کد خبر 951783
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
توضیحات سردار کمالی درباره وضعیت خدمت مشمولان در مناطق سیل‌زده لرستان

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: درصدد هستیم تا سربازانی که خانواده‌های‌شان در سیل متحمل خسارت شده‌اند، منتقل یا معاف شده و حتی اضافه‌خدمت‌ها بخشیده شود.

به گزارش مشرق، جشنواره جوان سرباز امروز صبح به میزبانی نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی ناجا با حضور سربازان منتخب سپاه، ارتش، ناجا و وزارت دفاع برگزار شد.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سربازان نیروهای مسلح پیش‌قراول در دفاع، امنیت و حوادث هستند و این افراد کسانی هستند که قبل از هر سازمانی در محل حادثه حضور دارند.

وی گفت: سربازان در کمال مظلومیت و بدون آنکه کسی آنها را شناخته یا مورد تشویق قرار دهند به خدمت و امدادرسانی در مناطق سیل‌زده مشغول هستند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص تسهیلات ستاد کل برای سربازانی که خانواده‌های آنها در مناطق سیل زده حضور دارند، گفت: در مرحله اول به طور فوری اعلام کردیم که اعزام مشمولانی که خانواده‌های آنها در مناطق سیل زده هستند در سه مرحله به مدت دو ماه به تعویق خواهد افتاد همچنین به ناجا اجازه دادیم که در هر جا که با مشکلی مواجه شد خودش تشخیص داده و اعزام را به آینده موکول کند.

بیشتر بخوانید:

سن پدر برای معافیت تک فرزندی چقدر است؟

سردار کمالی ادامه داد: همچنین اعلام کردیم کسانی که عمداً یا سهواً محل خدمت خود را ترک کرده‌اند این مدت ترک خدمت جز مرخصی اضطراری محسوب و جزو خدمت محاسبه شود.

وی اعلام کرد: در مرحله اخیر اعلام کردیم سربازانی که خانواده های آنها با مشکل مواجه شده‌اند بتوانند با انتقالی به محل سکونت خود بازگردند و اگر خسارت وارد بسیار زیاد باشد معاف شده و حتی اضافه خدمت این سربازان نیز بخشیده شود.

این مقام ارشد ستاد کل اعلام کرد: این موارد هنوز اعلام نشده است؛ بخشی از اینها در اختیار مقام معظم رهبری است و بخشی در اختیار رئیس ستاد کل؛ در حال حاضر تصمیم گیری انجام شده و به زودی عملیاتی خواهد شد.

سردار کمالی درخصوص طرح جریمه مشمولان غایب اعلام کرد: این طرح عملاً به اتمام رسیده است و تنها افرادی در ۲۹ اسفند ۹۷ هشت‌سال غیبتشان تمام شده می‌توانند مدارکشان را برای ثبت به پلیس ۱۰+ تحویل دهند.

وی به یازدهمین جشنواره جوان سرباز پرداخت و گفت: این جشنواره هر ساله در ۱۰ محور به تجلیل از مقام جوان سرباز می‌پردازد؛ از پایین‌ترین سطح در سپاه، ارتش، ناجا و وزارت دفاع شروع شده و نفرات برگزیده از شهرستان به استان و درنهایت به سازمان معرفی و در ادامه نیز یک نفر از هر سازمانی برای جشنواره معرفی می‌شود.

وی به تسهیلات تعلق گرفته به جوانان سرباز شرکت‌کننده در جشنواره جوان سرباز پرداخت و گفت: یک تشویق از نظر مادی از این جوانان منتخب به عمل خواهد آمد و همچنین با توجه به توانمندی‌شان سرمایه‌گذاری شده تا بتوانند به واسطه سامانه سرباز ماهر برای اشتغال‌شان تدابیری اندیشید.

سردار کمالی به جشنواره امروز و حضور مقامات و مسئولان نیروهای مسلح در جشنواره پرداخت و گفت: راستش امروز ناراحت شدم چرا که انتظار داشتم فرماندهان و رده‌های بالا در آن شرکت کنند فقط حضور یک سازمان و آن هم ناجا پررنگ بود و از ارتش و سپاه حضوری در سطوح بالا نداشتیم.

وی درخصوص مسدود شدن اینستاگرام منتسب به خود گفت: انسداد این صفحه نشان داد که این افراد مستقل نبوده و عوامل استکبار و صهیونیسم هستند و به جریان مستقیم و آزاد اطلاعات اعتقادی ندارند؛ آنها ضدآزادی و استقلال بوده و وابسته هستند و با این عملکرد دروغ‌شان اثبات شد که همواره می‌گفتند مستقل هستیم و به جریان آزاد اطلاعات معتقدیم.

این مقام ارشد ستادکل خاطرنشان کرد: این یک نوع مبارزه است و این مبارزه تا سرنگونی صهیونیسم و استکبار جهانی و اقامه نماز در مسجدالاقصی ادامه خواهد داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس