دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب در دیدار جمعی از کارگران درباره اقدام اخیر آمریکا گفتند: «ما آن‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده میکنیم، میتوانیم نفت خود را صادر کنیم.»

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف، کار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران افزودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی، دشمنی‌های امریکا را بی پاسخ نمی‌گذارد.

ببینید

عکس / حضور کارگران شهرداری در دیدار امروز رهبری

عکس / دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی دیدار امسال با کارگران را با توجه به سال «رونق تولید»، دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه کار به بهار به‌عنوان زمینه‌ای برای بروز ظرفیتها و استعدادها گفتند: کار یک ارزش والا است و این موضوع باید به یک فهم عمومی در جامعه تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند کارگر نیز شناخته شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی از عوامل تحقق رونق تولید را کار جهادی و فوق العاده دانستند و افزودند: رونق تولید یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم‌های سردمداران امریکایی و صهیونیستی درباره نفت و مسائل اقتصادیِ دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود.

ایشان خاطرنشان کردند: «رونق تولید»، «حمایت از کالای ایرانی»، «تحرک کاری» و «اقتصاد مقاومتی» در واقع زمینه‌ساز عزت ملی و نفوذناپذیری در برابر تصمیم‌های بیگانگان خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عزت ملی یکی از اولویت‌ها و مسائل اصلی هر ملتی است، گفتند: ملتها هیچگاه راضی نخواهند شد تا تحت تأثیر و نفوذ تصمیمات دشمنان خود قرار گیرند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ادعاهای مقامات امریکایی و صهیونیستی افزودند: آنها می‌گویند دشمن نظام جمهوری اسلامی هستیم و با ملت ایران دشمنی نداریم اما دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است زیرا جمهوری اسلامی به کمک و مدد مردم برپاست و اگر کمک مردم نبود، جمهوری اسلامی نبود.

ایشان با اشاره به توطئه‌های گوناگون دشمنان ملت ایران در چهل سال گذشته از جمله تمرکز بر موضوع کار و کارگر و شکست این تلاشها، تأکید کردند: ملت ایران به‌ویژه کارگران در همه این موارد، بر دهان دشمن زدند و او را مأیوس کردند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جامعه کارگری از وفادارترین قشرها به جمهوری اسلامی بوده و هست، افزودند: مسئولان کشور و سیاست‌سازان و مجریان سیاستها باید قدر جامعه کارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها همچون امنیت شغلی، احترام به کارگر و موضوع دستمزد کارگران توجه صحیح و دقیقی داشته باشند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در همین زمینه گفتند: بعضی خریداران کارخانه‌ها با از بین بردن کارخانه، فروش تجهیزات آن، و تبدیل کردن زمین کارخانه به بُرج، سوءاستفاده می کنند که همه مسئولان در سه قوه، باید با اینگونه مسائل مقابله جدی کنند.

ایشان واردات بی‌رویه را از دیگر مسائلی برشمردند که به تولید داخل و کارگر ایرانی ضربه وارد می‌کند و افزودند: در زمینه مقابله با واردات بی‌رویه کالاهای خارجی، مقررات سختی وجود دارد اما این ضوابط باید با قاطعیت اجرا شوند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: تحریمها اگرچه در برخی موارد زمینه‌ساز بروز مشکلات می‌شوند اما اگر با آنها مقابله صحیح و منطقی شود، به نفع کشور خواهد بود زیرا تحریمها موجب تکیه بر توان، ظرفیت و ابتکارهای داخلی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به توطئه های مختلف و ناکام دشمنان در چهل سال اخیر علیه «ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی» تأکید کردند: امریکایی‌ها با تمرکز بر مسائل اقتصادی به دنبال به زانو درآوردن ملت ایران هستند اما بدانند این حرکت اخیر آنان نیز ناکام می‌ماند و ملت بزرگ و عزیز ایران در مقابل شیطان بزرگ هیچگاه به زانو در نخواهد آمد.

رهبر انقلاب اسلامی درباره تلاش امریکا برای مسدود کردن راههای صادرات نفت ایران افزودند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده اند اگر همت کنند همه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و قطعاً این تلاش امریکایی‌ها هم به جایی نمی‌رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.

ایشان با یادآوری یک نکته مهم خطاب به دشمنان ملت ایران تأکید کردند: بدانید د شمنی‌های شما بی‌پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران، ملتی نیست که علیه او کار و توطئه کنند و او بنشیند و تماشا کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در نکته‌ای دیگر در زمینه تشدید فشارهای نفتی امریکا گفتند: کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می‌دانیم و از آن برای تکیه بیشتر بر توانایی‌های داخلی استفاده می‌کنیم.

رهبر انقلاب توانایی‌های ملت ایران و جوانان پرتلاش و خوش استعداد میهن را بسیار فراتر از وضع فعلی خواندند و خاطرنشان کردند: باید فرهنگ کار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روشهایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاههای مختلف از جمله صدا و سیما باید متوجه این معنا باشند.

ایشان با استناد به آیه شریفه قرآن کریم دستاورد حقیقی انسان را حاصل سعی و تلاش او برشمردند و افزودند: رشد فرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است و جوامعی که در دنیا از لحاظ مادی رشد کرده‌اند، بر اثر همین عوامل بوده است چراکه خداوند وعده داده به کسانی که برای دنیا هم کار می‌کنند، کمک خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، «رفاه ملت» و «رشد اقتصادی، فناوری و علمی» را در کنار «معنویت و پیشرفت اخلاقی»، از اهداف اصلی نظام اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: تحقق این اهداف به کار و تلاش مستمر نیاز دارد.

ایشان گفتند: هدف از بیان گام دوم این بود که باید با همان انگیزه و همت بلندی که کشور را از زیر لگد مستکبران خارج کرد به حرکت پرشور برای رسیدن به قله‌های بلند پیشرفت و عزت ادامه داد.

رهبر انقلاب، جوانان با انگیزه، تحصیلکرده و پرتلاش را محور دستیابی کشور به آینده روشن دانستند و افزودند: به فضل الهی مجموعه‌های گوناگون و غالباً جوان در سراسر ایران عزیز مشغول فعالیت هستند تا در پرتو حرکتی عظیم، ملت ایران به قله‌های رفیع عزت مادی و معنوی برسد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به عصبانیت دشمن از تلاش و یکپارچگی ملت ایران افزودند: در همین بلای طبیعیِ سیل، با وجودی که کسی ملت را به صحنه دعوت نکرد، مردم همچون سیل به کمک سیل‌زده‌ها رفتند و جوانان از سراسر کشور به کمک مردم و جوانان محلی شتافتند که این وحدت و همدردی و تلاش ملی، بسیار مهم و نوید دهنده آینده‌ای خوب خواهد بود.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان تأکید کردند: همانگونه که اخیراً گفته شد، تلاشهای دشمنان آخرین نفسهای دشمنیِ آنان است و دشمنان سر انجام از خصومت علیه ملت ایران خسته خواهند شد اما این ملت از کار و تلاش و پایداری و پیشرفت هیچگاه خسته نخواهد شد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی گفت: کنترل واردات، اصلاح سیاستهای مالیاتی، استفاده از منابع بودجه عمومی برای بهبود تولید، راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی، تلاش مضاعف برای بهبود فضای کسب و کار و تشکیل منظم کارگروه‌های رفع موانع تولید از جمله برنامه‌های دولت برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • یک ارتشی IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  این دشمنی بی‌جواب نخواهد ماند . درود. جاوید ایران و رهبرش
  • بسیجی IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   حاظرم نون خشک بخورم ولی سایه رهبری بالای سرم باشه .
  • ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   9 82
   دوباره ترمپی های ورشکست برای مصرف مواد در مشرق منفی می زنند!
 • بهرام IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  64 86
  خوشم اومد. ببینم ایران چکار میکنه ها. البته بگم من مطمئن بودم پیروز قصه تحریم جدید ایران و ایرانیان هستن
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  32 74
  مشرق چرا کل صحبتهاش رو نمیزنی
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  37 89
  باید نترسیم و بیشتر حمله کنیم
 • رضا IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  رهبرم اشاره کند اسرائیل و اسرائیلی ها را تکه تکه خواهم کرد ... فقط اشاره
 • NL ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  25 85
  ماشاله
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  28 87
  جانم فدای رهبر عشقی سید علی
 • رضا IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  73 6
  قیمت خودرو و خوراک مردم درست کنید. قیمت محصولات ایران خودرو در داخل کارخانه دوبرابر شد
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   3 14
   کی باید درست کنه؟ ایران خودرو دست کیه؟ دست دولتی است که تو بهش رای دادی بعدم مادر و خواهر و دخترت رو فرستادی تو خیابون به عشق رای آوردنش، قررر بدن
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  32 6
  مشرق میدونم جاش اینجا نیست اما لطفا یه سر بزن به سایت برترینها و ببین چطور هر روز داره یه دعوای قومیتی بین فارس و ترک یا فارس و افغان راه میندازه.
 • IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  14 86
  ای جوووووووووونم آقا........ دوباره منفی بده های مزدور سرو کله شون پیدا شد
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  12 50
  آمریکا هیچ غلطی نمیتواندبکند
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  13 68
  بخدا برجام پاره نکنید دیونه میشیم دلتون به پنج سال خوش نکنید اینا به قولشون عمل نمیکنن
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  11 96
  جان به فدای رهبرم که سخنش دشمن شکن است
 • علی IR ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  10 62
  یه سوال .همانطور که حضرت اقا گفتن هر چقدر که اراده کنیم صادرات نفت خواهیم داشت ..اما چرا صادرات نفتمون کاهش یافته .مشرق چاپ کن تا بقیه نظر بدن
 • حمید IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  2 34
  بارها رهبری به صدا وسیما تذکر دادن ، چرا مشرق اشاره نمی کنی ، هرچی تونستی علیه عادل حرف زدی ، چرا علیه مجری شبکه سه حرف نمی زنی ، که مورد انتقاد رهبری ست
 • دروغ IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  15 1
  یعنی از عمد صادراتمون افت شدید کرده!!!!؟ به چه دلیل؟
 • محمد IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  22 0
  قیمت خودرو دو برابر شد حتی در کارخانه.پژو اس ال ایکس در کارخانه شده 67 تومان.ساینا در کارخانه شده 53 تومان.خدا رحم کنه . اقلام خوراکی که دیگه نگو چهار برابر شده. برنج شده کیلویی 20 هزار تومان. از اول نفت به مردم نمیرسید.چه فروش میرفت چه نمیرفت.بزارین فروش نره تا شاید دزدی ها کمتر شد. مدیریت صفر اصلا به فکر جامعه و مردم کسی نیست. در طول تاریخ نشان داده شده نارضایتی مردم باعث تغییر میشه. زمان شاه هم مردم ناراضی بودند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس