کد خبر 949947
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
محسن رضایی نمایه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: از این پس جلسات مجمع در روز چهارشنبه و یک هفته در میان برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری عصر امروز (چهارشنبه ۲۱ فروردین) طی سخنانی با بیان اینکه از این پس جلسات مجمع در روز چهارشنبه و یک هفته در میان برگزار می‌شود گفت: دستور جلسه امروز مربوط به زمان بندی کردن تصمیمات و مصوبات مجمع بود.

وی افزود: مراجع و مقام معظم رهبری اعتقاد داشتند که نظرات مصلحتی مجمع باید در چارچوب زمانی مشخص باشد. در همین راستا در جلسه امروز ۴ پیشنهاد مطرح شد که یکی از آنها تصویب شد که مبتنی بر آن، اعتبار مصوبات مبتنی بر مصلحت ۱۰ ساله تعیین شد.

رضایی گفت: در ابتدای جلسه امروز آیت الله املی مطالبی را درباره مصالح کشور طرح کردند و بیانیه ای صادر شد. از جمله مسایل مطروحه، بحث سیلزدگان بود و مجمع از مردم، نیروهای مسلح، نهادهای دولتی و خصوصی که به کمک هموطنان سیلزده شتافتند تشکر کرد و خواستار آن شدیم که ادارات دولتی بر سرعت کمک رسانی بیفزایند و از ضوابط دست و پاگیر اداری کاسته شود تا مشکلات مردم زودتر حل شود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی محکومیت دولت امریکا بود که خودش یک ارتش تروریستی دارد و از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون انسانهای بیشماری بر اثر بمبهای آنها کشته شده اند و فقط از بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون در کره و ویتنام و عراق به اندازه کشته های یک جنگ جهانی، انسانها را کشته اند. حال، چنین کشور، یک ارتش ملی و نهاد مدافع امنیت را به عنوان تروریست اعلام می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سپاه سازمانی است که در مقابل صدام ایستاد و سربازان متجاوز بعثی را بیرون کرد، اما ارتش امریکا از ابتدا از این سیستم حمایت کرد و حتی اطلاعات فوق سری ما را در اختیار صدام قرار می داد. بعد که صدام از دستور امریکا سرپیچی کرد و به کویت حمله کرد، امریکایبها به سراغ صدام رفتند، بنابراین اصلا صدام را امریکاییها تحریک کردند و او کسی بود که تمام افکار عمومی دنیا او را چه در حمله به ایران و چه در حمله به کویت محکوم کردند.

وی تصریح کرد: سپاه در مقابل داعش ایستاد و آن را از عراق و سوریه با کمک مردمشان بیرون کرد و خود دولتهای عراق و سوریه از سپاه به نیروهای آنها آموزش و مشورت دهند، بنابراین سپاه بیشترین فداکاری را در مقابله با داعش کرد، در حالی که ارتش آمریکا بالعکس عمل کرد و خود آقای ترامپ می گوید که آقای اوباما و کلینتون داعش را درست کردند

رضایی در ادامه به نقش سپاه در سازندگی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از جنگ ، سپاه توان و امکانات خود را جهت سازندگی با اصرار دولتها در اختیار آنها گذاشت.

رضایی با اشاره به حضور سپاه در مناطق سیلزده گفت: در موضوع سیل و زلزله ، سپاه اولین نهادی است که خود را سپر بلای ملت ایران می کند، چرا که در همه شهرها و استانها سپاه وجود دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها که خود از تروریستها و از تجاوز عربستان به بحرین و یمن حمایت می کند، سپاه را تروریست اعلام می کند. لذا ما از اقدام ریاست و اعضای مجمع تشخیص مصلحت، شورای عالی امنیت ملی، مجلس و دولت و ملت  تشکر می کنیم که موضع قاطعانه در برابر اقدام امریکا گرفتند.

وی تاکید کرد: وقتی منافع کشور مطرح می شود، همه ما پاسدار هستیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سکال که آیا اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران می‌تواند تاثیری در  تصویب لوایح پالرمو و CFT در مجمع داشته باشد، گفت: مجمع تشخیص کمیسیونی را برای ادامه بررسی های کارشناسی در زمینه پالرمو و CFT تشکیل دهد که اولین جلسه این کمیسیون امروز برگزار شد و با هدف نگاه به منافع ملی موضوع الحاق ایران به لوایح مرتبط با FATF را مورد بررسی قرار می‌دهد.


وی ادامه داد: در جلسه امروز قرار شد اقدام آمریکایی ها در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران و لایحه‌ای که دولت انگلیس در تحریم اقتصادی ایران به تصویب رسانده در بحث های کارشناسی این کمیسیون منظور شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مسائل مربوط به سیل های اخیر به سفر خودش به لرستان و خوزستان پرداخت و گفت: موضوع تغییر اقلیم و اجرای سیاست های کلی نظام مورد توجه مجمع است.

رضایی از تشکیل ستاد جهاد توانمند سازی با حضور ۱۱۰ خیریه خبر داد و گفت: این ستاد مسئولیت بازسازی کامل ۵ روستای استان لرستان با جمعیت ۵ هزار نفر و ۷ روستای استان لرستان را بر عهده گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • CO ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  1 1
  ایشان سخنگو ! یا رییس مجمع ! هستند ؟
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  0 0
  خدا اعضای مجمع تشخیص مصلحت رو به راه راست هدایت کنه و بهشون بصیرت لازم عطا کنه