کد خبر 950339
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
عوض بن عوف

یک روزنامه سودانی عوض بن عوف وزیر دفاع سودان را متهم کرد که طرح پایان دادن به اعتراضات مردمی را به محض اجرای کودتا داشت.

به گزارش مشرق، روزنامه سودانی الراکوبه نوشت: عوض بن عوف فرمانده کودتا و عمر البشیر یار شفیقش توافق کردند که به اعتراضات چهارماهه در کشور پایان دهند، اما فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان، اجرای نقشه آنها برای مقابله با تحصن کنندگان سودانی را رد کرد.

بیشتر بخوانید:

«عوض بن عوف» حاکم نظامی جدید سودان کیست؟

این روزنامه افزود: براساس طرح بن عوف، نیروهای واکنش سریع باید به محض اجرای "کودتا" برای پایان دادن به اعتراضات مردمی وارد عمل می شدند، اما فرمانده نیروهای واکنش سریع این طرح را خنثی کرد.

محمد حمدان دقلو فرمانده نیروهای واکنش سریع در بیانیه پنجشنبه شب خود از رهبران قیام مردمی و رهبران مجمع مشاغل و روسای احزاب و رهبران جوانان خواست تا درهای گفت وگو را باز کرده و برای رسیدن به راه حلی که رضایت ملت سودان را به دنبال داشته باشد و از دچار شدن کشور به هرج و مرج جلوگیری کند، مذاکره کنند.

این روزنامه نوشت: روشن بود که کودتا طرح دوم البشیر برای تداوم حکومت خود به شمار می رود، زیرا آنها این شورای نظامی را برای حفاظت از البشیر در برابر دادگاه کیفری بین المللی و حفاظت از خودشان در برابر هرگونه بازخواست ترتیب دادند اما تداوم تحصن مردم عرصه را بیشتر از قبل از کودتا بر آنها تنگ کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس