ليبي.jpg

نیروهای ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین مناطق «اسبیعه، بیمارستان عمر العسکر، سوق السبت و بئتر علاق» را به تصرف درآورند.

سرویس جهان مشرق؛ از حومه شهر طرابلس، پایتخت لیبی خبر می‌رسد، درگیری میان نیروهای دولت وفاق ملی (به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل) که مورد حمایت دولت‌های ترکیه و قطر هستند با نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که از سوی دولت‌های آمریکا، فرانسه و رژیم‌های سعودی، اماراتی و مصر پشتیبانی می‌شوند ادامه دارد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، تحولات میدانی در حومه غربی استان طرابلس تغییری نکرده و درگیری‌ها میان نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر به صورت پراکنده در نزدیکی منطقه «الزهراء» در جریان است.

خبرها از حومه جنوب غرب استان طرابلس حاکیست، درگیری‌ها میان طرفین در حومه شمالی منطقه «الهیره» در جریان است اما وضعیت در منطقه الهیره (حومه جنوبی العزیزیه) ثابت مانده است.

در حال حاضر، منطقه الهیره در محور جنوب غرب استان طرابلس در تصرف نیروهای ژنرال خلیفه حفتر است اما پایگاه تیپ چهارم و منطقه العزیزیه در کنترل نیروهای دولت وفاق ملی هستند.

آرشیو

به گزارش مشرق، از جنوب غرب استان طرابلس خبر می‌رسد، نیروهای ژنرال حفتر پس از تجدید قوا، حملات گسترده‌ای را علیه نیروهای دولت وفاق ملی ترتیب دادند و چند منطقه را در این محور دوباره تصرف کردند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر با عقب راندن نیروهای دولت وفاق ملی موفق شدند مناطق «اسبیعه، بیمارستان عمر العسکر، سوق السبت و بئتر علاق» را به تصرف درآورند.

این منبع میدانی با بیان اینکه درگیری‌های سنگین در حومه جنوب غرب استان طرابلس جریان دارد، گفت: نیروهای ژنرال حفتر درصدد هستند به پیشروی‌ها در این محور ادامه دهند و وارد استان العزیزیه شوند.

وی با توضیح این مطلب که تصرف دوباره شهر العزیزیه در دستور کار نیروهای حفتر قرار گرفته است، افزود: عقب راندن نیروهای دولت وفاق ملی برای تأمین امنیت مناطق جنوبی فرودگاه بین المللی نیز هدف دیگر نیروهای حفتر در این محور است.

به گزارش مشرق، خبرها از حومه جنوب غرب شهر طرابلس حاکیست، درگیری‌ها در محور غربی فرودگاه بین المللی میان نیروهای دولت وفاق ملی و حفتر در جریان است و مناطق میان طرفین دست به دست می‌شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، کانون درگیری‌ها در حومه جنوب غرب شهر طرابلس در نزدیکی منطقه «الطویشه» بوده است؛ در منطقه «الرمله» نیز درگیری‌ها میان طرفین همچنان ادامه دارد.

وضعیت میدانی در فرودگاه بین المللی طرابلس و مناطق شمالی تغییری نکرده و نیروهای ژنرال حفتر همچنان منطقه «قصر بن غشیر» را در تصرف دارند؛ نیروهای دولت وفاق ملی از حومه پایگاه «النقلیه» تلاش می‌کنند خود را به منطقه «قصر بن غشیر» برسانند تا فرودگاه را از محور شمال و شمال شرق به محاصره در بیاورند.

منطقه راهبردی «قصر بن غشیر» سپر شرقی و شمال شرقی فرودگاه بین المللی طرابلس محسوب می‌شود و از محور شمال به شهر طرابلس و از شرق به منطقه مهم «وادی الربیع» متصل می‌شود و این موقعیت به اهمیتش افزوده است.

آرشیو

از حومه جنوب شهر طرابلس خبر می‌رسد، نیروهای ژنرال حفتر منطقه «السویحلی» را دوباره به تصرف درآوردند و در تلاش هستند به سمت منطقه «خله الفرجان» پیشروی کنند تا نیروهای دولت وفاق ملی را در پایگاه نظامی «الیرموک» از محورهای شرق و شمال شرق به محاصره درآورند.

نیروهای ژنرال حفتر اگر منطقه «خله الفرجان» را به تصرف دربیاورند، ارتباط نیروهای دولت وفاق ملی در پایگاه نظامی الیرموک با جاده متصل به شهر طرابلس مسدود می‌شود؛ در حال حاضر نیز درگیری‌ها در حومه جنوب و جنوب شرق پایگاه الیرموک در جریان است.

براساس اطلاعات به دست آمده، درگیری‌ها در جنوب زندان و پایگاه گردان ۴۲ در حومه جنوبی منطقه «عین زاره» میان نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای ژنرال حفتر در جریان است و مناطق میان طرفین دست به دست می‌شود.

خبرها از حومه جنوب شرق استان طرابلس حاکی از آن است، نیروهای ژنرال حفتر مواضع را در منطقه «الزرطانه» در حومه شرقی «بئر العالم» تثبیت کرده‌اند و در تلاش هستند منطقه «النشیع» را به تصرف دربیاورند تا ارتباط نیروهای دولت وفاق ملی را در شهر طرابلس با مناطق شرقی قطع کنند.

به گفته منابع میدانی، در حومه جنوب شرق استان طرابلس نیز وضعیت در مناطق «الشرشاره و ترهور» ثابت است و تغییر خاصی به وجود نیامده است و طرفین به پیروزی چشمگیری در این محور دست نیافته‌اند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری‌های ۳۵ روز گذشته در حومه استان طرابلس (پایتخت لیبی) حدود ۴۴۵ تن از نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر کشته و ۲ هزار و ۱۱۰ تن دیگر از طرفین زخمی شده‌اند و حدود ۶۰ هزار تن از شهروندان آواره شده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس