل را با ملت مسلمان عراق مقایسه می کنی
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   51 10
   آخه عاقل اون موقع هم که صدام به ایران حمله کرد تحت حمایت و امر امریکا و صهیونیست حمله کرد یعنی مشکل ما با امثال شما جهل و اطلاعات اندکتونه
  • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   38 8
   این ما مهم است در نظر ماها ما یعنی مسلمانان و مظلومین دنیا که در هر کجای عالم انها را جدا از خود نمیدانیم که پیغمبر فرمود صدای مسلمانی را بشنود و کمک نکند مسلمان نیست و اما اسراییل نژادپرست کودک کش که حتی مرزی برای خود تعریف نکرده و سر فرصت تا بعد از شیراز هم پیش خواهد امد و ما را بیشتر از برده و نوکر خود به رسمیت نخواهد شناخت طبق متون تحریف شدهاشان و البته مثل روز روشن است که اکثر مشقت امروز بشر از جنگ و خونریزی و گرسنگی و فحشای گسترده و گسست خانواده و..... حاصل تفکر و سلطه صهونیستی کمپانی های بزرگ غربی میباشد اما داستان عراق و حزب بعث و صدام هم که دیگر احتیاج به توضیح ندارد
  • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   33 12
   جدشون اسراییلیا به نام استر عامل قتل 70 هزار ایرانی در قدیم بوده. اسراییلیا نژادپرستن. بقیه رو برده خودشون میدونن. بفهم نفهم
  • امین IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   30 12
   یک ذره شعور سیاسی هم داشته باشیم بد نیستا... کاش یک ذره، فقط یک ذره مطالعه وقایع تاریخی رو منصفانه بخونیم تا انقدر پرت صحبت نکنیم. یعنی هنوز فرق عراق و رژیم بعث رو نمیدونی؟ یعنی نمیدونی صدام با حمایت و پشتوانه چه کشورهایی به ایران حمله کرد؟ یعنی انقدر هم نمیدونی رژیم صهیونیستی با پول و قدرت خودش و نفوذ در بسیاری از کشورها چه صدماتی رو به ایران زده؟ یعنی انقدر پرتی؟
  • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   13 17
   مشکل امثال تو اینه که فقط چماق رو میبینید دستی چماق رو تکون میده از دیدنش عاجزید این هم به خاطر سطحی نگریتونه ان شالله درمان بشی
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   19 42
   همان ضربه جنگ تحمیلی هم زیر سر اسراییل کثیف بوده بی شرف
  • ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   18 43
   عراق انقلابی با مردم متدین عقده ای در دل شما جنایتکاران جهانی خواهد ماند
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   6 15
   واقعا چه درک عمیقی داری ...
  • ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   17 12
   صدام یکی از عروسکهای دست گردان صهیونیست ها بود اما عراق سالها قبل جزئی از خاک ایران بود که توسط حاکمیت انگلستان که نطفه اسرائیل را بین مسلمین کاشت جدا شد.
  • حمید ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   20 52
   خطاب به 9:21، تو اگر ذره ای شرف داشتی و تاریخ می دانستی ، می فهمیدی که بزرگترین دشمن ایران صهیونیسم بین الملل است ، صدام حسین هم که به ایران حمله کرد، تنها عروسک خیمه شب بازی بود که نخ آن توسط این جریان کنترل می شد، چه کسانی به صدام سلاح فروختند؟!!!! علاوه بر شوروری که به خاطر بلوک شرق بودن عراق به صدام سلاح می داد، کل ناتو و کشورهای غربی و عربی حامی صدام در حمله به ایران بودند، در واقع اگر حمایت انها نبود، صدام جرات این حمله را نداشت، حالا هم که دوستان ایران و دشمنان رژیم بعث سابق در عراق در راس قدرت هستند ( حالا تو به خاطر جنایات صدام ، می خواهی انتقامش را از سران فعلی عراق بگیریم؟!!!)و بیشترین صادرات ایران هم به عراق انجام می شود.در حال حاضر عراق یکی از راههای ایران برای دورزدن تحریم هاست که افراد ابلهی مثل تو به دنبال گرفتن این راهکار اساسی از دست ایران هستند.
  • NL ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   20 39
   تو چیزی بنام شرف در 7 نسل قبل و بعد از خودت میتونی کشف کنی که داری ازش صحبت میکنی؟!!
  • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   12 20
   بی شرف هر سال جشن پوریم میگیرن! احمقی دیگه چیکارت کنم!!!!!!!!!!!!!!!!! 25 قرن ازش گذشته هر سال جشن ایرانی کشی میگیرن بی شرف بی وجدان!!! جنایت های دیگه اش که بماند؛ از بی شرفیت هست که نمی بینی کودک کشی میکنی ولی مثل ملاعین اینجا اظهار چرت و پرت میکنی؛ ای... که نمی دونه دشمن اولش کیه؛ بی غیرتهای بی شرف حداقل ببینید که هرسال جشن پوریم میگیرن بی شرفهای بی ...... چقدر شما بی شعورید؛ یعنی اگه این کف اسرائیل نکبت هست اگه شماها غیرت ندارید غلط میکنید می گید ایران!!!!! اول و آخر فساد و جنایت و هزارتا .... همین نکبتهای اسرائیلی هستند.
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   10 17
   و البته یادمان نرود که تنها یک یهودی به نام استر در زمان خشایار شاه عامل قتل 70000 ایرانی در یک روز است همان روزی که به خاطر ان 13 فروردین را مردم نحس دانسته به کوه و دشت پناه برده بودند
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   7 20
   شما که میگی : اسرائیل چقدر به ما ضربه زده عراق چقدر؟ متوجه هستی چی میگی؟ اوج حماقت و بی سیاستی یه کشور این میتونه باشه که بیاد روابطشو با کشور همسایه اش تیره و تار کنه عراق همسایه ماست پس باید باهاش در صلح باشیم.
  • Ramin IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   4 24
   کوروش آسوده بخواب مسئولان ایران هم خوابند مردم هم خوابند برادر موضوع عراق و اسرائیل نیست موضوع حق و دفاع از مظلوم که اگه می فهمیدیم حال امروزمان این نبود
  • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   1 16
   دیدی که شرف داشتند و نظر مزخرفت را گذاشتند اما تو امثال تو چیزی به نام شرف در وجودتان نیست پس هیچ انتظاری هم ازت نیست
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   4 13
   باهوش ، پشت سر صدام کی بود ؟ اصلا صدام در حد و اندازه های جنگ با ایران نبود - دنیا در دست صهیونیست جهانی اداره میشه و هر جایی ترور ، جنگ ، آشوب ، شیوع قحطی و بیماری و . . . هست زیر سر صهیونیستهاست _ اکثر شرکت های چند ملیتی از آن صهیونیستهاست ، اکثر دولتمردان دنیا آلت دست صهیونیستهان - بی جهت امام خمینی (ره) نفرموده اسراییل غده سرطانیه
  • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   3 10
   به نظرم خود نتانیاهو این نظر رو داده
  • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
   0 6
   یعنی الان ما باور کنیم که تو معنی شرف رو میفهمی؟؟؟
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  23 10
  چه تصویر وحشتناکی.
  • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   14 8
   مطمئناً بخشی ازبدنه اصلاح طلبان تهوع آور نفوذی صهیونیست ها هستند که با اطلاع یا بدون اطلاع رهبران این فرقه در جهت انقلاب زدایی و استحاله دین محوری در ایران به صورت علنی یا مخفیانه در حال خدمت به صهیونیسم جهانی اند!
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  18 11
  این هم حلقه زیتون
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  25 13
  این فیلمها باعث نمیشه ما نخوایم اسراییل رو نابود کنیم؛ خبری در راه است....
  • IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   11 6
   کاری نمیتونی بکنی ، برو بخواب
 • BE ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  21 19
  همه چیز را ول کنید -- به کتاب، تاریخ بچسبد ، آنها همه چیز را جعل کردند، تاریخ را جعل کردند تا بگویند ما انتخاب شده ایم و قدیمی ترین! از این قوم پست فطرت تر وجود نداره !
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  12 12
  ایا کتاب یک نویسنده متعهد به انقلاب اسلامی در سرزمینهای اشغالی منتشر می شود؟ پس مسئولان امنیتی چه می کنند؟
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  21 10
  یادتون باشه ظریف همون اول کار دولت یازدهم توئیت کردکه =انکس که هولوکاست را انکار میکرد ،رفته است !
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  15 14
  یادتون باشه ظریف همون اول کار دولت یازدهم توئیت کردکه =انکس که هولوکاست را انکار میکرد ،رفته است !
 • علی راشدی IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  12 11
  یک سری از به اصطلاح هنرمندان سربازان و جاده صافکن های دشمنن.
 • RO ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  18 35
  چه قیاس مسخره ای کردی تو هم یک صهیونیست هستی اسراییل صد سال است که دارد به ما صدمه میزنه مرگ بر اسراییل مرگ بر صهیونیسم مرگ بر آمریکا مرگ بر حامیان داخلی آنها
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  4 15
  ارائه تصویر مهربان؟!!!!! از خواننده 50 سال برای اسرائیل (رژیم کودک کش اسرائیل )
 • DE ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  10 12
  بنده از این گزارش دو نکته برداشت کردم . اول اینکه با کمال تأسف مملکت در و پیکر نداره و هر کسی میتونه وارد بشه ، ضربه اش رو بزنه و به سلامت خارج بشه . دوم اینکه اکثریت بزرگی از " هنرمندان " کشور ما به برده گی و نوکری برای بیگانگان علاقه مند هستند و این عمل را با افتخار انجام میدهند .
 • SE ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  12 10
  مشکلش چیه؟ ما باید با همه کشورها ارتباط داشته باشیم با مشکلات حل کرد
  • IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
   2 8
   مشکل اینه که هیچ عاقلی با یه حروم لقمه ، دزد ، کلاهبردار ، قاتل ، از در دوستی ارتباط برقرار نمی کنه تا مشکلش حل بشه ، بلکه میزنه طرف رو له میکه تا مشکل حل بشه
 • CA ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  8 4
  با این انقلابتون این همه نفوذی توشه نوبرشو آوردید
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  14 0
  از مطالب شما به این نتیجه می رسیم که اینها همه فیلم بازی میکنند؟؟؟ واسرائیل با ما را بطه دارد؟؟؟؟؟
 • DE ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  3 8
  اسرائیل دستش به خون مسلمان ها و کودکان شیرخوار رنگین هست با این حلوا حلوا کردن فریبکارانه موسیقی و هنر و این شلخته بازی ها درست نمیشه بیخود خودشون رو زحمت ندن. از همه ننگین تر معامله قرن هست که میخواهن چندین میلیون فلسطینی رو از خاکشون محروم و زنده زنده تو هوا زنده به گور کنن.
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  4 7
  از این جماعت غربزده غربگدای سکولار درون دولت و ارشاد و...بدترین از این ها انتظار می رود.
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  2 6
  یهود داعیه حکومت بر دنیا رو داره و دشمن اصلیش تو این مسیر ایران و تفکر شیعه س
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  3 9
  آخه با اصل جنس (صهیونیست جهانی) در افتادیم برعکس دیگر کشورها که مردمش تو سر و کله هم میزنند و نمی فهمند در هر جناح که بجنگند(سوسیالیسم یا لیبرالیسم) در مشت صهیونیست جهانی اداره می شوند
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
  1 3
  شرف شما در هفتم خرداد خود را نشان داد اصلا شما شرف دارید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس