کد خبر 961027
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
بهروز نعمتی

‌رئیس اتحادیه جهانی کشتی درباره انتخاب شورای اسلامی بعنوان سرپرست فدراسیون کشتی گفته است: "ما این فرد را نمی‌شناسیم و انتخاب او طبق اساسنامه نبوده است."

به گزارش مشرق، بهروز نعمتی، نماینده تهران، که در بدو ورود به فدراسیون بر برگزاری انتخابات سالم، بدون حاشیه و بی‌طرفانه تاکید کرده بود، این روزها با برکناری برخی مدیران میانی و دبیر فدراسیون، در میان جامعه کشتی بیش از هر چیز به شائبه حمایت از یک کاندیدای خاص دامن زده و مهندسی این موضوع دامن زده است.

بیشتر بخوانید:

فدراسیونِ فرزند هاشمی رفسنجانی مهمتر از مدال‌های المپیک

از سوی دیگر این مرد سیاسی که در گذشته از منتقدان برخی ریخت و پاش ها در دوران مدیران پیشین فدراسیون کشتی بود، به طور پنهانی از اتحادیه جهانی درخواست ویزای شینگن کرده، درخواستی که طبق نامه منتشر شده لالوویچ به فدراسیون کشتی از سوی اتحادیه جهانی کشتی رد شده تا نشان دهد بازی سیاسی در میدان ورزش جواب نمی‌دهد. جالب اینجاست که نعمتی که ید طولانی در میدان سیاست دارد، بطور کلی منکر چنین درخواستی شده است!

نناد لالوویچ که در کمیته بین‌المللی المپیک هم عضویت دارد، با ابراز نگرانی از تحولات اخیر کشتی ایران گفت: "می‌بینیم اتفاق جدیدی رخ داده و متعجبیم. آیا نشستی برای این انتخاب تشکیل شده؟ باید توضیح دهند رئیس موقت چگونه انتخاب شده در حالی که طبق اساسنامه باید در مدت شش ماه جانشین خادم در فدراسیون کشتی مشخص می‌شد."

از سوی دیگر در حالی که وظیفه سرپرست موقت، مهیا کردن بستر انتخابات و تشکیل مجمع در سریع‌ترین زمان ممکن است، نعمتی مشغول عزل و نصب است و بی آنکه تخصصی در کشتی داشته باشد طی مدتی کوتاه، چندین جابه‌جایی در فدراسیون انجام داده است. آیا می‌توان باور کرد که تمام این تغییرات برای یک سرپرست ۲ ماهه است؟ حمید بنی تمیم که خود از قهرمانان کشتی فرنگی است، به بهانه جلوگیری از مهندسی انتخابات از راس فدراسیون کنار گذاشته شد تا این نماینده مجلس جای او را بگیرد و چنین وقایعی را رقم بزند؟

با این ماجراها، اکنون کشتی قربانی بازی‌های سیاسی و اتفاقاتی نامطلوب شده است. در این میان، برخی که سال‌ها از کشتی دور بوده اند، با لابی و فضاسازی رسانه‌ای، خط و خطوط می‌دهند تا به تخریب همقطاران خودش بپردازند و در این تنها می‌توان گفت؛ بیچاره کشتی.

منبع: دانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس