کد خبر 950173
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
حمید بعیدی‌نژاد - کراپ‌شده

سفیر ایران در انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» اقدام آمریکا در اضافه کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی را «لفاظی» توصیف کرد.

به گزارش مشرق، «حمید بعیدی‌نژاد»، سفیر ایران در لبنان اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران را «لفاظی» توصیف کرد.

بعیدی‌نژاد در مصاحبه با «کریستین امان‌پور»، مجری «سی‌ان‌ان» گفت: «ایران در وضعیت بسیار باثباتی است. ما از اینکه ایالات متحده در واشنگتن چه فکری می‌کند هراسان نیستیم.»

بیشتر بخوانید:

روسیه: برقراری امنیت در منطقه بدون ایران امکان‌پذیر نخواهد بود

لوبلاگ: تروریستی خواندن سپاه برای آمریکا بی‌فایده و پرهزینه است

وی اضافه کرد: «مسئله اینجا است که ما در تمامی حیطه‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی و حتی دفاعی همکاری خوبی با کشورهای منطقه داریم.»

بعیدی‌نژاد تصریح کرد هدف اقدامات آمریکا اثرگذاشتن بر این نوع همکاری‌ها است که بین ایران و منطقه وجود دارد.

سفیر ایران در لندن با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تصریح کرد در داخل حاکمیت آمریکا از بابت اقدام علیه سپاه نگرانی وجود دارد.

او تأکید کرد تصمیم آمریکا برای قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی می‌تواند بر وضعیت نیروهای آمریکایی در منطقه اثرگذار باشد.

بعیدی‌نژاد در ادامه گفت: «اگر آنها بخواهند دستورالعمل‌های رسیده از واشنگتن را اجرا کنند در وضعیت بسیار بدی قرار خواهند گرفت.»

او گفت: «من معتقدم صرفنظر از لفاظی‌ها، هیچ دستورالعملی از سوی واشنگتن برای اجرای آن لفاظی‌ها صادر نخواهد شد. چون آنها در منطقه خلیج فارس هستند و با افسران سپاه پاسداران در خلیج فارس مواجه خواهند شد.»

بعیدی‌نژاد اضافه کرد: «اگر آنها جرأت کنند دستورالعمل‌ها مبنی بر اینکه سپاه سازمانی تروریستی است را اجرا کنند، شاهد خواهند بود اقدامشان در صحنه میدانی با چه شدتی تلافی خواهد شد.»

وی تأکید کرد: «تصور من این است که اینها لفاظی است و انها دستورالعملی برای اقدامات میدانی ندارند.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس