صفارهرندی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دعوت به تسلیم و سازش ابتکارات امروز این افراد نیست بلکه در دهه شصت هم همین نگاه‌ها را داشتند.

به گزارش مشرق، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (شنبه) در گردهمای جمعیت یاران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب برخی می‌گفتند ما نزدیک‌ترین انقلاب و امام هستیم و از این قبیل ادعاها، اما فرهنگ قرآنی به ما می‌گوید که کسانی که راه امام را طی می‌کنند از نزدیکان ایشان هستند.

بیشتر بخوانید:

نگارش بیانیه گام دوم انقلاب چقدر زمان برد؟

فیلم / انتقاد صفار هرندی از شیوه اداره دولت

صفارهرندی: برخی خود را پشت تحریم‌ها پنهان کرده‌اند

وی با اشاره به جانشینی مقام معظم رهبری گفت: ایشان همیشه فرموده اند که ما راه امام (ره) را طی می‌کنیم. مانند امیرالمومنین (ع) که پیرو پیامبر (ص) بود؛ امیرالمومنین (ع) شیعه ایشان بود.

صفار هرندی تصریح کرد: آن کسی که نزدیک به امام (ره) بود، آن کسی است که با انگشت اشاره امام (ره) و تأیید خبرگان پس از امام (ره) در این مسند تکیه زدند و حقانیت این انتخاب حتی از زبان مخالفین هم شنیده شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم تفسیر رهبر انقلاب از راه طی شده و عصاره برآورد رهبری است که کشور را سه دهه است از گذرگاه‌ها عبورداده و می‌دهد و مورد تحسین اهل نظر و دشمنانش هم واقع شده است.

وی ضمن بیان اینکه عملکرهای برخی از ماها قابل نقد است اما عملکرد کلی انقلاب قابل تقدیر است، تصریح کرد: مقایسه ما با پیش از انقلاب یک بحث و مقایسه ما با جهان پیرامون بعد از چهل سال بحث دیگری است. در برخی از شاخص‌ها جهانی ما در بهترین‌های جهان قرار گرفتیم، زمانی که مقام معظم رهبری در مورد حقانیت انقلاب می‌فرمایند از یک حقیقت سخن می‌گویند و می‌توان آن را اثبات کرد. کارنامه چهل سال انقلاب در هر زمینه‌ای پر از فتوحات است.

صفارهرندی با بیان اینکه امروز عربستانی که اینقدر خرجش کرده‌اند و پول بی حساب را به پایش ریخته اند به او می‌گویند یک هفته بالای سرت نباشیم ایران تو را می‌خورد، گفت: کسانی که از نظریه وابستگی به ابرقدرت‌ها تبعیت می‌کنند بدانند اگر از آنان تبعیت می‌کردیم امروز همین حرف که به عربستان می‌زنند به ایران می‌گفتند.

صفارهرندی با بیان اینکه عده‌ای همچنان می‌خواهند درون مجموعه باشند ولی حلیم دیگران را هم بزنند، گفت: دعوت به تسلیم و سازش ابتکارات امروز این افراد نیست که به خاطر شرایط امروز کشور این حرف‌های مصلحانه را می‌زنند بلکه همین‌ها در دهه شصت هم همین نگاه‌ها را داشتند ولی میدان پیدا نمی‌کردند و هرجا میدان پیدا کردند همین حرف‌ها را زدنند.

وی افزود: از قبل کسانی وطن فروشی آرامش را به عنوان ایده مطرح می‌کردند و اگر امام (ره) پشت دهنشان نمی‌زد، ایرانستانی که شاه مطرح کرده بود، محقق می‌شد و ایران را تکه تکه می‌کردند.

وی با انتقاد از رویکرد انتخاباتی جریان انقلابی اظهار داشت: عده‌ای یاران انقلاب اسباب پیروزی را فراهم نکردند و طوری با مردم حرف زدند که بعد فردی به دروغ بگوید اینها بیایند دیوار می کشند و بعد عده‌ای هم باور می‌کنند.

صفارهرندی افزود: ما چه زمانی گفتیم با موسیقی مخالفیم ولی کاری می‌کنیم که آنان به این نتیجه می رسند که با موسیقی مخالفت داریم و جلوه بیرونی نامطبوعی که از ما دیده می‌شود بر نتیجه انتخابات اثر می‌گذارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میبینم که آمریکا ژست حمله می‌گیرد اما شاهد هستیم که سپاه جوانگرایی را بیش از جاهای دیگر شروع کرده است، در انتصاب سردار سلامی هم جوانگرایی شد، او از نسل دوم سپاه است. دوستان سپاه می‌گفتند تحرکاتی که آمریکا داشته برای جنگ روانی است، مقدمه جنگ برملا شدن عدم آمادگی یک کشور برای جنگ است و اگر کشور مقابل این را درک کند حمله می‌کند؛ چرا آنها با ما نمی‌جنگند؟ آنها فهمیدن اگر شعله جنگ را بیافروزند خودشان را به آتش می کشند و دیدیم ترامپ گفت که من آدم جنگ نیستم، ایران آدم جنگ نیست اما اگر جنگ شود پای آن هستیم و گواه این حرف هشت سال دفاع مقدس است.

صفار هرندی خاطر نشان کرد: تمامی پایگاه‌های آنها در نشانه ما هستند، مردمی که تا روز قبل نگران وقوع جنگ بودند، متوجه این امر شدند و دیدیم که فردای آن روز بازار آرامی را دیدیم.

وی در مورد انتخابات ضمن نقد عملکرد نیروهای انقلابی گفت: من عملکرد برخی از تشکل‌ها را در انتخابات خوب ندیدم. وی با انتقاد از رویکرد انتخاباتی جریان انقلابی اظهار داشت: عده‌ای یاران انقلاب اسباب پیروزی را فراهم نکردند و طوری با مردم حرف زدند که بعد فردی به دروغ بگوید اینها بیایند دیوار می کشند و بعد عده‌ای هم باور می‌کنند.

صفارهرندی افزود: ما چه زمانی گفتیم با موسیقی مخالفیم ولی کاری می‌کنیم که آنان به این نتیجه برسند

و جلوه‌های نا مطبوعی که از ما در جامعه پراکنده می‌شود در انتخابات تأثیر دارد. مانند همین جوانگرایی که دیدیم زمانی که به روی کار می آیند پیر ترین دولت بعد از انقلاب را منصوب می‌کند.

وی افزود: روح بیانیه گام دوم انتقال مدیریت‌های کشور به جوانان است و مقام معظم رهبری فرمودند که مقدمات را برای به روی کار آوردن دولت جوان حزب اللهی فراهم کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  0 1
  اینها میدانند که اگر حلیم دیگران را نزنند شما درداخل حلیمشان کردبد رفته پی کارش
 • NL ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  0 2
  صفارهرندی افزود: ما چه زمانی گفتیم با موسیقی مخالفیم ولی کاری می‌کنیم که آنان به این نتیجه می رسند که با موسیقی مخالفت داریم و جلوه بیرونی نامطبوعی که از ما دیده می‌شود بر نتیجه انتخابات اثر می‌گذارد. مخالف نیستید ؟ چندساله ساز تو تلوزیون ممنوعه ؟ ترستون از یه وسیله که صرفا صدا تولید میکنه چیه؟! رپ ممنوع نیست ؟ راک ؟ جز ؟ فقط یه پاپو نصفه نیمه گذاشتید باشه دیگه نوازنده زن چرا اینقدر بد باهاش برخورد میشه ؟ بابا دیگه بدیهیات عقب مونده و داعش مسلک بودنتونو انکار نکنید دیگه بز خندش مبگیره
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
   0 0
   در دوره وزارت چه کسی کنسرت گروه شیطان پرست در دانشگاه تهران برگزار شد؟
 • محسن IR ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  0 0
  هلیم صحیح است.
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
   0 0
   حلیم صحیح است
 • IR ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  0 0
  فقط بيچاره مردم ايران همه شماها كه حليم همديگه رو هم ميزنيد مردم چه كنند!؟ كاري نكنيد كه مردم طغيان كنند كه ان وقت نزديك است داداش با اين اوضاع پدر مردم رو دراوردين خم به ابرو هم نمي اوريد فقط گردن يكديگر مي اندازيد خدا چپ و راستتون رو نابود كنه كه زندگي مردم رو نابودكردين امين
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  0 0
  درسته.احسنت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس