کد خبر 953817
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۶
بدترین ورزش‌ها برای کودکان/ مراقب دررفتگی شانه‌هایتان باشید

عزیزی گفت: انجام برخی از ورزش‌ها در کودکان در صورت آماده نبودن بدن با درد و در رفتگی شانه همراه است.

به گزارش مشرق، فریبرز عزیزی عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران در کنفراس انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار کرد: مشکلات اسکلتی و عضلانی در ناحیه شانه شایع‌تر از دیگر قسمت‌های بدن است که با حمل بار سنگین ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید

چرا باید ورم دست را جدی گرفت

وی اظهار داشت: دردهای شانه در افراد سالمند و کودکان بیش از سایر گروه‌های سنی شایع است. سالمندان به دلیل اینکه تمایل دارند کارهای شخصی را بدون کمک به دیگران، خود انجام دهند با برداشتن و جابه جایی وسایل دچار مشکلات شانه خواهند شد.

عزیزی ادامه داد: در کودکان نیز درد و در رفتگی شانه بسیار شایع است؛ زیرا امروزه کودکان ورزش‌های حرفه‌ای مانند والیبال، بسکتبال، میدانی و رزمی انجام می‌دهند که آسیب‌های شانه را تشدید می‌کند.

نیم ساعت قبل از ورزش، بدنتان راگرم کنید

وی تصریح کرد: این ورزش‌ها برای کودکان مناسب نیست و اگر می‌خواهند این ورزش‌ها را انجام دهند، باید نیم ساعت قبل ورزش، بدن خود را گرم کنند تا بدن فرصت بازتوانی داشته باشد.

عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران افزود: اگر کودکان دچار درد شانه شدند، نباید این ورزش‌ها را ادامه دهند.

عزیزی با بیان اینکه شرایط اقتصادی امروز جامعه باعث کمبود برخی از قطعات پروتزها شده است، افزود: با توجه به اینکه تجهیزات ارتوپدی داخلی و خارجی است، برخی از این تجهیزات از داخل کشور تامین می‌شود و برخی نیز وارداتی بوده و تنوع شرکت‌ها کم شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس