ظریف ژان ایو لودریان

متاسفانه وزارت امور خارجه در اقدامی تأمل برانگیز، با سکوت در مقابل گستاخی طرف اروپایی، آن را در تشدید اقدامات ضدایرانی ترغیب می‌کند.

سرویس سیاست مشرق - «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه -۲۲ اردیبهشت- در مصاحبه با نشریه لوپاریزیان در اظهارنظری بی ادبانه گفت: «ایران در مقابله با تصمیم آمریکا برای خروج از توافقاتی که در وین حاصل شده و تشدید تحریم‌ها، واکنش بدی نشان داد. ایران باید بلوغ سیاسی خود را نشان داده و به تعهدات خود احترام بگذارد»!

این اظهارنظر گستاخانه در حالی است که بنابر گزارش‌های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران از اولین روز اجرای برجام تاکنون به تمامی تعهدات خود پایبند بوده است و آن را اجرا کرده است. اما در مقابل، طرف اروپایی و از جمله فرانسه به هیچ عنوان به تعهدات برجامی خود پایبند نبوده است.

متاسفانه وزارت امور خارجه در واکنش به توهین مقام فرانسوی، سکوت کرده و هیچ واکنشی نشان نداد.

این واکنش منفعلانه مسبوق به سابقه می‌باشد و دولت روحانی در ۶ سال اخیر بارها و بارها در مقابل گستاخی و بی ادبی طرف اروپایی سکوت کرده است.

این سکوت و انفعال، طرف مقابل را به گستاخی بیشتر تشویق و اقدامات ضدایرانی را تشدید کرده است.

فرانسه در چندسال اخیر به دفعات به اقدامات ضدایرانی مبادرت کرده است. به این موارد توجه کنید:

رکوردشکنی اقدامات ضدایرانی!

- در تیرماه ۹۶- دو سال پس از امضای برجام- تنها ۴۸ ساعت پس از بازگشت ظریف از فرانسه، پاریس در اقدامی که نوعی دهن کجی به دولت ایران بود، نشست گروهک تروریستی منافقین را برگزار کرد.

- اردیبهشت ۹۷ – پس از خروج آمریکا از برجام- «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در حاشیه نشست غیررسمی سران اروپا در بلغارستان گفت: به خاطر مسئله ایران، علیه شرکت‌های آمریکایی جنگ تجاری یا راهبردی راه نخواهیم انداخت. این کار منطقی نیست. ثانیاً، شرکت‌های فرانسوی را به ماندن در ایران مجبور نخواهیم کرد.

- تابستان ۹۷، فرانسه یک دیپلمات ایرانی را به دلایل موهوم اخراج کرد.

- تابستان ۹۷، بعد از خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های اروپایی بدون توجه به تعهدات خود برای خروج از ایران صف کشیدند. در همین راستا شرکت‌های بدعهد فرانسوی همچون پژو و توتال اعلام کردند که فعالیت‌های خود در ایران را تعلیق خواهند کرد.

- دی ۹۶ و به فاصله چند روز پس از آغاز اعتراضات در چند شهر ایران، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با روحانی، در اظهارنظری گستاخانه از رئیس جمهور ایران خواست تا حق آزادی بیان و تجمع معترضان رعایت شود. ریاست‌جمهوری فرانسه همچنین در اقدامی توهین آمیز اعلام کرد به دلیل اغتشاشات در ایران، سفر «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه این کشور به ایران به تعویق افتاده است.

- شهریور ۹۷ تعدادی از اعضای گروهک‌های تروریستی به سفارت ایران در فرانسه تعرض کردند. پلیس فرانسه علیرغم اطلاع قبلی، برای جلوگیری از این تعرض در محل حاضر نشد.

- در اواخر مهر ۹۷ فرانسه، پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی پاریس موسوم به SIAL را بست و در ادامه این رفتار خصمانه، حضور بازرگانان و شرکت‌کنندگان ایرانی برای بازدید از این نمایشگاه را نیز ممنوع اعلام کرد

- در مهر ۹۷ فرانسه در اقدامی خصمانه اموال وزارت اطلاعات و دو ایرانی در فرانسه را بلوکه کرد.

- در آذر ۹۷ دفتر ریاست جمهوری فرانسه به آزمایش موشکی بالستیک نسبت داده شده به ایران واکنش نشان داد و آن را تحریک برانگیز و بی‌ثبات‌کننده خواند و مدعی شد که ایران باید آزمایش‌های موشکی خود را متوقف کند!

- در آذر ۹۷ هیئت‌های نمایندگی فرانسه و انگلیس در سازمان ملل در اقدامی ضدایرانی از شورای امنیت خواستند تا آزمایش موشکی که ادعا می‌شود ایران به تازگی انجام داده است را بررسی کند!

- در اسفند ۹۷ در بخشی از مستند «ایستگاه پایانی دروغ»، نیما زم- که به اذعان خودش با همکاری همه‌جانبه منافقین از لیدرهای اغتشاشات کور و محدود دی ماه ۹۶ است و به صراحت در کانال آمدنیوز ساخت بسته‌های انفجاری و تروریستی را آموزش می‌داد- داخل اتومبیلی (که یک مسلسل نیز در آن تعبیه شده) نشسته است و صراحتاً می‌گوید که اسکورت سرویس اطلاعاتی فرانسه همراه اوست و با حفاظت توسط چندین تیم در شهر جابجا می‌شود. بر همین اساس فرانسه آشکارا به حفاظت مسلحانه از یک دروغ‌گوی آشوبگر در خاک خود اقدام کرده است.

- فروردین ۹۸ خانه فرهنگ ایران در پاریس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به رغم انجام تمامی اقدام‌های قانونی و اداری، مراسم ویژه نوروزی و کنسرت موسیقی سنتی در کتابخانه ملی فرانسه لغو شد. ویژه مراسم نوروزی و کنسرت موسیقی سنتی که قرار بود در محل کتابخانه ملی فرانسه برگزار شود، در آخرین ساعات به دلیل عدم همکاری شرکت تأمین کننده خدمات فنی (صوت و تصویر) این کتابخانه با خانه فرهنگ ایران به بهانه تحریم‌ها لغو شد.

- در فروردین ۹۸ «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در اظهارنظری مداخله جویانه با اشاره به حکم تازه برای «نسرین ستوده» - مجرم محکوم‌شده در ایران و از عناصر همکار با محافل ضدایرانی- گفت: «توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران (برجام) به مثابه چک سفید امضاء برای نقض حقوق بشر در این کشور نیست»!

- فروردین ۹۸ کاخ الیزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور ایران، از این کشور خواست که از هرگونه تشدید خشونت یا بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه خودداری ورزد. در ادامه این بیانیه تاکید شد که امانوئل ماکرون در گفتگوی تلفنی خود با روحانی نسبت به وضعیت نسرین ستوده در ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی او شد! ماکرون پیش از این، ستوده را به عنوان مشاور برابری جنسیتی منصوب کرده بود!

- فروردین ۹۸ وزیر خارجه فرانسه در اظهارنظری گستاخانه اعلام کرد: «ما قبل از آمریکا، سپاه پاسداران ایران را تحریم کرده‌ایم»!

علاوه بر موارد مذکور، فرانسه سالهاست که میزبان گروهک تروریستی منافقین است. گروهکی که ۱۷ هزار ایرانی اعم از کودک، زن و مرد را به فجیع‌ترین شکل به شهادت رسانده و صدها عملیات جنایتکارانه را انجام داده است.

تجهیز صدام به سلاح‌های شیمیایی در جنگ تحمیلی علیه ایران، پرونده خون‌های آلوده، حفاظت و پشتیبانی از عوامل ضدانقلاب و…از دیگر اقدامات ضدایرانی فرانسه در سالیان اخیر است.

فرانسه اهانت می‌کند، وزارت خارجه لبخند!

متاسفانه وزارت امور خارجه در اقدامی تأمل برانگیز، با سکوت در مقابل گستاخی طرف اروپایی، آن را در تشدید اقدامات ضدایرانی ترغیب می‌کند؛ یک سؤال؛ علت رودربایستی وزارت خارجه با فرانسه چیست؟!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 10
 • بنده خدا FR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  من نمیدونم اینا چه نقطه ضعفی پیش این اروپاییهای احمق دارن که هیچ واکنشی نشون نمیدن؟؟؟؟ ۴ تا تهدید و واکنش سخت مینشونشون سر جاشون تا دیگه دری وری نگن
  • IN ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   30 3
   خیابونهای همۀ شهرهامون پره از ماشینهای مونتاژی چهل سال پیش فرانسوی. قیمت پژو405 که سالهاست در فرانسه از رده خارج شده رسیده به هفتاد و پنج میلیون. اون وقت یک هموطن من انتظار داره واکنش سخت نشون اون کشور بدیم و بشینه سر جاش؟ فرانسویا دری وری نمیگن ، این ماییم که دری وری هاشون رو مونتاژ میکنیم به ده برابر قیمت میفروشیم به خودمون بندۀ خدا!
  • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   21 1
   نقطه ضعف ندارند/آینده نگرند! دیر یا زود پس از چرخش ایام و اوت شدن از عرصه سیاست، باید گردش ایام داشت و از صف پلیس گذرنامه پاریس و امثالهم گذشت و گذر ایام و عمر سپری نمود/همانند یه پا در اتازونی(آمریکا) و یه پا در ژنو..............؟ تاکسی خطی جوادی مدتها در این مسیر کار میکرد/ دوران پس از آموزشی سربازی! یادتان که هست؟
  • NL ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   16 1
   فتیش توسری خوردن دارن این چند سال هم عادت کردن گویا به این همه خفت!! باز خوبه شعار عزت دادین این وضعیته اگه نگفته بودن چی پیش میومد خدایا توبه!!
  • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   24 0
   تابعیت خود و فرزندان مفت خورشون و سرمایه های خارج فرستاده شون به خطر می رود اگر در برابر اربابشون اخم و نافرمانی کنند.
  • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   0 0
   بچه هاشون اروپا هستند
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  سبزها و بنفشها در حماقت و حقارت دست قاجاریه را از پشت بسته اند...
  • BE ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   23 2
   قاجارها بهتر بودن
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   2 16
   اکافر همه را به کیش خود پندارد
  • IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   25 1
   همینطور در وادادگی و وطن فروشی و تحقیر ملی و فساد و نابودی اقتصاد و مملکت . ننگشان باد نفوذیهای برانداز
 • DE ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  78 1
  علت رودربایستی وزارت خارجه با فرانسه چیست؟ جواب: آقازادهای فرنگ نشین.
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  60 3
  ظریف با همه جز ملت ایران رودربایستی داره
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  71 3
  لقمه ناپاک غربی در دهان اژدها اگر فرو رود او را تبدیل به مارمولک ترسو می‌کند، چه برسه به اینکه طرف خودش بزدل و عافیت‌طلب باشه ........
 • AE ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  43 2
  اونوقت به وزارت امورخارجه چی باید گفت؟؟؟!!!
  • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   29 0
   روحانی قانون دان لیسانسه/ آیا دانی ضرر اعتماد به فرانسه گمان مدارکه وعده هایش آوانسه/ برای ایران چون چربی ترانسه
 • مهماندار هواپیما IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  52 3
  لابد اروپاییان ازشون فیلمهای ناجور دارن و می ترسن جوابشون بدن
 • کامران IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  چه تیتریه میزنید تا کجا با این حروف شبتونو روز میکنید...کدوم فحاشی ما ملت که سلام اول روز هفتمون با گرامیداشت عممون شروع میشه په نه په بلوغ سیاسی داریم بابا برید بزارید باد به کلتون بخوره
  • IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
   13 2
   کامی جون ببخشید! ظاهرا به پیشوایان اجنبی شما توهین شد!
 • رحمت IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  36 0
  وقتی بترسی توهین که سهل است باید منتظر بالاتر از توهین باشیم کجائید ای شهیدان دلاور
 • امل هم وطن IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  24 1
  رئیس مجلس ونمایندگان مجلس خانه ملت می بایستی از اقای طریف به خواهند چرا اجازه می دهد وزیر امورخارجه فراسه نسبت به ملت دولت اهانت کند.اینقدر نباید بی تفاوت بود .یک وزیر باید با قدرت حرف بزند.واز حق خود وملت دفاع کند.
 • FR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  19 4
  يك وام دو مليوني (تومن نه ترليون دار) از كارخانه پژو گرفته و الان مجبوره دستور بگيره
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  7 0
  شجاع زادهاشون مقیم ماسونستانه.= احتمالا گروگانه
 • US ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  28 1
  اخه فقط اینا زبون دنیا رو بلدن و میتونن مذاکره کنن.. واقعا کی قراره از دست این سیاست مدار های بزدل راحت بشیم...
 • IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  23 2
  رئیسش بجزین دستورنداده.اطاعت ازمافوقه دیگه
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  19 2
  ایشون به زبان فرانسه آشنایی ندارن خخخ
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  6 0
  گویا وعده تابعیت فرانسوی به آقایان داده شده!
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  5 0
  خب با ابزار پیشگیری آشنا نیستن
 • IR ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  11 0
  به خدا قسم اینا روی سیب زمینی روهم سفید کردن
 • IR ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  9 0
  وزارت خارجه وزیر خارجی هاست وزیر ایرانی ها نیست بالاخره پاسپورت امریکایی دارد و به او بر نمی خورد چون به ملیت او توهین نشده که پاسخ دهد
 • میلاد IR ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  8 0
  آیا میدانید اگر زمانی دست بعضی داخلی ها در اجحاف به ملت بزرگ ایران رو بشه اونها به کجا به راحتی می تونن در برن؟به همون جایی که در هنگام داشتن مسئولیتشان هیچ عکس العملی نسبت به اراجیف اروپایی ها نشان ندادند. اونها خودشون رو وامدار اروپاییها میدونن.چه زیر میزیهایی که رنو و پژو به مسئولین عزیزتر از جانمان ندادن؟. از این طیف مسئولین کاری برنمی آیدو امیدی هم نداریم که مسئولی پیدا بشه و از حق مردم ایران دفاع کنه. اونها بعد ازبازنشست شدنشان به اروپا رفته و آنجا زندگی میکنند.نه بین ما کارگرها و کشاورزهای.
 • IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  9 0
  حتما اختیار جواب دادن به فرانسه رو ندارن!!!
 • IR ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  10 0
  خنده خنده مملکتو این بلارو سرش اوردن
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  10 1
  لودریان درست می گوید،ایران مردم با لیاقت و قدرتمندی دارد و این مسئله ریطی به دولت ایران ندارد.چون در ایران دولت و ملت ارتباطی با هم ندارند و تصمیمات دولت فقط برای خود و خانوادهایشان است و مردم فقط برای انتخابات اهمیت دارند . هرچند برای این مردم درس عبرت نخواهد شد،اما باید بدانند انتخاب مجدد این جماعت برابراست با ویرانی و نابودی روزافزون ، بنابراین حواسمان جمع باشد.
 • ناشناس IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  11 0
  این خنده های بی مورد ظریف اتیشم زده اخه مرد حسابی یک خرده سنگین رنگین باش بااین حرکات تره هم برامون خورد نمیکنند.
 • دریا FR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  6 2
  راس گفته دیگه ایران بلوغ سیاسی داشت که الان وضعش این نبود که
 • مهدی IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  10 0
  هیچ ادم عاقلی جلوی فحاشی طرف مقابل لبخند نمیزند اقای ظریف
 • ناشناس IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  3 0
  ازقدیم گفتن وقتی وام دار کسی باشی به هر بهانه ای تورو سرکیسه میکنه امکان نداره این جماعت و تحفه هاشون مدرکی دستشون نداشته باشندواگرنه هرگبری میدونه داره اشتباه میزنه
 • ایران من IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  4 0
  استعمار سفید که میگن همین قرارداد های خودرویی ما و فرانسه هستش.
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  4 0
  نظام مقتدر است!! خخخخ
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  5 0
  تا مثل ابوموسی اشعری عمل می کنیم و نیز با دیدن خارجی ها خندانیم و قهقهه می زنیم ولی با خودی ها برعکسیم وضع همین است یک کم هم اخم ، برای عملکرد بدشان ، تا سوء استفاده نکنند ، چرا ایران را ذلیل می کنیم .
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  1 5
  مشرق برای رضای خدا در این ماه مبارک رمضان ( شهر الله الاْعظم ) اینقدر دنبال تخریب دکتر ظریف که مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف ایشان را مورد تفقد قرار داده اند ؛ نباش ! شاْن یک وزیر خارجه با اخم و تخم و ترشروئی نیست ! این حدیث صحیح از معصوم ع است که : المؤمن بشره فی وجهه وحزنه فی قلبه ! مؤمن گشاده روئی اش در چهره اش و اندوهش در قلبش است ! یک وزیر خارجه در شرایط جنگی بین دوکشور هم ممکن است مجبور شود به کشور متخاصم برود وبا لبخند هم باید برود ! این ایراد های بنی اسرائیلی چیه که همه روزه علیه دولت میگیری ؟ از خدا بترسید و اگر ارادتی که به مقام معظم رهبری دارید از ایشان پیروی کنید !
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  2 0
  مواضع فرانسه و به طور کلی اروپا را با مواضع روسیه و چین مقایسه کنید. اون وقت خواهید دید که چه کسی طرف ما است. غرب یا شرق
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  5 0
  فرانسه حامی و پناهگاه گروهک تروریستی منافقین هست
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  3 2
  یعنی ننگتان باد که با رویای ساخت بمب اتم ملتو به فنا دادین. شما الاغ نمیتونین پرورش بدین و همتون دزدین
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  4 1
  جناب ظریف الممالک از این که اجازه میدهی اجنبی هاراحت به شیعه خانه امام زمان توهین کنند آن چنان سیلی محکمی خواهی خورد که تا ابد روی آرامش را نخواهی دید.
 • عبدالله IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  0 0
  تنها راه امتیاز گیری تهدید به ساخت بمب اتم و موشک قاره پیما است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس