کد خبر 961210
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
مجلس نمایه

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با بیان اینکه ۲۹ ایراد از سوی شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات گرفته شده گفت: با توجه به این شرایط استانی شدن انتخابات منتفی است.

به گزارش مشرق، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ایرادهای شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات عملاً موضوع استانی شدن انتخابات منتفی است.

وی افزود: شورای نگهبان برنامه‌ای که به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است، ۲۹ ایراد اساسی و ریشه‌ای را به طرح استانی شدن انتخابات گرفته است، لذا با توجه به این ایرادات مجلس اصراری بر استانی شدن انتخابات ندارد.

بیشتر بخوانید:

استانی شدن انتخابات باعث کاهش مشارکت می شود / این طرح ناقض حقوق نامزدها و مردم است

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح‌ کرد: ‌ علاوه بر شورای نگهبان ایراداتی از سوی هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به طرح استانی شدن انتخابات گرفته شده است؛ بنابراین اگر هم در مصوبه مجلس در خصوص طرح استانی شدن انتخابات اصرار کرده و پافشاری کنیم، با ارجاع این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام عملاً این طرح از سوی این مجمع تشخیص مصلحت نظام رد خواهد شد، لذا از نظر این کمیسیون طرح استانی شدن انتخابات منتفی است و بر همین اساس بر آن پافشاری نمی‌کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس