عراقچی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه، سیاست‌های غیرمنطقی آمریکا را همچون خروج از برجام، انتقال پایتخت به قدس شریف، شناسایی حاکمیت اسرائیل بربلندی‌های جولان و قرار دادن سپاه در زمره گروه‌های تروریستی محکوم کرد.

به گزارش مشرق، سیدعباس عراقچی رئیس ستاد اجرای برجام ظهر امروز در شانزدهمین دور رایزنی‌های سیاسی معاونین وزرای امور خارجه ایران و قزاقستان امروز  در دیدار با «مختار نیلئوبردی» بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با قزاقستان در همه حوزه‌ها تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش آیت‌الله جنتی به اقدامات آمریکا علی سپاه

واکنش سپاه به اقدام خصمانه آمریکا

وی با محکوم کردن سیاست‌های غیرمنطقی و غیرقانونی آمریکا همچون خروج از برجام، انتقال پایتخت به قدس شریف، شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان و بالاخره قرار دادن سپاه در زمره گروه‌های تروریستی، گفت: این اقدامات خلاف تمامی قواعد و عرف‌های بین المللی است و آمریکا مسئول هرگونه تبعات احتمالی این سیاست‌های خود است.
معاون وزیر امور خارجه قزاقستان نیز با حمایت مجدد کشورش از برجام، علاقمندی قزاقستان به گسترش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور را مورد تاکید قرار داده و با اشاره به ظرفیت‌های ترانزیتی جمهوری اسلامی ایران خواهان تسریع در بهره گیری از این ظرفیت در همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور شد.
 
در این رایزنی‌ها پیرامون آخرین تحولات روابط دوجانبه در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

مسائل منطقه‌ای و بین المللی به ویژه موضوعات مربوط به خزر و کنوانسیون مربوطه، و همچنین آخرین تحولات در افغانستان و سوریه نیز از سوی طرفین مورد رایزنی قرار گرفت.

 همچنین طرفین آمادگی خود را برای برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قزاقستان و نهایی کردن توافقات حقوقی و کنسولی بین دو کشور اعلام کردند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس