کد خبر 961650
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
افزایش شدید نرخ خودکشی در میان دختران آمریکایی

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده از افزایش نرخ خودکشی میان جوانان آمریکایی به ویژه دختران حکایت دارد.

به گزارش مشرق، نتایج تحقیقی که تازه منتشر شده نشان می‌دهد نرخ خودکشی میان جوانان آمریکایی در یک دهه گذشته افزایش داشته و بیشترین افزایش در میان دختران جوان بوده است.

محققان بعد از بررسی آمارهای خودکشی برای ۸۵۰۰۰ نفر از افراد بین سنین ۱۰ تا ۱۹ سال که به زندگی خود خاتمه داده‌اند متوجه شدند که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ خودکشی میان دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله تقریباً هر سال ۱۳ درصد افزایش یافته است. برای پسران، در همین بازه زمانی و همین گروه سنی افزایش خودکشی اندکی بیش از ۷ درصد گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

شایع‌ترین روش‌های خودکشی سلبریتی‌های هالیوودی

نتایج این تحقیق در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است. «دانا راچ»، نویسنده مسئول این مقاله گفت: «چیزی که شاهد آن بودیم افزایش محسوس و نامتناسب در نرخ خودکشی زنان بود. معمولاً تناقض‌های جنسیتی اینطور بوده که نرخ خودکشی موفق در میان مردان بیشتر از زنان بوده، اما نرخ افکار خودکشی و تلاش برای خودکشی در میان زنان بیشتر است.»

در حال حاضر این روند تغییر پیدا کرده و میزان خودکشی‌های موفق در میان زنان افزایش یافته است. راچ دلیل این تغییر روند را استفاده زنان از ابزارهای کشنده‌تر نسبت به قبل توصیف کرده و آن را نگران‌کننده دانسته است.

راچ و همکارانش نوشته‌اند خودکشی دومین عامل خودکشی در میان دختران بین ۱۰ تا ۱۹ سال در آمریکا است.

راچ و همکارانش برای بررسی دقیق‌تر روندهای خودکشی جوانان به بررسی داده‌های ملی خودکشی میان کودکان ۱۰ تا ۱۹ ساله بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۶ پرداختند. نتایج این بررسی آشکار کرد در این بازه زمانی ۸۵۰۵۱ مورد خودکشی موفق ثبت شده که ۸۰ درصد آنها مربوط به پسران است.

نرخ خودکشی در کودکان بین ۱۰ تا ۱۴ سال بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ روند کاهشی را تجربه کرده و هر سال بین ۲ تا ۳ درصد افت کرده است. بعد از این سال، مجدداً ارقام سیر صعودی گرفته‌اند و سالانه، ۱۲.۷ درصد میان دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله و ۷.۱ درصد میان پسران در همین سال افزایش یافته‌اند.

برای نوجوانان بین ۱۵ تا ۱۹ سال هم دقیقاً همین روند گزارش شده است: از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ کاهش نرخ خودکشی و بعد از آن افزایش ۷.۹ درصدی در هر سال برای دخترها و ۳.۵ درصدی برای پسرها.

نگارندگان مقاله گفته‌اند دلیلی برای افزایش نرخ خودکشی ندارند. راچ گفته یافتن دلیل این روند گام مهمی است که باید در ادامه برداشته شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس