کد خبر 960228
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
فرهاد طاهریان

بامداد روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری تصادف یک دستگاه پورشه با پراید در اصفهان منجر به مرگ راننده پراید شد.

به گزارش مشرق، بررسی‌های بیشتر پلیس نشان داد که خودروی پورشه که ظاهراً در حال کورس بوده از مسیر منحرف شده و در تصادف با سواری پراید حادثه‌ای خونین را رقم می‌زند. راننده این خودروی لاکچری پسری جوان بود که بعد از حادثه از محل متواری می‌شود. پلیس دیروز از بازداشت وی خبر داده و اخبار غیررسمی از نداشتن گواهینامه او حکایت دارد.

بیشتر بخوانید:

عاقبت عشق سرعت دو بچه پولدار اصفهانی+عکس

راننده خاطی پورشه راهی زندان شد

ماجرای تصادف مرگبار پورشه و پراید +عکس


نکته قابل‌تامل در این حادثه برخورد بسیار عجیب و وقیحانه دختری جوان است که ظاهراً نسبتی با راننده پورشه داشته و عربده‌کشان از قصد پلیس برای انتقال خودرو میلیاردی‌اش به پارکینگ شکایت می‌کند و وقتی به او می‌گویند راننده پراید در این حادثه کشته شده و در واقع آدم کشته‌اند می‌گوید: کشتیم که کشتیم! دیه‌اش را می‌دهیم!


مرگ جوان ۲۲ ساله خودرو پراید در کورس خودروی پورشه به سناریویی غم‌انگیز تبدیل شده است. غم‌انگیز از آن جهت که هم انسانی بی‌گناه در تفریح خودروسوار لاکچری جان باخته و هم از آن جهت که مرگ وی مایه گستاخی آنها نیز شده است.


اما ریشه این بی‌شرمی کجاست و این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش کافی است لحظه‌ای در رفتار و عملکرد مدیران دولتی درنگ کنید. کدام مدیر ارشد دولتی از رئیس‌جمهور گرفته تا وزرا هنگام قصور و تقصیر و آسیب زدن به معیشت مردم، ابراز شرمندگی و عذرخواهی کرده‌اند؟


کشته‌های «قطار مرگ»، نگران نباشید همه بیمه هستید!


آذر ماه ۹۵ زمانی که مسافران قطار مسافربری تبریز- مشهد وقتی باشور و شوقی وصف‌ناشدنی برای دیدن گنبد طلایی ثامن‌الحجج لحظه‌شماری می‌کردند و چشمان منتظرشان را به جاده دوخته بودند تا این مسیر طولانی کوتاه و کوتاه‌تر گردد.بی خبر از همه جا در واگن‌هایشان آرام گرفته بودند که در ایستگاه هفت خان سمنان، قطار مسافربری سمنان- مشهد به شماره ۳۲۴ و قطار مسافربری تبریز -مشهد به شماره ۴۸۰ با هم برخورد کردندو اندک زمانی نگذشت که تمام رویاهای شیرین و معنوی این مسافران در میان شعله‌های آتش که زبانه هایش به آسمان کشیده شده بود محو شدند. ۴۵ زائر حرم امام‌رضا (ع) در آتش سوختند اما آیا مسئول مربوطه یعنی عباس آخوندی وزیر مولتی میلیاردر وزارت راه و شهرسازی عذرخواهی و استعفا کرد؟ خیر با خونسردی هر چه تمام‌تر گفت: «چه آنهایی که کشته شده‌اند و چه آنهایی که مجروح هستند، زیرپوشش بیمه قرار دارند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد»!


تاسف آورتر اینکه همین فرد در مراسم تودیع خود، در حالی که با کم‌کاری و سوء مدیریت فاحش، موجب تورم افسار گسیخته مسکن و اجاره بها شده بود، گفت: «این افتخار دولت است که حتی یک واحد مسکونی نساخت. افتخار می‌کنم حتی یک مسکن مهر افتتاح نکردم»! فقط با رونق بخش مسکن، ۲۵۰ شاخه شغلی و صنعتی احیا می‌شد و می‌شد در تیراژ میلیونی شغل ایجاد کرد.


همینی که هست، برو خودت بمال!


مهر ماه ۹۷ مرد میانسالی در یکی از شهرهای ایران از هزینه سنگین فیزیوتراپی به قاضی زاده هاشمی دیگر وزیر میلیاردر دولت گلایه می‌کند، اما وزیر بهداشت در پاسخ به گلایه این مرد می‌گوید که بهتر است خودش فیزیوتراپی کند و در ادامه توضیحاتی می‌دهد و با گفتن «خودت بمال» باعث خنده حضار می‌شود.


همین وزیر چند هزار میلیاردی و پورشه سوار، شهریور ۹۷ در مراسم افتتاح اورژانس هوایی و دانشکده پرستاری و مامایی در پردیس دانشکده پزشکی نیشابور، گفته بود «فعلاً مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس‌جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی‌خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلاً همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم.»


زمانی که مردم و مسئولان شهرستان بدره از وزیر بهداشت درخواست احداث بیمارستان را داشتند فرماندار بدره نیز به برخی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان و کمبود پزشک در بدره اشاره کرد و از وزیر بهداشت خواست که برای مشکلات چاره‌اندیشی کند که قاضی‌زاده هاشمی با عصبانیت بر سر وی فریاد می‌کشد: تو خیلی غلط می‌کنی، تو نماینده دولتی یا مردم؟ اگر گذاشتم یک روز دیگر اینجا کار کنی بی‌شعور!


تاسف‌آورتر اینکه این وزیر میلیاردی دولت در اوج حقوق‌های نجومی و انتقاد از مدیران دولتی، به جای عذرخواهی از مردم، افشای این فیش‌ها را شمشیر دولبه خواند و پای آبروی نظام را به میان کشید تا بدین گونه عنوان کند اگر این رویه ادامه پیدا کند بسیاری از مدیران در کشور رسوا خواهند شد و اعتبار و عزت انقلاب و نظام در برابر دشمنان کاسته خواهد شد!


مسئول بزرگ‌ترین پرونده قاچاق خودروی تاریخ کشور کجاست؟


اواخر سال ۹۶ بود که برخی واردکنندگان خودرو اظهار کردند که در زمان توقف ثبت سفارش، برخی خودروها به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده‌اند. سپس این موضوع از سوی مرکز حراست وزارت صنعت تائید شد. در فروردین‌ماه امسال ۹۷ دفتر جرائم سازمان‌یافته گمرک ایران در ابلاغیه به گمرکات اجرایی، واردات بیش از ۶۴۸۱ خودرو را به دلیل استفاده از ثبت سفارش‌های جعلی مشمول مقررات کالای قاچاق اعلام کرد.تا اینکه مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت رسماً اعلام کرد که در زمان بسته بودن ثبت سفارش واردات خودرو در سال ۱۳۹۶، بیش از ۶۴۰۰ دستگاه خودرو به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است.


واردات غیرقانونی ۶۴۱۸ خودرو لاکچری از طریق ثبت‌سفارش‌های غیرقانونی و اخلال در بازار موجب تشدید واردات خودرو و خروج گسترده ارز از کشور، ایجاد تقاضای کاذب و افزایش بی‌رویه قیمت، کسب سودهای نامشروع و بروز پدیده دلالی در حوزه ثبت‌سفارش شد اما مسئول مستقیم این پرونده فساد یعنی محمد شریعتمداری وزیر وزارت صنعت، معدن و تجارت عذرخواهی کرد و از مسئولیت دولتی کناره‌گیری کرد؟ خیر، او با ترفند استعفا از استیضاح مجلس‌گریخت و بلافاصله توسط رئیس‌جمهور به عنوان وزیر کار به مجلس معرفی شد و نکته قابل تامل اینکه موفق به کسب رای از سوی مجلس هم شد.


وزیر جوان اصلاً دادگاه و دستگاه نظارتی را قبول ندارد!


اسفند ماه ۹۷ روحانی در دیدار با مدیران ارشد وزارت کار و رفاه اجتماعی در واکنش به شکایت ۲ هزار نفر از مردم خوزستان از وزیر ارتباطات و پیگیری آن از سوی قوه قضائیه این‌گونه واکنش نشان داده و می‌گوید: «جوان اصلاً دادگاه و دستگاه نظارتی را قبول ندارد، می‌رود کار خود را انجام می‌دهد و به جلو می‌رود. حالا قوه قضائیه به وزیر جوان کابینه ما می‌گوید از او شکایت می‌کنم اما این وزیر اصلاً نمی‌ترسد کار خود را با قدرت انجام می‌دهد.»


رئیس قوه مجریه در حالی به جای تشویق و ترغیب وزرای دولت به تمکین و پاسخگویی در برابر قانون، آنها را به ایستادن در برابر دستگاه‌های نظارتی تشویق کرد و شکایت مقامات قضایی از اعضای کابینه را امری بی‌اهمیت دانست و آن را به تمسخر می‌گرفت که در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد کرده است ‏ که‏ پاسدار قانون‏ اساسی‏ کشور باشد.


این بی‌شرمی از کجا سر ریز می‌شود؟


جواب سر بالا را هیچکس نمی‌پسندد. عادی‌سازی قصور و تقصیر و تخلف، به جای شرمندگی عذرخواهی، مردم را منزجر می‌کند. پس با توجه به موارد فوق، نابهنجاری در حوزه اجتماع و تجاوز از حدّ و حقوق و قانون در امور سیاسی در جامعه نتیجه طبیعی روحیه‌اشرافی و زندگی‌اشرافیت زده مسئولان است که سرریز آن به کف خیابان ریخته و نوکسیه‌های تازه به دوران رسیده هم به تأسی از مدیران‌اشرافی نه تنها هیچ ابائی از تعدی به قانون ندارند، بلکه بهنگام آسیب رساندن به جان و مال مردم هم با پررویی پاسخگوی عملکرد خود نیستند.


همه اینها به‌دلیل عدم توجه به هشدارهای متعدد و جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره گسترش‌اشرافی‌گری است که امروز جامعه را با عوارض سخت و دردناکی مواجه کرده است.


این تفاوت و فاصله طبقاتی مردم را رنج داده و آنان را ناامید و بدبین می‌سازد، طبیعی است که در چنین موقعیتی که روحیه‌اشرافی‌گری از قله جامعه به بدنه سرریز می‌کند و یک رقابت نامشروع در مانور تجمل روی می‌دهد مردمی که توان انطباق خود با این رقابت را نمی‌یابند و ندارند، حس ناکامی و خشم خواهند داشت.


اشرافی‌گری بلایی که از قله به بدنه سرازیر می‌شود


رهبر معظم انقلاب اسلامی اردیبهشت ماه چهارسال پیش جولان دادن برخی جوان‌های سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران‌قیمت در خیابان‌ها را یکی دیگر از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمرده و تأکید کرده بودند: نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و با آنها مقابله کند.‎


رهبر معظم انقلاب همچنین مرداد ۹۶ در دیدار اقشار مختلف مردم با اشاره به بلای‌اشرافی‌گری در کشور تصریح کردند: «جلوی‌اشرافی‌گری باید گرفته بشود؛ اشرافی‌گری بلای کشور است. وقتی‌اشرافی‌گری در قلّه‌های جامعه به‌وجود آمد، سرریز خواهد شد به بدنه؛ وقتی‌اشرافی‌گری فرهنگ شد، می‌شود این. جلوی‌اشرافی‌گری باید گرفته بشود. رفتار مسئولین، گفتار مسئولین، تعالیمی که می‌دهند، باید ضدّ این جهت‌اشرافی‌گری باشد؛ کمااینکه اسلام این‌جوری است.»
...راستی آن پورشه سوارانی که با بی‌مبالاتی جان یک انسان بی‌گناه را گرفتند، چرا احساس شرمندگی نمی‌کنند؟!

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  113 1
  فقط باید اعدام رو دوباره احیا کنیم
  • احمد IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   2 2
   اولین نفر هم خودت منتقد میشی .. تنها کار اینه شاید هم قبول نداشته باشید عوض شدن فکرمون یعنی همه جامعه و انهم از مدرسه و خیلی هم طول میکشد شاید 50 سال اما می ارزد.
  • حجت IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   5 1
   فقط و فقط خلخالی
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   2 2
   قضیه نماینده سراوان و اون نماینده ای که در فرودگاه به گوش پلیس زد داستان فرهاد مجیدی _هف تیر کشی اعضای یک خانواده در یکی از سه راهی های تهران بعد از تصادف و مادر تمام شورشهای اشرافیت علیه مردم یعنی فتنه شمال تهرانی 88 که حرکت کشور و انقلاب را تا به امروز از مسیر اصلی دور کرد
 • حاج حسین IR ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  5 0
  پولت تو اون سرت بخوره زنیکه،جای خانواده قربانی بودم باماشین میکشتمشون بعدهم دیعه میدادم،واقعا یه آدم چقدربایدبی رحم باشه که این حرفوبزنه،مگه پشه کشته که اینقدربی تفاوته،بلاخره یه روزی جواب این پولهای بادآورده رو پس میدن
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  4 0
  مبارک آقایان قانون گذار و مسئولان مربوطه باشه که قوانین را برای فقرا و پولدارها طوری می‌گذرانند که آسیبی به قشر فربه وارد نشود.
 • IR ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  10 3
  نظام جمهوری اسلامی عجب دست پرورده هایی داره!!
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  7 2
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  2 0
  این تفکر راننده به نظرم شبه قتله چون جان افراد برای این شخص ارزش نداره فقط به پولش می نازه وقتش قوانین برای اینگونه افراد تغییر کند
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  7 0
  وقاحت وبی حیایی وبی شرمی ازنتایج لقمه حرام است!!!
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  5 0
  وقاحت وبی حیایی وبی شرمی ازنتایج لقمه حرام است!!!
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  7 0
  وقاحت وبی حیایی وبی شرمی ازنتایج لقمه حرام است!!!
 • IR ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  7 0
  ای خدا خودت برس به داد ما
 • ارش IR ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  10 2
  سلام، مشرق میشه یه قسمتی رو ایجاد کنید و به پیگیری پرونده های گذشته بپردازید؟ مثلا همین ثبت سفارشا تهش چی شد، یا اونی که پول شهرداری رو اشتباهی بحسابش ریخته بودن و نمیداد، یا پرونده همین پورشه سوارا اینا بعد یه مدتی فراموش میشن و از زیر قانون در میرن
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
   0 0
   موافقم.مشرق اگه این کارو بکنی خدا خیرت بده
 • IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  3 1
  مشرق جان این نوکیسه گی و اشرافی گری در ایران به وفور یافت می شود حتی در کسانی که بر اثر انقلاب به جایی رسیده اند و الگوی ما بوده اند .
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  4 1
  هر اتفاقی را به دولت نسبت ندهید، کدام دولت و نهاد جمهوری اسلامی از مردم عذرخواهی کردند؟
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  3 2
  جمهوری اسلامی ایران حکومت مثلا پابرهنگان
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  1 0
  دنیا دار مکافاته، خدا همچی نشونشون بده که نپرس! چوب خدا صدا نداره، خدا صبور و حکیمه، به مردم زور بگن، دروغ بگن، قانون رو دور بزنند، تهمت بزنند هر حقه ایی سوار کنند عاقبت خدا سزاشونو میده، آینده رو هم باید دید و امروزشو فقط حساب نکرد ادم باید ساده نباشه و خدا رو هم باید به حساب بیاره!
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  3 0
  سلام دختره گفته دیه اش را میدیم پس قتل عمده و باید اعدام بشه
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  2 1
  دولت انقلابی می خواهیم!
 • دیدگا IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  2 0
  اگه گواهینامه نداشته که قتل عمد هست و باید اعدام بشه مگه اینکه رضایت ولی دم رو جلب کنه... اونها هم نامردی نکنن و پول ده بیست تا پورشه رو ازشون بخوان تا حسابی دهنشون سرویس بشه!
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  2 2
  آفرین مشرق .
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  0 3
  برای زدن دولت حتما لازم نیست لاشخور سیاسی باشید
 • محمد فرزانه IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  0 1
  اما ریشه این بی‌شرمی کجاست و این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود؟ از اسرائیل که عواملش در همه جای این کشور نفوذ کرده است
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  15 0
  سلام تقصیر پلیس هم هست چرا هیچ برخوردی با دور دورها صورت نمیگیرد ؟؟ اصلاً شبها نیروی انتظامی کجاست؟؟ صدای وحشتناک ماشین ها عربده کشی لاتها و ... خواب را از چشمان ساکنین مجاور خیابانها ربوده ولی پلیس تعطیله!!
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  10 0
  سلام تقصیر پلیس هم هست چرا هیچ برخوردی با دور دورها صورت نمیگیرد ؟؟ اصلاً شبها نیروی انتظامی کجاست؟؟ صدای وحشتناک ماشین ها عربده کشی لاتها و ... خواب را از چشمان ساکنین مجاور خیابانها ربوده ولی پلیس تعطیله!!
 • حسین IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  16 0
  به قول وزیر پولدار بهداشت همینه که هست چند روز دیگه همه چی فراموش میشه ( مثل ماجراهایی که تو این مقاله نوشته شده)بابای اون دختره هم با پولش همه راهها را باز میکنه تنها خون این خدا بیامرز بود که ریخت ما به این داستانها عادت کردیم
 • فتانه IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  11 0
  دلم اتیش گرفت برای خانواده ی مقتول خدا بهشون صبر بده جه جوانی از دست دادن متاسفم
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  0 1
  چقدر دوری از اشرافیت توسط رهبر بیان شد اما کو گوش شنوا کو گوش شنوای مسوولین که از زن هاشان دستور می گیرند
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  1 0
  چقدر دوری از اشرافیت توسط رهبر بیان شد اما کو گوش شنوا کو گوش شنوای مسوولین که از زن هاشان دستور می گیرند
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  1 0
  این طبقه نوکیسه ها محصول خصوصی سازی ها و نفض اصل ۴۴ قانون اساسی است. اصل ۴۴ قانون اساسی تصریح کرده که بانکها و صنایع مادر باید دولتی باشد اما با نقض قانون اساسی همه آنها در اختیار پورشه سواران قرار گرفت.
 • سیدمحمدمصطفوی IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  1 0
  مشرق دیدی شرف نداری که هرچی بابت روحانی و دولت زپرتیشه سانسور می کنی.آدمم آرزوست. از این دفعه سمت دفترعلیرضا بهشتی بیایید و بخواهید گذارش تهیه کنید و اون جوری که لایقش هستید رفتار می کنم باهاتون دراون دفتر .آدرس دادم که بفهمید و تازهم از علیرضا بهشتی گزارش تهیه کردید.
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  0 1
  همینیه که هست، تا بوده همین بوده؛ شمام کمتر شعار بده
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  2 0
  راننده پورشه را در ملاعام و جلوی دوست دختر اش ادب کنید تا دوست دخترش یاد بگیرد دوباره باید توسط یک خانواده صلاحیت دار تربیت شود
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
  0 5
  حالا اگه راننده پراید صاحب جوون یه پورشه رو کشته بود همه میگفتن دستت درد نکنه
 • الله یار IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  0 0
  اشرافی گری از بعد از جنگ با خصوصی سازی وفراهم کردن رانت و نفوذ برای بعضیها شروع شد که به نظر من از صهیونیسم برای نظام ما خطر ناکتر است فقط بگیم بد است کار درست نمی شود در اسلا علاوه بر عطوفت شمشیر هم است باید با زور جلوی رانت خوارها گرفته شود اما اگر اراده ای واقعی باشد
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  0 0
  من همشو چند بار خوندم وای که چقدر زیبا و تاثیرگذار نوشتین کاش این متن توی رسانه ملی خونده میشد که البته جراتشو ندارن بخونن.چون رییس رسانه ملی میترسه برکنار و شاید روانه ناکجاآباد و زندانهاشون بشه.ولی این حرفها توی گوش مرفه های بی درد و مسئولین نمیره که نمیره.واگذارشون کردم به خدا.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس