کد خبر 960111
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
خداداد عزیزی

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به انتخاب ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: فدراسیون فوتبال کار بزرگی انجام داد و یک برند جهانی را به ایران آورد.

به گزارش مشرق، خداداد عزیزی درباره انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد: ویلموتس مربی کارنامه‌داری است. این را با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توان دید و نیازی به این نیست که بخواهیم خودمان را گول بزنیم. وقنی یک مربی می‌تواند نام بلژیک را پس از دهه‌های متمادی در سطح فوتبال جهان مطرح کند، مشخص است چه رزومه‌ای دارد.

 

وی ادامه داد: بگذارید بدون تعارف حرف بزنم. هر مربی را در این شرایط نمی‌توان به ایران آورد. رسانه‌های اروپا درباره کشور ما خبرهای دروغ خیلی زیاد مخابره می‌کنند ولی وقتی مردم کشورهای اروپایی به کشورمان می‌آیند در همان بدو امر نظرشان تغییر می‌کند. وقتی در خارج از کشور این بحث‌ها را می‌شنوم اعصابم به هم می‌ریزد و می‌گویم درصد زیادی از اخباری که درباره کشورمان مطرح است واقعیت ندارد و خطاب به آنها می‌گویم به ایران بیایید بعد قضاوت کنید. دقیقاً مثل ویلموتس که فدراسیون او را به ایران آورد و وقتی می‌رفت گفت که تصورش از کشورمان به طور کامل تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:

فدراسیون تاج را در بلژیک بر سر ویلموتس می‌گذارد

 

ملی‌پوش پیشین کشورمان عنوان کرد: با بررسی همه این شرایط، مشخص است که فدراسیون فوتبال کار بزرگی انجام داد که یک برند جهانی را به ایران آورد. آقای تاج هم به رغم همه مشکلات و سنگ اندازی‌ها در مسیر اداره فوتبال کشور با همه وجودش در حال تلاش است تا خللی به برنامه‌ها وارد نشود و به قولش عمل کرد و یک برند جهانی را آورد. به جای اینکه او را کمک کنیم و باری از روی دوشش برداریم چوب لای چرخش می‌گذاریم. این درست نیست که یکسری از بیرون گود نشسته‌اند و یک روز می‌گویند چرا این آمد و آن یکی نیامد. چرا این قدر پول دادیم و آن قدر ندادیم. چرا قرارداد را در سفارت امضا می‌کنیم و صد تا سوال دیگر که اگر بررسی کنیم در نهایت دلیلش یا ناآگاهی است یا غرض. آقایان مدعی اگر می‌توانید گواردیولا را به ایران بیاورید همین امروز به سئول بروید و به آقای تاج بگویید. قول می‌دهم ایشان خودش به فرودگاه می‌رود و او را می‌آورد. باید دید در چه شرایطی هستیم و چه تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای علیه کشور عزیزمان وجود دارد و بعد اظهارنظر کنیم. این رویه قابل قبولی نیست که برخی عادت دارند فقط غر بزنند، خسته نشدید از بس که این همه تحریب کردید؟

عزیزی خاطرنشان کرد: این فضا به نفع فوتبال نیست. واقعاً تاسف می‌خورم که می‌بینم این قدر مباحث مغرضانه مطرح می‌شود. بحث من ویلموتس یا فرد دیگری نیست. من می‌گویم در این شرایط، آوردن یک مربی خارجی از ابعاد مختلف اتفاق خوبی است و باید کمک کنیم تیم ملی در فصل جدید برنامه‌هایش موفق باشد. به دوستان همیشه منتقد می‌گویم اجازه بدهید دو سال از فعالیت ویلموتس بگذرد بعد اگر دیدید نتیجه نگرفت انتقاد کنید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس