روحانی: ملت ایران در برابر قلدرمأب‌ها سر تعظیم فرود نخواهند آورد

رئیس جمهور گفت: افتتاح‌ پروژه‌های بزرگ روزهای اخیر در کرمانشاه و آذربایجان غربی که در دوران تحریم محقق شد پاسخ مناسبی به کاخ سفید و سیاست مداران تازه کار است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در مراسم ویدیوکنفرانس افتتاح طرح‌های آب و خاک در این شهرستان اظهار داشت: مرزهای آذربایجان غربی یادآور رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام در طول سالهای دفاع مقدس است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: روزگاری سفر به این سرزمین برای تأمین امنیت صورت می‌گرفت اما امروز سفر به این خطه از کشور برای توسعه زیرساخت‌ها و انجام سرمایه گذاری‌های بزرگ و برای توسعه و آبادانی صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهور گفت: امروز افتتاح‌ها از پلدشت در شمال آذربایجان غربی تا سردشت در جنوب این استان و از منطقه آذری نشین تا منطقه‌ای کرد نشین انجاممی شود که همین افتتاح‌ها نشانه وحدت و اتحاد ایرانیان در این سرزمین مقدس است.

وی تصریح کرد: برای نظام اسلامی اقوام و قبایل و مذهب و امثالهم اهمیت ندارد بلکه آنچه مهم است پیشرفت، استقلال و ارتقا قدرت ایران زمین است و هر قدمی که برای توسعه کشور بر می‌داریم معنای زیباتری به نسبت سالهای گذشته دارد.

بیشتر بخوانید:

روحانی گفت: این روزها آدم‌های جدیدالورد به دنیای سیاست فکر کرده‌اند می‌توانند عظمت ایران را بشکنند در حالیکه ما در روزهای تحریم شاهد شکوفایی روز افزون هستیم و این پاسخ ما به کاخ سفید است.

رئیس‌جمهور گفت: افتتاح‌های پروژه‌های بزرگ روزهای اخیر در کرمانشاه و آذربایجان غربی که در در دوران تحریم محقق شد پاسخ مناسبی به کاخ سفید و سیاست‌مداران تازه کار است.

رئیس‌جمهور گفت: خودتان می‌بینید که این روزها به محض اینکه ایران بزرگ را تهدید می‌کنند بعد از دو ساعت پشیمان می‌شوند و تصحیح و عذرخواهی می‌کنند که اینها همان نشانه قدرت ملت ایران است.

وی افزود: ملت غیور و متحد ایران اسلامی با ایمان و اخلاصشان مخصوصاً در ماه مبارک رمضان نشان می‌دهند که مردمانی مقاوم و نترس در مقابل دشمنان هستند و به کسی باج نمی‌دهند.

روحانی گفت: البته فشارهایی در زندگی مردم وجود دارد که به واسطه تحریم‌های امریکا وارد شده ولی این فشارهای هیچ وقت امید و اتکال مردم را نشکسته است چراکه ممکن است ملتی در فشار قرار بگیرد ولی ملت ایران در مقابل قلدر مآب‌ها هرگز سر تعظیم و تسلیم فرود نخواهد آورد.

رئیس جمهور گفت: امروز به فضل الهی و با تلاش مدیران و جوانان صنعت آب در زمینه آب‌وخاک اتفاقات خوبی افتاده که موجب خودکفایی و اشتغال در گوشه و کنار کشور شده‌اند.

وی گفت: خوشحالم که امروز دو سد را در آذربایجان غربی افتتاح کردیم و کانال‌هایی که از سد ارس به کرم آباد می آورند را گشودیم در حالیکه چند سال پیش در همین دولت تدبیر و امید کار آنها آغاز شده بود.

روحانی گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۴۰ سد ملی و ۱۰ سد استانی افتتاح شده یعنی در طول شش سال پنجاه سد به افتتاح رسیده که برای خیلی‌ها این مهم باورکردنی نیست و اظهار تعجب می‌کنند و امیدواریم تا پایان دولت این تعداد به افزون بر ۶۰ سد نیز برسد.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی امروز نمی‌توانند همین سازندگی‌ها و افتتاح‌ها را ببینند.

رئیس جمهور گفت: احیا دریاچه ارومیه کار بسیار بزرگی بود که اگر انجام نمی‌شد مردم آذربایجان شرقی و بخشی از مردم آذربایجان غربی به واسطه طوفان‌ها و ریز گردهای نمکی باید خانه و کاشانه‌شان و کشاورزی و دام‌هایشان را رها می‌کردند اما اینک حال دریاچه ارومیه خوب است و از یک فاجعه جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: جای بسی خوشحالی است که آب دریاچه ارومیه به بیش از ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

رئیس‌جمهور گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های آب‌وخاک برای ۲۵ بیست هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

روحانی افزود: امروز آماری را وزیر نیرو به من داد مبنی بر اینکه از ابتدای دولت یازدهم هر هفته سی روستای ما دارای شبکه آب سالم شده است که این رقم بسیار بزرگی است و گاز و برق هم به همین صورت است و هر سال نیز سه هزار روستا به شبکه گاز متصل می‌شوند، یعنی روزی ده روستا به شبکه گاز متصل شده و توانسته‌ایم در تولید گندم خودکفا باشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  4 0
  کنتور که نمیندازه !!!!!!!!!!!
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  3 0
  دیگه قلدر بازی درنمیاره
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  7 0
  جناب روحانی اگرامروزدشمن اینقدرپرروشده ثمره تسلیم شدن شما درشش سال پیش است صنعت هسته ای را کلانابودکردی بتوت ریختی عاجزانه ومنفعل عمل کردی بخیال اینکه دشمن دشمنی نکند اما نشد معیشت واقتصادرا کلانابودکردی اقتدارایران را له کردی ناجوانمردانه به سپاه تاختی حالادیگه دیرشده
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  3 0
  قلدرهای بیگانه هیچی نیستند.
  • IR ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
   0 0
   دقیقا ! ما تسلیم قلدر مآب ها بطور کل بفضل خدا و کرمش نخواهیم شد . الا لعنت الله علی القوم الظالمین
 • سربدار IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  6 0
  یک موقع می لرزیم و رئیس می گوید بروید جهنم ، نترس شجاع باش شما که زبان دنیا را خوب بلد هستید چرا نگران هستید ما آماده به سر نهادن هستیم تا آمریکا را به ذلت بکشانیم این حرفها که می زنید آمریکا خیال بد می کند وبسیا ربسیار جری تر می شود برجام که پاره شد اراک که پر شد نطنز که بسته شدو خیلی خیلی چیزهای دیگر مانند تصویر الکترونها و ماهواره و غیره ....از روی پولها برداشته شد وهزاران مورد دیگر
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
  0 0
  مستر روحانی تمام این پروژه ها با تفکر جهادی بچه های سازندگی سپاه ساخته شده نه با تفکر پوسیده لیبرال های مفت خور و .. ون ناشور
 • ناشناس IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
  1 0
  چرند کمتر بگو اگر دست خودت بود الان کشور را دو دستی تقدیم امریکا و اروپا کرده بودی و برجام نافرجام نمونه بارز ان است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس