هدیه تهرانی نمایه

مؤسسه‌ای که مدعی حفاظت از حیات‌وحش است اصولاً چه دخلی به موضوع آب و سیلاب می‌تواند داشته باشد پرسشی است که البته از پمپئو انتظار نمی‌رود به آن پاسخ دهد اما بد نیست خانم بازیگر به آن پاسخ دهد.

سرویس سیاست مشرق - به درازا کشیدن روند محاکمه اعضای موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان که بهمن سال ۹۶ به اتهام جاسوسی بازداشت شدند تا کنون فرصت‌های بسیاری را در اختیار حامیان و ذی‌نفعان این موسسه به ظاهر محیط‌زیستی قرار داده تا با مظلوم‌نمایی و سوءاستفاده از احساسات عمومی، از متهمان، چهره‌ای موجه و دوستدار محیط‌زیست به تصویر بکشند؛ اما این تلاش‌ها در سال جاری حکایت از آن دارد که حامیان و ذی‌نفعان این موسسه خصوصی، از دستاویز قرار دادن سیلاب و مردم سیل‌زده کشور هم برای پیشبرد اهداف خود ابایی ندارند.

تلاش برای ایجاد پیوند میان سیلاب‌های فروردین‌ماه با بازداشت اعضای موسسه میراث پارسیان که ابتدا به صورت پراکنده در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور آغاز شد، در بیانیه‌ای که پمپئو به بهانه وقوع سیل در ایران منتشر کرد شکلی آشکارتر به خود گرفت؛ در این بیانیه کوتاه که از ۴ جمله تشکیل شده، یک جمله بر بازداشت اعضای موسسه میراث پارسیان متمرکز شده و این متهمان را افرادی معرفی کرده که سعی داشتند ایران را برای مواجهه با چنین حوادثی آماده کنند اما به دلیل تلاش‌هایشان برای کمک به کشور، به زندان افتاده‌اند.

بیانیه پمپئو، دومین پست اینستاگرامی لئوناردو دی‌کاپریو، در اعتراض به بازداشت اعضای موسسه میراث پارسیان را طی دو ماه گذشته به همراه داشت. نوشته‌ای که در آن به اهمیت نصب دوربین‌های تله‌ای برای ثبت تصاویر وحوش اشاره شده و از مخاطبان بار دیگر خواسته شده درخواست آزادی متهمان را امضا کنند.

بیشتر بخوانید:

جالب‌تر آنکه، ماهیگیری پمپئو از سیلاب‌های گل‌آلود ایران برای اعضای بازداشت‌شده موسسه میراث پارسیان، به مذاق حامیان و ذی‌نفعان این موسسه خوش آمده و به عنوان راهکاری جدید برای مظلوم‌نمایی این متهمان مورداستفاده قرارگرفته است: از خانم بازیگر همکار و همراه موسسه میراث پارسیان که طی سال‌های گذشته به طرق مختلف، از همراهی در ضرب سکه، جمع‌آوری اعانه مردمی، اکران فیلم و راه‌اندازی کمپین، موسسه میراث پارسیان را در مسیر اهدافش یاری رسانده و حالا هم دوشادوش بازماندگان این موسسه، به اسطوره‌سازی از متهمان مشغول است و از اتفاق، دی‌کاپریو، نامش را در پست اینستاگرامی خود ذکر کرده، در نخستین روزهای سال جاری تصاویر و فیلم‌هایی در کنار مردم سیل‌زده آق‌قلا به صورت گسترده در رسانه‌ها منتشر می‌شود. شایعه کمک یک میلیارد تومانی خانم بازیگر به سیل‌زدگان هم هرچند پس از انتشار گسترده در فضای مجازی، از سوی وی تکذیب شد به تأثیرگذاری تصاویر کمک می‌کند و نهایتاً خانم بازیگر به سراغ اصل مطلب می‌رود: انتشار یادداشتی در فضای مجازی و رسانه‌ها که با مقدمه‌ای درباره سیل آغازشده و با الگوبرداری از بیانیه پمپئو، متهمان جاسوسی را افرادی معرفی می‌کند که این روزها باید به یادشان بود چرا که سعی در حفظ زمین و خانه و کاشانه و مال و جان مردم داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

این در حالی است که مؤسسه خصوصی مذکور، همان‌گونه که از عنوانش پیداست با پوشش حفاظت از حیات‌وحش راه‌اندازی شده و به فعالیت خود ادامه داده است؛ حوزه‌ای که نه با مدیریت آب و آبخیزداری مرتبط است و نه با مدیریت بحران! اینکه متهمان این پرونده جاسوسی که به دلیل عملکرد شبهه برانگیزشان در حوزه حیات‌وحش به ویژه رونق گردشگری شکار بارها مورد انتقاد قرارگرفته‌اند، چگونه و در چه مسیری برای آماده‌سازی کشور برای مواجهه با سیل تلاش کرده‌اند و اینکه مؤسسه‌ای که مدعی حفاظت از حیات‌وحش است اصولاً چه دخلی به موضوع آب و سیلاب می‌تواند داشته باشد پرسشی است که البته از پمپئو انتظار نمی‌رود به آن پاسخ دهد اما بد نیست خانم بازیگر که سال‌هاست موسسه مذکور را از امتیاز محبوبیت خود برخوردار کرده پاسخی شفاف برای آن به مخاطبانش ارائه کند. مؤسسه‌ای شکارمحور که اعضایش تا کنون ادعایی در حوزه مدیریت منابع آب و مهار سیلاب نداشته‌اند اما حالا بازماندگانشان می‌کوشند از هر دستاویزی برای تطهیرشان بهره برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • حسین PL ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  65 26
  رهروان تقی زاده ها و امثال و فرح و اشرف پهلوی هستند اینها فقط ظاهر را حفظ میکنند.
 • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  55 18
  همش بخاطر ضعف برخورد قانون با این اراذل است مستند عرض میکنم هیج جای دنیا اینقدر به سلبریدی ها مجال عرض اندام و دخالت در امور را نمی دهند
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  42 7
  شما اگر واقعا راست می گویید مسببین جنگل خواری در گلستان را از کار بر کنار کرده و دستگیر کنید. از گرگان تا سمت شرق استان یعنی مراوه تپه و تا سمت غرب استان یعنی گمیشان و بندر ترکمن همگی اسم اون شخص و دم و دستگاهی که به راه انداخته رو می دونند اما جالبه که برخوردی باهاش نمیشه.
  • GB ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
   21 15
   اونا خودی هستن اخوی
  • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
   17 4
   ایشون مالک شرکت چوب وجنگلهای استان هستند .اسمشون ن.م هست.
  • کوردستان IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
   17 6
   مثل ادم اسمشو بگوو تا ملت بدونن کی رو میگی ، مردم هم میتونن باهاش تصفیه کنند
 • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  46 9
  کاش یک فرد با اطلاع اظهار نظر میکرد نه یک بازیگر که قبلا حاشیه زیاد داشته
 • نصیر IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  40 7
  بعد برجام به شکل عجیبی نظام در محاکمه افرادی که امریکا و اروپا ازشون حمایت می کنن دست و تنش می لرزه در حالی که قبل برجام سرباز امریکایی رو دستگیر می کردیم!!!!!!!!!!
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  28 7
  دم خروس وطن فروشی این بی آبروها خیلی وقته بیرون زده
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  28 2
  و چقدر این حرف ها خودبخود باعث خجالت و فروکش کردن آب و بازسازی خانه های سیل زدگان و جبران دام شد .
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  2 12
  مشرق دیگه داری غروب میکنیا!
 • IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  8 2
  بزرگی ظرفیت می خواهد
 • ناشناس IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  6 5
  وامدارند وامدارند ان هم از اجنبي خدا از سرشون نگذرد
 • سید رضا IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  19 2
  آنچه که مسلمه ، اینه که ؛ این سرپیتی های شیفته غرب ؛ دلشون برای این کشور و مردمش نمی سوزه و هیاهوی اونا ؛ برای جلب نظر و شایدم رد گم کردنه !!
 • سید رضا IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  14 2
  آنچه که مسلمه ، اینه که ؛ این سرپیتی های شیفته غرب ؛ دلشون برای این کشور و مردمش نمی سوزه و هیاهوی اونا ؛ برای جلب نظر و شایدم رد گم کردنه !!
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  1 5
  اگر این اتفاقات در زمان شاه افتاده بود و این جور بازیگر ها پیش از انقلاب بودند چه می گفتید و چه می ساختید؟
 • جابر SG ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  11 3
  عجیبه بازیگرا شدن کارشناس محیط زیست،آب و حیوانات
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  0 2
  این خانم کرک و پر ریخته و از ریخت افتاده، چقدر بابت این حمایت کردن و حقه بازی بهش می ماسه؟!
 • حسن IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
  0 0
  این دولت کلش جیرخاراونورآبی هستن؟!بخاطر همینه دراین مدت هشت سال جاسوسان فراوانی باتیپ های مختلف به ایران آمدن ودرایران اشخاص خاصی ازهنرمندان.سیاسیون.محیط زیست....وغیره به آنهامعرفی شدن واگر سربازان گمنام عزیزنبودن وسپاهیان بزرگ خیلی ازنقشه های کثیفشون درکشوراجرای میشد..خدانگهدارسپاه بزرگ باشه انشاالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس