رحمانی فضلی نمایه

وزیر کشور گفت: بحثی که در برخی از شبکه‌ها و فضاهای مجازی نقل شده است نه تنها بی اساس است بلکه هیچ مشکلی در رابطه با همکاری مردم نیست و هیچ دغدغه‌ای برای مردم در حوزه‌های امنیتی و اجتماعی وجود ندارد.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در گفت‌وگو با رسانه ملی اظهار داشت: الحمدالله با مدیریتی که تا کنون صورت گرفته و با کمک همه مردم و مسئولان مدیریت بحران اعم از نظامیان و غیر نظامیان شهرهای عمده در دشت آزادگان و اهواز از نفوذ سیلاب مسدود مانده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از کارها به عهده مردم است، افزود: در مقطع اهواز حدود ۳۲۰۰ متر مکعب در ثانیه را تجربه می‌کنیم که هیچ وقت تجربه این عدد را نداشته زیرا ظرفیت واقعی ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ بود.

بیشتر بخوانید:

استقرار بیمارستان فوق تخصصی نیروی دریایی سپاه در خوزستان

وزیر کشور: وضعیت اهواز کاملاً در کنترل است

وزیر کشور گفت: تصمیمی امروز با حضور وزیر نیرو اتخاذ شد و مقرر شد که ما به صورت مقطعی ۳ روزه حجم خروجی آب را درکرخه، کارون و دز به گونه‌ای تنظیم کنیم که رودها به ما امکان بیشتری را در حوزه وسیع آبریز را بدهد.

وی ادامه داد: مقدار آبی که دیشب وارد بخش حاشیه‌ای برخی از خیابان‌های اهواز شد ناشی از کانال شهید چمران بود که به علت سرریز این اتفاق رخ داد که نیروها در این نقطه زحمت زیادی را متقبل شدند و بیش از ۸۰ درصد کار مدیریت شده است و مابقی کار نیز امشب انجام می‌شود ولی هیچ‌گونه نفوذی در منازل مردم نشد.

رحمانی فضلی گفت: مجبور شدیم از ۲ روز قبل ۵ استان را به عنوان استان‌های معین در استان خوزستان مستقر کنیم و استانها رسیدند و همه تحت فرماندهی استاندار خوزستان که رئیس ستاد مدیریت بحران است؛ در حال فعالیت هستند.

وی افزود: امداد رسانی، کمک رسانی، تغذیه و اسکان اتفاق می‌افتد و در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار اسکان را آمده کردیم و تقریباً مردم در حال استفاده است ودر بخش تغذیه با مشکلی مواجه نیستیم همچنین امکانات و ماشین آلات دستگاه‌های مورد نیاز نیز از استان‌های مختلف تقاضا می‌شود و منتقل می‌شود.

وزیر کشور گفت: امیدواریم با تصمیم گرفته شده در امروز که حجم خروجی آب در کارون، کرخه و دز کاهش پبدا خواهد کرد؛ ظرف ۳ الی ۴ روز آینده با کاهش سریع مواجه شویم و بعد از ۳ روز با بررسی و متناسب با شرایط اقلیمی تصمیمات جدید اتخاذ می‌شود.

وی ادامه داد: بحثی که در برخی از شبکه‌ها و فضاهای مجازی نقل شده است نه تنها بی اساس است بلکه هیچ مشکلی در رابطه با همکاری مردم نیست و هیچ دغدغه‌ای برای مردم در حوزه‌های امنیتی و اجتماعی وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس