کد خبر 953733
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده نسبت به تلاش‌های احتمالی دموکرات‌های کنگره برای استیضاح واکنش نشان داده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که برخی نمایندگان دموکرات کنگره تلاش هایی را برای طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آغاز کرده اند، ترامپ روز چهارشنبه تهدید کرده است که علیه این گونه تلاش ها در دادگاه عالی آمریکا مقابله خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده حمایت ترامپ از حفتر

به نظر می رسد مساله مطرح شده از سوی ترامپ سخت و دشوار باشد چرا که قانون اساسی و دادگاه عالی آمریکا به روشنی اعلام کرده است که هیچ نقشی در روند استیضاح رئیس جمهور ندارد.

ولی توئیت های ترامپ نشان می دهد که کاخ سفید بحث های مطرح شده بین دموکرات خا درباره آغاز روند استیضاح را جدی گرفته است. برخی نمایندگان دموکرات خواستار استیضاح ترامپ به اتهام جلوگیری از اجرای عدالت شده اند. دموکرات ها به اسناد منتشر شده در گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده روسیه استناد کرده اند.

ترامپ با انتشار توئیتی بار دیگر ضمن اشاره به این مساله که هیچ کار اشتباهی انجام نداده است، نوشت: اگر دموکرات ها سعی کنند من را استیضاح نمایند، من در ابتدا به دادگاه عالی آمریکا رجوع خواهم کرد.

گزارش مولر حاوی اسناد و مدارکی است که اقدام ترامپ در جلوگیری از اجرای عدالت را تقویت کرده است.

رهبران دموکرات بر این باورند که گزارش مولر می تواند نقشه راه مهمی برای ادامه تحقیقات آنها درباره ترامپ باشد.

نتایج تحقیقات مولر درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نشان می دهد که کمپین انتخاباتی ترامپ هیچ گونه تبانی یا همکاری با روسیه نداشته است ولی مولر نتوانسته است به این جمع بندی برسد که آیا ترامپ مانع از اجرای عدالت شده است یا نه.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس