سپاه

دولت آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» خود اضافه کرد.

به گزارش مشرق، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز دوشنبه علی‌رغم هشدارها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» خود اضافه کرد.

این اولین بار است که کاخ سفید نیروهای مسلح رسمی یک کشور خارجی را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی می‌کند.

هشدارها در واشنگتن

پیش از این کارشناسان در خود آمریکا هم درباره تبعات این اقدام هشدار داده و تلاش کرده‌اند کاخ سفید را از آن برحذر دارند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه آمریکا درباره معرفی سپاه به عنوان «سازمان تروریستی»

شورای عالی امنیت ملی رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» اعلام کرد

روزنامه نیویورک‌تایمز، به عنوان اولین رسانه‌ای که ۲۸ اسفندماه مقاصد دولت آمریکا در این باره را گزارش کرد نوشت این طرح هنگام ارائه با مخالفت مقام‌های پنتاگون و «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) رو به رو شده است.

ارزیابی پنتاگون و سیا این است که چنین اقدامی نظامیان ایالات متحده و مأموران اطلاعاتی آن را در معرض خطر اقدامات متقابل توسط دولت‌های خارجی قرار می‌دهد.

کارشناسان مسائل حقوقی نیز می‌گویند در صورتی که طرفین کنوانسیون‌های ژنو نیروهای مسلح یکدیگر را «سازمان تروریستی» بنامند و این رویه رواج پیدا کند، اعضای نیروهای مسلح آمریکا نیز، در صورت دستگیری در یک کشور ثالث، ممکن است متقابلاً «تروریست» تلقی شده و محاکمه شوند.

واکنش‌ها در ایران

در ایران، سرلشکر پاسدار «محمد علی جعفری»، فرمانده کل سپاه گفته در صورتی که آمریکا چنین حماقتی مرتکب شوند ارتش و نیروهای امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا، دیگرآرامش امروز را نخواهند داشت.

سردار جعفری گفت: «اگر آمریکایی‌ها دست به چنین حماقتی بزنند و امنیت ملی ما را به مخاطره بیندازند، مطابق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار خواهیم داد.»

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران هم به دولت آمریکا درباره اقدام علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هشدار داده است.

ظریف روز یکشنبه (۱۸ فروردین‌ماه) در توئیترش نوشت: «کسانی که نتانیاهو را در اولویت نخست قرار می‌دهند و از مدت‌ها پیش با اشتیاق برای تروریستی اعلام کردن سپاه تلاش کرده‌اند، کاملاً از تبعاتی که این کار برای نیروهای ایالات متحده در این منطقه دارد، مطلعند. در حقیقت، آن‌ها می‌خواهند به نمایندگی از او (نتانیاهو) ایالات متحده را به یک باتلاق بکشانند.»

از طرف دیگر، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران هم در تدارک آماده کردن طرحی برای مقابله با اقدام دولت آمریکا هستند.

«سید حسین نقوی حسینی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت این طرح «تروریستی نامیدن نیروهای نظامی آمریکا و پایگاه های آنها در منطقه» نام دارد.

نقوی حسینی همچنین خاطرنشان کرد: «اگر آمریکا قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی را دنبال کند، این طرح را تصویب خواهیم کرد.»

آمریکا و تنبیه تروریسم‌ستیزی

اقدام دولت آمریکا برای فشار بر سپاه، در ادامه سیاست‌هایی است که این کشور برای تنبیه گروه‌هایی در پیش گرفته که با اقدام علیه گروه‌های تروریستی واشنگتن را در پیشبرد اهدافش در منطقه ناکام گذاشته‌اند. واشنگتن، در ماه‌های گذشته اروپایی‌ها را برای اعمال فشار بر «حزب‌الله لبنان» هم تحت فشار قرار داده است.

گزارش رسانه‌های آمریکا حاکی است کاخ سفید طرحی نیز برای معرفی برخی از گروه‌های نظامی هم‌پیمان با ایران در عراق به عنوان «سازمان تروریستی خارجی» در دست بررسی دارد.

این گروه‌ها، زیر چتر «نیروهای بسیج مردمی عراق» (حشدالشعبی) فعالیت می‌کنند که با مصوبه پارلمان این کشور به یک نهاد قانونی و پشتیبان نیروهای امنیتی عراق تبدیل شده‌اند. این نیروها با مشورت‌های ایران نقش مهمی در مبارزه با گروه تروریستی داعش ایفا کرده‌اند.

نقش آمریکا در مبارزه با داعش

شواهدی در دست است که نشان می‌دهد هیئت حاکمه آمریکا بعد از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه از مارس ۲۰۱۱ و حمله داعش به عراق در سال ۲۰۱۴ به دنبال بهره‌برداری‌های مستقیم و غیرمستقیم از گروه‌های تروریستی برای پیشبرد اهدافش در منطقه بوده است.

در جریان تحولات سوریه و عراق، ائتلاف تحت رهبری آمریکا که ادعا می‌کرد برای مبارزه با گروه تروریستی داعش تشکیل شده در مقاطعی حتی به نفع داعش وارد عمل شد و با بمباران مواضع گروه‌های در حال مبارزه با این گروهک تروریستی راه را برای پیشروی‌های آن هموار کرد.

به عنوان مثال، شهریور ماه سال ۱۳۹۵، چهارجنگنده ائتلاف آمریکا مواضع ارتش سوریه را که در حال مبارزه با عناصر داعش در نزدیکی فرودگاه شهر «دیرالزور» بودند بمباران کرده و ۸۳ نظامی این کشور را به شهادت رساندند.

این ائتلاف، خردادماه سال ۱۳۹۴ هم با آنکه طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی از قصد داعش برای حمله به شهر «رمادی»، مرکز استان الانبار عراق مطلع بود هیچ اقدامی برای جلوگیری از کاروان داعش در راه شهر انجام نداد.

شبکه خبری بلومبرگ در آن زمان به نقل از منابع و مقام‌های اطلاعاتی آمریکا گزارش داد نظامیان این کشور در حالی نظاره‌گر سقوط رمادی بودند که از قبل از برنامه داعش برای حمله به این شهر خبردار بودند.

اعتراف اسناد و مقام‌های آمریکایی

آنچه در همان زمان به تردیدها درباره اراده آمریکا برای مبارزه با داعش دامن زد انتشار سندی از دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا بود که نشان می‌داد واشنگتن سال ۲۰۱۲ به درستی ظهور داعش را پیش‌بینی کرده بود، اما این موضوع را نه تنها تهدید منظور نکرده، بلکه آن را در راستای منافع آمریکا دانسته و بر لزوم پیگیری آن تأکید کرده است.

«مایکل فلین» که در دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و دولت فعلی این کشور سمت داشته سه سال پیش در مصاحبه‌ای با شبکه خبری الجزیره صحت این سند را تأیید کرده و گفته که واشنگتن عامدانه این سند را نادیده گرفته است.

او در این مورد گفته است که بی‌توجهی به این سند، «یک تصمیم از روی اراده بود… این تصمیمی از روی اراده برای انجام آن چیزی بود که آن‌ها دارند انجام می‌دهند. شما واقعاً باید از رئیس‌جمهور سوال کنید که واقعاً او دارد چه کار می‌کند و چه سیاستی در دستور کار است.»

این، اولین اظهارنظر در میان گفته‌های شخصیت‌های آمریکایی نبود که سرنخ‌هایی از نقش واشنگتن و متحدان آن در شکل‌گیری داعش آشکار می‌کرد. قبل‌تر از آن «وسلی کلارک» فرمانده اسبق فرماندهی کل نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) طی اظهاراتی مشابه، هدف از شکل گیری داعش را مقابله با حزب الله لبنان و محور ضداسرائیلی دانسته بود.

وی اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به سی‌ان‌ان گفته بود: «ببینید، داعش با منابع مالی دوستان و متحدان ما شکل گرفت.»

کلارک افزود: «چراکه وقتی شما کسانی را می‌خواهید که باید تا پای مرگ با حزب‌الله بجنگند، نمی‌توانید اطلاعیه بدهید و بگویید بیائید در جنگ ثبت نام کنید، چون می‌خواهیم جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنیم، بلکه شما می‌روید دنبال آدم‌های متعصب، می‌روید دنبال بنیادگراهای مذهبی، چون آن‌ها هستند که حاضرند با حزب‌الله مبارزه کنند.»

اظهارات «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در همین باره در سال ۱۳۹۳ (زمانی که هنوز در این سمت حضور داشت) از جمله دیگر شواهدی است که این پازل را کامل کرده و این فرضیه را تقویت می‌کند که داعش و هسته‌های تروریستی فعال در سوریه، با پشتیبانی مالی عربستان، ترکیه و دیگر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، با نظارت و آگاهی آمریکا و کشورهای غربی و بر اساس «تصمیمی ارادی» برای ضربه زدن به محور مقاومت، از طریق تضعیف یکی از ارکان اصلی آن یعنی سوریه صورت گرفته است.

او در سخنانی مهر ماه سال ۱۳۹۳ در دانشگاه «هاروارد» گفت: «گلایه همیشگی من این بود که بزرگترین مسئله ما متحدانمان هستند. متحدان ما در منطقه، بزرگترین مسئله ما در سوریه بودند.»

معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «ترک‌ها دوستان فوق‌العاده‌ای هستند و من همیشه روابط بسیار خوبی با اردوغان داشته‌ام و زمان زیادی را با او گذرانده‌ام. سعودی‌ها، اماراتی‌ها و بقیه. آن‌ها چه کار می‌کردند؟ آن‌ها آنقدر مصمم به کنار زدن (بشار) اسد و در اصل یک جنگ نیابتی شیعی-سنی بودند… که صدها میلیون دلار و ده‌ها و صدها هزار تن تسلیحات را برای هر کسی که با اسد می‌جنگید، روانه کردند، بدون در نظر گرفتن اینکه افرادی که در حال دریافت این کمک‌ها بودند، النصره، القاعده و عوامل افراط‌گرای جهادی بودند که از دیگر بخش‌های جهان آمده‌اند.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 138
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • FR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  حالا برید توی مجلس fatf تصویب کنید.
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   از تبعات تصویب نشدنشه.ولی خیلی خوب شد.FATF تصویب میشد انقدر حال نمیکردیم که الان حال کردیم
  • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   برادران ایرانی باید برای سواحل کالیفرنیا برنامه جدید بریزیم/ تمام
  • IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   زیاد حال نکن صبر کن ببین چه اتفاقی میافته،منتظر ضجه های صهیونیستها و سعودیها باش
  • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   وقتی نتانیابو و ترامپ دیدن که درجواب حملاتشون علیه نیروهای مقاومت در سوریه فقط بیانیه صادر میشه خوب توی توهماتشون به این نتیجه رسیدن که در جواب این خریتشون هم پاسخی نمیگیرن ولی این بار جای سفتی نشستن و مطمئن باشن خیلی زود پشیمون میشن همون روزی که دیگه خبری از رژیم منحوس صهیونیستی روی زمین نخواهد بود اون روز خیلی نزدیک تر شده با این کارشون.
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   7 11
   تصویب نشد ؟ خوابی برادر ؟
  • عباس IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   چقدر عجیبه ... زمان ادعای تروریستی بودن سپاه با سالروز میلاد امام حسین و روز پاسدار... حقانیت و مظلومیت سپاه کاملا مشخص میشه
  • IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   23 18
   این مزدوری که گفته از تبعات نپذیرفتن FATF است، حمایت همزمانت از FATF و خوشحالی از این اقدام آمریکای جنایتکار اتفاقا ثابت کرده شما مزدورها دنبال تصویب FATF بودید که دست خدا از غیب اومد و به دهان شما سیلی زد...منتظر سیلی های بیشتری هم باشید مزدوران بدبخت
  • رامین ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   17 28
   خطاب به 20:54، از چی حال کردی بدبخت؟!!!!1 از اینکه ترامپ حماقتشو جار زد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • BE ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   13 4
   خدا می داند که این دفتری که ترامپ داره امضا میکنه چند برگه و چند تا صفحه سفید دیگر برای امضاهای بعدی اش جا داره؟!
  • مهدی IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   14 14
   خدا را شکر که این دشمنان ما را در اوج حماقت آفرید و سستی و کم کاری ما را پایان داد چرا که من بعد میتوانیم این تروریست‌ها را دستگیر کنیم و محاکمه در هر جا از جمله خلیج فارس
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   7 11
   باید هر چه سریعتر قبل از اینکه ترامپ عصبانی تر شود fatf تصویب شود.
 • علی IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  منتظر واکنش ایران با شدت و جدییت بیشتر هستیم موشک جواب موشک . لطفا هر چه سریعتر
  • DE ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   من فکر میکنم باید عاقلانه رفتار کرد . نظر حضرت آقا خیلی مهمه در این باره. خدای نکرده نباید کاری کرد که آب در آسیاب دشمن احمق بریزیم.اونا احمقند ولی ما ایرانی و عاقلیم و احساساتی نمیشیم .به موقعش جواب دندان شکن که نه فک خورد کن دادیم و خواهیم داد . همونطور که هزاران میلیارد پولشون رو دود دادیم هوا و تهش ترامپ احمق اعتراف کرد خاور میانه سر ده دقیقه توی دست ایرانه.
  • ناشنای IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   35 19
   ببین اخوی جنگ شوخی نیست .موشک در مقابل موشک .با کدوم موشک ؟اگه امریکا ضعیف بود کل دنیا ازش حساب نمی بردن
  • حمید IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   4 15
   موشک جواب موشک ی اصطلاحه جوان منظور ایشون دقیقا موشک نیست یعنی جلوی زورگو باید واستاد
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  معلوم بود این کار میشه چون ترامپ نوکر نوکر نوکر اسرائیل است
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  مرگ بر آمریکا.
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  من سپاهیم.
  • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   همه ایران سپاهیه!
  • GB ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   اینطوری حرف بزن... مقابل آمریکا و عربستان همه ما سپاهی هستیم
  • IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   27 44
   از منفی ها مشخصه اونجای منافقین و صهیونیستها شدیداً سوخته که رباتهاشون رو با این شدت فعال کردن!!!!
  • جواد ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   9 33
   دقیقا درسته این ضد انقلاب های بدبخت نمیدونن چی کار کنن دارن با ربات به همه نظرات رای منفی میدن به کوری چشم دشمنان من هم یک تروریست هستم I LOVE SEPAH خطاب به 98/01/20 08:01
 • عباس IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  حالا که اینجوریه من هم دوست دارم تروریست باشم و سپاهی والا گور پدر ترامپ و پمپیو و نتانیابو
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  چه بدبختی گیر کردیم از زمین و آسمون برامون بلا می ریزه
  • IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   آمریکا خودش مصداق اصلی توحش و ترور است! شما نگران نباش!
  • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   جدی!!! میباره یا میبارونیم؟ حالا بریم FATF تصویب کنیم به این خیال که نه، کی گفته به ما میگن تروریست!!!! از ماست که بر ماست، با حزب طلبان تا جهنم
  • ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   بلا نیست اوضاع بد و روان پریش حاکمیت آمریکا را نشان می دهد که در همه میدانها از ما شکست خورده اند.
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   22 7
   قرار بود رئیسی بشه رئیس قوه قضائیه تمام مشکلات حل شه ولی ظاهرا بدبختی ها تازه شروع شده
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  ما همه همه شهروندان وحشی آمریکایی رو در فهرست یاغی های تروریست قرار می دیم و با اره برقی به سراغشون می ریم
  • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   غلطی نمیکنند نگران نباش امریکا هارت و پورته فقط
  • جواد GB ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   26 5
   تو معلومه از همون تیروتبار سعودی های تروریست وحشی هستی که میگی با اره میریم به سراغشون خداچقدر بنده احمق داره
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  43 73
  بعید میدونم مسئولین کار خاصی انجام بدن! مثلا میخوان چیکار کنن؟
  • پارسا DE ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   10 28
   داداش این دفعه مسئولان ما فرق میکنند
  • ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   36 97
   سپاه کارش را بلد است بانیان این حرکت را به شکر خوردن می اندازد
 • RO ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  دنیای وحش و سردمداری وحوش در آن ... البته اینها رو به افول هستند روند این چند سال نشون داده آمریکا روز به روز حقیر تر و ضعیف تر از دیروز است
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  ناراحتم و بسیار ناراحت ، کاش دولت قوی تری داشتیم ،کاش دوتابعیتی اجازه کار دولتی به هیچ عنوان بهش نمیدادن ،کاش مخالفت با اسلام و نظام وسیله جلب آرا نبود ، ولی افسوس ... از مردمی که داری آلزایمر تاریخی هستن از مردم احساسی و بی تفکر
  • رضا IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   37 66
   زمانی رییس جمهوری داشتیم که ترامپ پیشش لنگ می انداخت. یادت بخیر ای مرد. منظورم احمدی نژاد است. یک مثل آذری داریم که می گه دینسیزین الینن ایمانسیز گلر. یعنی از پس فرد بی دین فرد بی ایمان بر می آید. البته نه اینکه آقای احمدی نژاد فرد بی ایمانی است منظورم اینکه رییس جمهور بایستی شجاع و نترس باشه. هر قدمی که عقب برداریم دشمن صد قدم پیشروی میکنه.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  63 81
  اگه از ترامپ بترسید و دست روی دست بزارید بازم پیشروی می کند
 • IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  درود به سپاه - معلوم شد سپاه پوزه یانکی هارو خوب به خاک مالیده
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  65 86
  قبل از اینکه دولت آمریکا سپاه رو تروریست بدونه ، نیروهای نظامی آمریکا شبا خوابشون نمیبرد. حالا که سپاه رفت تو لیست تروریستا دیگه کلا خوابشون نمیبره
 • زاگرس آریان US ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  من خود دل چندان خوشی از جمهوری اسلامی ندارم. نسبت به سختگیری های بی نتیجه ... ولی هم میهنان گرامی، امروز باید احساسات را کنار گذاشته و کاملا آگاهانه تعیین اولویت کنیم. باید بدانیم آنهایی که عراق و افغانستان را به ویرانی کشاندند، برای ما بهتر از آنها را در نظر ندارند. نکند به این پندار خام بیفتیم که آمریکایی ها جان سربازان خود را به خطر می اندازند و پول هزینه می کنند تا برای ما دمکراسی و آزادی بیاورند. آخر مگر آنها مغز خر خورده اند که بخواهند این کار را انجام دهند؟ اینها دست روی سپاه گذاشته اند، به این دلیل که می دانند تا یک نیروی نظامی قدرتمند در ایران وجود دارد نمی توانند برنامه های خود را به پیش ببرند. نمی خواهم بگویم که سپاه هیچ ایرادی ندارد! نمی خواهم این را نادیده بگیرم که برخی از مدیران این نیرو مانند هر سازمان دیگری دست ناپاک دارند،... ولی هم میهنان گرامی بدنه این سازمان فرزندان همین آب و خاک هستند و برای این آب و خاک چه جانفشانی ها که نکردند. من خود در زمان جنگ در جزیره خارگ بودم و از نزدیک می دیدم که چگونه نیروهای سپاه بدون هیچ ادعایی و در سخت ترین شرایط جان خود را در دست گرفته بودند و از میهنمان دفاع می کردند. باور کنید که آنها بارها میهن پرست تر از کسانی هستند که ادعای ملی گرایی داشتند (و دارند) ولی در عمل تلاش می کردند که فرزندانشان از سربازی معافیت بگیرند. هم میهنان گرامی، بدانید اگر روزی گول بیگانگان را خودیم و باور کردیم که سربازان بیگانه می خواهند برای ما گونی گونی دمکراسی بیاورند و ما را به پیشرفت و آبادانی برسانند، بدانید که آن روز آغاز بدبختی و سیاهروزی ماست! بدانید که آن روز آخرین روزی است که ما مزه امنیت را می چشیم! زیرا برنامه بیگانگان بر پایه ایجاد ناآرامی، جنگ داخلی، رواج ترور و خشونت با به کار گرفتن تروریست هایی (از جنس مجاهدین خلق) است. کاری خواهند کرد که کشور در ناامنی کامل فرو برود و به روزی بیفتد که سفر از شیرا
  • IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   16 59
   سختگیری های بی نتیجه ؟ یعنی چه؟ دیگر چه کاری مانده که نکرده باشید؟ نکند منظورتان ازد.اج قوم لوط است؟
  • BE ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   25 59
   با این گفته شما که:که آمریکایی ها جان سربازان خود را به خطر می اندازند و پول هزینه می کنند تا برای ما دمکراسی و آزادی بیاورند.. آخر مگر آنها مغز خر خورده اند, ؛ موافقم. اما فراموش نکنید که دولت تدبیرو امید و عناصر نفوذی شان چراغ سبز را برای چنین اقداماتی و مواضعی از قبل به آمریکایی ها دادند. آنها انتخابی برای من و شما باقی نگذاشتن
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  40 71
  بنظرم سپاه هم اگه توانایی داره رو کنه و ارتش امریکارو تروریستی اعلام کنه
 • زاگرس آریان US ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  هم میهنان گرامی، بدانید اگر روزی گول بیگانگان را خودیم و باور کردیم که سربازان بیگانه می خواهند برای ما گونی گونی دمکراسی بیاورند و ما را به پیشرفت و آبادانی برسانند، بدانید که آن روز آغاز بدبختی و سیاهروزی ماست! بدانید که آن روز آخرین روزی است که ما مزه امنیت را می چشیم! زیرا برنامه بیگانگان بر پایه ایجاد ناآرامی، جنگ داخلی، رواج ترور و خشونت با به کار گرفتن تروریست هایی (از جنس مجاهدین خلق) است. کاری خواهند کرد که کشور در ناامنی کامل فرو برود و به روزی بیفتد که سفر از شیراز به تهران مانند یک آرزوی دست نیافتنی شود! آنها همین امنیت دست و پا شکسته را که داریم را هم از ما خواهند گرفت و درست همن کاری را بر سر ما خواهند آورد که بر سر عراق، افغانستان، لیبی، سوریه،... آوردند. هم میهنان گرامی، نکند گول بیگانگان را بخوریم! چرا که نتیجه آن ما را سخت پشیمان خواهد کرد. بدنه سپاه هر چه که باشد بچه های خود ما هستند! نگذاریم ایران را به روز عراق، افغانستان، لیبی، سوریه،... در آوردند! زنده باد ایران، اهورا مزدا، این سرزمین را از دروغ، دشمن و خشکسالی نگاه دارد!
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  مردم هم دارند می بینند که سپاه چطور جانانه داره به کشور ومردم خدمت می کنه.خسته نباشید خداقوت .لشگر مخلص خدا.درود خدا بر سپاه پاسداران.
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  34 95
  مردم هم دارند می بینند که سپاه چطور جانانه داره به کشور ومردم خدمت می کنه.خسته نباشید خداقوت .لشگر مخلص خدا.درود خدا بر سپاه پاسداران.
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  بهترین کار آشتی با امریکا است.
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   شما مزدوران، این آرزو رو به گور خواهید برد
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   41 97
   والا ما که قهر نکردیم که حالا بخواهیم آشتی کنیم ....هرکی قهر کرده خودش بیاد آشتی کنه......وگرنه با پس گردنی میاریمش آشتی کنان .....در ضمن پول های مارو هم آزاد کنه....
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  49 83
  آمریکا غلط کرده.
 • ناشناس IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  44 27
  بچه تخس ولوس وننرشون زیر پای قدرتمند نیروهای نظامی ماست اونم فقط سپاه قدس دست از پا خطا کنند بچه حرامزادشون باید فرار کنه بربغل باباهاش
 • علی DE ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  21 26
  به نظر من ما هم بیایم دقیق مثل همونا مقابله به مثل کنیم هیچ دردی را درمان نمی‌کند. مثل اینه که فحش بدن و ما هم فحش بدیم. به نطرم باید از ظرفیت های اسلامی استفاده شه. جهاد و...
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  45 9
  این نتیجه انفعال دولت بنفش در برجام و اصرار برای پیوستن به جنایت FATF است!
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   7 24
   اجب!!!!
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   0 10
   عجب نه ، رجب!
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  38 26
  ترامپ برای بدست اوردن دل صهیونیست ها و تکرار ریاست جمهوری خود حاضر است مدفوع خودش را بخورد. اعلام این موضوع که چیزی نیست
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  18 5
  روحانی چیزی نگفته؟
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  5 5
  حالا دیگه اصلاً!
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  سگی که واق واق می کنه عرضه گاز گرفتن نداره! این کار آمریکا نشون میده که به آخر خط رسیده!
  • IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   31 9
   دوست عزیز اینکه الان بار چندمشه که داره گاز میگیره. دولت میگه اصلا هم درد نداشت.
 • ایرانی IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  43 17
  خیلی خوب میشه اگر ایران به خودش متکی بشه . آمریکا حرف مفت زیاد میزنه اما مشکل ایران فساد مالی داخلی است . لعنت بر امریکا
 • بی طرف IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  29 21
  اخه یک نیروی رسمی و قانونی طبق قانون اساسی یک کشور را که نمیشه تروریستی خواند خاک بر سر
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  19 18
  مهم نظر خداونده
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  33 5
  خدايش و به قول امام حسين از روي ازادگي حرف ميزنم کاري به اسلام و ايران و اخوند ندارم يکي بايد به اين امريکا و شخص ترامپ احمق بگه تو که از اسراييل و عربستان حمايت مستقيم ميکني و اتفاقا خوب ميدوني اين دو رزيم چه اشغالهايي هستند خود خود خود خود خود خود خود تروريسم هستي اشغال.
 • کمیل حنظله IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  34 30
  ما همه سپاهی هستیم نابودی آمریکا آغاز شد
  • NL ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   31 18
   حالا شما کوتا بیا ببم جان
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  13 10
  لطفا صحبت های آقای روحانی و ظریف رو درباره صحبت با کدخدا و اعتماد به آمریکا رو بذارید.
 • امیر IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  29 9
  آمریکایی که سازمان تروریستی منافقین و رژیم جلاد سعودی ورژیم کودک کش صهیونیستی را تروریست نمیداند حتما خودش رژیمی تروریستی میباشد اگر سپاه تروریست است پس همه ما ایرانیان افتخار میکنیم که سپاهی باشیم .
 • محمد IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  30 12
  تاز زمانی که عقب بنشینیم همینه آمریکا فقط زبان زور میفهمه داشتن بمب اتم حق ماست
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   25 18
   بمب اتم سلاح کشتار جمعی هست و استفاده از اون شرعا و اخلاقا حراممممم هست. ما نیازی به بمب اتم نداریم.
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  28 28
  به کوری چشم آمریکا همه سپاهی اند.
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  35 26
  به کوری چشم آمریکا همه سپاهی اند.
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  19 14
  غلط کرد
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  31 22
  آمریکاهیچ غلطی نمی تواند بکند مرگ برآمریکا مرگ براسرائیل
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  31 15
  غلط کرده .آمریکای رو به افول.
 • IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  25 11
  قابل توجه سینه چاکان عشاق تصویب fatf و خائنین به وطن و منافقین بدتر از کفار یعنی اسهال طلبهای مزدور منافق و لیست نا امیدی
 • کاظم AE ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  37 14
  به گفته حضرت امام (ره) اگر سپاه نبود کشور هم نبود . آقای ترامپ روزی فرا خواهد رسید که از دادن این بیانیه در مورد سپاه پاسداران تروریسم است پشیمان خواهی شد.
 • سهیل IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  27 28
  کامنتارووو :) یعنی اگه سربازای آمریکارو تو یه کشور دیگه ببینن میگیرنشون یا میکشنشون؟؟؟؟یه کم خنده دار نیست؟؟بهتر نیست یه کم منطقی فکر کنیم.شر واسمون درست نکنید .با هم دوست باشید☺
  • IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   4 10
   هر وقت تو با گرگ و خرس دوست شدی ما هم با آمریکا دوست میشیم
 • ساحل کالیفرنیا IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  29 18
  باید با عزیزان نظامی سعودی و اسراییلی و امریکایی .دوست باشید☺
  • CA ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   14 16
   میزنیم تو دهن ارازل سعودی اسرائیلی وزنجیر پاره کرده های آمریکایی
  • حسین IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   3 7
   مزدور فضای سایبر اسرائیل
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  20 12
  برادران ایرانی باید برای سواحل کالیفرنیا برنامه جدید بریزیم/ تمام
  • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   1 6
   لازمش دارید؟
 • CA ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  15 10
  نیروی نظامی ما رو تروریسته؟ام الداعش ؟
  • هموطن IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
   31 12
   سوزش دشمنان شدید تر شده ازسر بیچارگی دست به هرکاری می زنند .وعده خدا حتمی است قبر خودشان را با این کار احمقانه کندند .پیروزی حق نزدیک است .
  • عادل IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   5 4
   ترامپ فرعون زمانه است
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  13 4
  همزمان با گرا و حمله بعضی داخلیها به سپاه و همچنسن حضور پر تلاش و مشکل گشای سپاه در مناطق سیلزده ؟؟؟؟؟؟!!!!
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  16 1
  خدا صبر بده
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  25 3
  چطوری مشرق جان؟ خوبی؟
  • مشرق ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   0 30
   خطاب به 22:48، آره من خوبم، اما مثل اینکه تو بهتری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  23 16
  کمپین من هم سپاهیم راه بیندازید
 • پمپ نو IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  19 12
  سربازان آمریکایی تا حالا تو خاورمیانه خوردید و خوابیدید از این به بعد مزه واقعی جنگ و خواهید چشید.کودک کشی تمام حالا سر و کارتون با بچه حزب اللهی هاست درس خوبی بهتون خواهیم داد
 • اراز IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  13 9
  افتخار هر ایرانی غیرتمند و باشرف ارتش و سپاه است . هر ایرانی باید افتخار کند که جزء این تعبیر گروهی شیاد است . گروهی که سردسته آن را جنایتکارانی به نام نتانیاهو و پمپئو و ترامپ تشکیل می دهند . انتظاری که از مجلس و مسئولین هست از حرف زدن بیرون بیایید . این افراد گروهی حرامی هستند که باید مانند خودشون معامله متقابل کرد . تا بفهمند سپاه نیروی ملی و مردمی است که تا به امروز در عراق و سوریه وسایر مناطق تروریسم را به جهانیان معرفی کرده و نیازی نیست ترامپ عرض اندام کند
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  12 12
  ما تنها قدرت عالم خدا را داریم اون ترامپ شیطان هم قدرتش رو از خدا داره داشتن خدا برای ما کافیه.
 • نبی IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  15 6
  بعضی از آقایان نظر دادن با آمریکا آشتی کنید. واقعا نمی فهمند یا خودشان را... آمریکا شیطان است. اگر روزی با شیطان دوستی کردیم باید به خودمان شک کنیم. شیطان بزرگ سپاه را لشکر شکست ناپذیر دربرابر خود می بیند. اما همه این وعده الهی را باور خواهند کرد «حزب الله هم الغالبون»
 • reza ghorbani IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  14 12
  چیزی که من از همین ده بیست تا کامنت فهمیدم این بود که این قبیل کارهای احمقانه باعث اتحاد بیشتر ملت ایران و حس میهن پرستی در بین همه مردم میشود اما تعجبم از اینجاست که چرا این کودن ها بعد از چهل سال همینم نفهمیدند زنده باد ایران و ایرانی بله ما همه سپاهی هستیم و به این مفتخریم
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  17 9
  آمریکایی ها سقوط استیلای جهانی خود را نزدیک میبیند به همین دلیل زدن به سیم اخر در این شرایط باید احساسات را کنار بگذاریم و دقیق و حساب شده عمل کنیم. ازمایش موشک قاره پیما پاسخ مناسبی به این اقدام است.
 • علی IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  18 12
  علت این کار امریکا فقط یک چیز است اینکه سپاه باعث خنثی شدن تمام نقشه های امریکا در منطقه و در داخل کشور شده است حالا باید دید ستون پنجم دشمن که تاکنون با عناوین مختلف در رسانه ها و تریبونهای مختلف سپاه را مورد حجمه سنگین خود قرار میدادند از این به بعد چه موضعی خواهند گرفت ؟ البته دستگاه قضایی وظیفه سنگین خود را در مقابل خائنین به کشور باید انجام دهد هیچ کشوری به خائنین خود مدال نمی دهد و هیچ کشوری مدافعین خودرا به دشمن تحویل نمی دهد
 • IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  14 11
  حمایت از سپاه را در فضای مجازی (اینستا و توئیتر) را باید کلید زد.
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  15 11
  یانکی ها غارتگر بایستی ازمنطقه بروید ام التروریست فقط آمریکا اسراییل و عربستان قبیله ای بدون پشتوانه است
 • AE ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  13 9
  این کار ترامپ نشون داد که حتی اگر صدتا cft و fatfدر ایران تصویب بشه به وقتش آمریکار زیر همه چیز می زنه و زهرشو میریزه.‌‌
  • سعید IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   3 6
   به نظرتون این مطلبو نمایندگان احمقی که اف ای تی اف را تصویب و پافشاری عجیبی بر اجرای آن داشتند را می دونند قضاوت با شما!
  • کاظمی IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   2 6
   امریکا اونجاش که می سوزه رافریاد زد همه عالم می دونند درسوریه لبنان عراق از سپاه شکست خورد دوستاش خیلی خوشحال نشند هیچ غلتی نمی تواند بکند بگزارید تا میتواند جیغ بزند حیونی یچیش هست
 • IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  3 6
  هی نگید ترامپ دیوانه است ، قانون تصویب میکنند که اسراییل را خوشحال کنند شما هم قانون تصویب کنید ضد امریکا و اسراییل ضایعشون کنید که به یاری خدا و همراهی ملت ضایع هستند ان شاالله
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
   1 2
   عاقل تر از این مردیکه من تا بحال ندیدم! قدم به قدم ما رو داره به عقب میرونه و ما هی مماشات می کنیم ! آخر انفعال تا کی ؟! باید برای این یانکی ها هزینه سازی کنیم.
 • IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  6 7
  الان وقتشه که حکومت جهاد اعلام کنه و سر هر سرباز امریکایی جایزه بذاره وگرنه پیش خواهند آمد
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5 5
  آمریکا با این کار خود به شقیقه خود شلیک کرد
 • AE ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 7
  بعید نیست نفوذی های داخلی از آمریکا درخواست چنین کاری کردند
 • AE ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 9
  بعید نیست نفوذی های داخلی از آمریکا درخواست چنین کاری کردند
 • SG ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  3 2
  فقط اسمشو تو تروریستها نوشت؟ جلو اسمش ضربدر نزد؟؟
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 6
  حالا هر سرباز آمریکایی در آمریکا و عراق رو میشه هدف قرار داد چون خودشون مجوزش رو صادر کردن.
 • ایرانی IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 5
  تروریست جدواباد بی ریشه خودته ،بااون فرزند ناخلفت
 • عادل IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 5
  ترامپ حرف زور را می فهمد باید درمقابل ظالم متحد شویم
 • IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 6
  شما هم قانون ضد امریکا وضع کنید ماهم دعای گوی رهبر و سرلشکر سلیمانی هستیم و تا آخرین نفس اطاعتشان می کنیم ان شاالله
 • رهگذر RO ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5 5
  اقای ترامپ قمارباز 1کاری کردی که اگر این دفعه کماندوهای ترسو و تفنگداران دریایی بی غیرتتون به دست همین سربازای مخلص و شجاع کشورمون افتاد باید خیلی التماس کنی تا بزارن حتی فیلمشونو ببینی .البته بازم با دستهای بالا ک در حالت تسلیم......(من سپاهیم)
 • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  3 10
  نمی دونم باید خوشحال باشم یا ناراحت. از یک طرف دوست ندارم هیچ بیگانه ای علیه هموطنام اقدام کنن و قلبم درد می گیره از این وضعیت و از طرفی هم از این نظام خیری ندیدم
 • مازیار IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 6
  ترامپ ازترس سپاه اسلام به وحشت افتاده و مشاعرش رو رسما ازدست داده..... به بچه های سپاه افتخار میکنیم...زنده باد....
 • حسین عزیزی IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 4
  هنوز خبر این حماقت جدید رژیم تروریستی آمریکا مشغول پخش تو شبکه های خبری بود که خبر رسید چهار پنج تا نظامی امریکایی تو افغانستان رفتن رو هوا حالا ترامپ و پامپئو و ... پیدا کنن پرتغال فروش رو ....
 • حیدر آقا نژاد IR ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  3 7
  ملت ایران از کوچک و بزرگسپاهی هستند شیطان بزرگ را زیر پایمان له خواهیم کرد باتبعیت از ولایت انشاالله
 • IR ۰۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  6 12
  از ایرانیان مقیم امریکا میخوام سرمایه های خودشونو از امریکا خارج کنند
 • مختاری IR ۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5 7
  حال که از نظر ایران سرباز آمریکایی یک تروریست محسوب میشه باید با آنها همان برخوردی رو بکنند که با عبدالمالک ریگی کردند.
 • IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  5 7
  آمریکا وترامپ خودش تروریست.
 • IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 10
  من به عنوان یک شهروند عادی که می خوام تو این مملکت زندگی کنم یه سوال دارم مگر ما رو سال ها تحریم نکردند
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  6 8
  به نظر من این نتیجه بی تدبیری سپاه در مقابل تصمیمات ترامپ در مواجه با ایران است. اگر از همان ابتدای روی کار آمدن ترامپ سپاه ضرب شستی حسابی به اون میزد و برای آمریکا هزینه سازی می کرد(مثلاً تلفات انسانی آمریکایی در افغانستان و عراق و سوریه روی دست آمریکا میذاشت) الان این مردیکه الدنگ اینجوری برای ما شاخ و شونه نمی کشید.
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 7
  برای مقابله با آمریکا فقط و فقط باید هزینه های اونها رو زیاد کرد والسلام. تو افغانستان تو عراق تو سوریه و ....
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  6 12
  با دشمن باید مثل خودش برخورد کرد ، چشم در مقابل چشم!
 • IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  6 11
  آیا اکنون زمان نابودی اسرائیل فرا نرسیده است؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  7 10
  مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل بدبخت همه ایران اسلامی عزیز سپاهی هستند مرگ بر امریکا ی خر---اسرائیل پالان خر
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  1 10
  نظامیان امریکا درکل منطقه را هدف شدیدترین حملات قراردهید
 • محمد IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 7
  به نظر من با این کار آمریکا تیشه به ریشه خودش زد اینجا ایران خانه ماست ولی آمریکا کجاست؟نیمکره غربی ولی اینجا توی خاورمیانه چند تا پایگاه نظامی داره که همش در تیر رس موشکهای سپاهه بنظر من ترامپ یک حرکتی زد تا عکس العمل سپاه رو ببینه و مطمانا قبل از مدت یه هفته سنا پشیمون خواهد کرد و حرفش را پس خواهد گرفت چون در غیر اینصورت ایران تمام منافع آمریکا رو در منطقه از جمله رژیم آدم کش صهیونیست رو با شدت بیشتری سرکوب خواهد کرد و خود آمریکا هم دیگر به این راحتی نمیتونند با ناوهاشون توی خلیج فارس و دریای عمان مانور بدن.
 • رویا IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  4 16
  تموم شد!کار فرقه تبهکار(آمریکا)تموم شد!!!
 • علی IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  2 0
  دوست سپاه دوست ما ودشمن سپاه دشمن ماست
 • علی IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  6 2
  آمریکا تروریست بالذات است امام خمینی ره
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  4 1
  مرگ بر آمریکا
 • IR ۰۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
  3 1
  لعنت به ترامپ کثیف وحشی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس